Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Yeni Ford Focus 1.5 Ecoblue 8 ileri Otomatik Test Sürüşü - Neler Değişti? 2018 / 2019

Önerilen Mesajlar

38 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:
3 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

adam aynı paraya audi a5 e biniyor miss gibi ,focusu ne yapsın ? 🙂

Hocam ne kullanıyosan aynısından gönderebilir misin? Bu kafayı zirvede yaşamak istiyorum. Bahsettiğin arabanın sıfırı 380 bin tl dolaylarında. 

Not: Rica edicem 2.el ve sıfır arabanın fiyatlarını mukayese etmeyelim. Zira sıfırı sıfırla karşılaştırmak en mantıklısı olsa gerek.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

benim aldığım fiyata 5 serisi yoktu benimki gibi az km de yüksek modelli

Dediğim şeye geliyoruz müdür yine anlamadın. Sen nasıl 0 yerine 0 gibi diyorsun ya hani kademe indin. Ben de 0 gibiden bir kademe inerek diyorum ki niye almadın enayi mi oldun şimdi sen de? Bu işin sonu yok, elma ile armutu alt alta yazarken toplama yapamıyoruz malum elmalar bir sepete armutlar bir 😄 Lütfen 🙂 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Hocam ne kullanıyosan aynısından gönderebilir misin? Bu kafayı zirvede yaşamak istiyorum. Bahsettiğin arabanın sıfırı 380 bin tl dolaylarında. 

Not: Rica edicem 2.el ve sıfır arabanın fiyatlarını mukayese etmeyelim. Zira sıfırı sıfırla karşılaştırmak en mantıklısı olsa gerek.

320i kullanıyorum sanada tavsiye ederim ,320i kullananların kafası böyle güzel oluyor 🙂 0 & 2.el araba karşılaştırmıyorum ben o paraya kimse almaz o arabayı daha iyisi varken fiyat performans karşılaştırıyorum karşılaştırdığım arabada 0 dan farksız zaten...0 astra ile karşılaştırayım istersen eş değer araç arada ne kadar fark var bi gör bakalım..380 bine de 0km a5 alınmaz 0 ayarındaki 100 bin tl aşağı zaten

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

0 astra ile karşılaştırayım istersen eş değer araç arada ne kadar fark var bi gör bakalım..380 bine de 0km a5 alınmaz 0 ayarındaki 100 bin tl aşağı zaten

Hocam ben tüm araçların fiyat listesini paylaşıyorum forumda kıyaslamalı olarak sen de boş zamanında okuyuver, bana şey yapma boşuna. Salt listeye göre araba alacak olan adam zaten öyle yapar zaten satan adam da mal değil bunun farkındadır fazla buna da şey yapma yani. Hakaret etme millete, günah alma boşver 🙂 

Ayrıca param yettiği taktirde ilk alacağım araba da BMW mümkünse de en az 3 serisi veya 5, senden ötürü değil sevdiğimden senden ötürü olsa son arabam da olabilirdi 😄 Bu ne yahu Mercedes'i yediler şimdi BMW'yi yediler VOLVO'yu yedirmeyiz 😄 Sosyal mesaj da vereyim. İnsanları tanımadan da yargılamayı bırak artık. Yakışmıyor hocama.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

@Serdar yaman yapıştır bir st line mavi dolusundan 😄

İbizanın yerine temiz bi tane alırız zamanı gelince 🙂

--0 dakika sonra eklendi--
18 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

320i kullanıyorum sanada tavsiye ederim ,320i kullananların kafası böyle güzel oluyor 🙂 0 & 2.el araba karşılaştırmıyorum ben o paraya kimse almaz o arabayı daha iyisi varken fiyat performans karşılaştırıyorum karşılaştırdığım arabada 0 dan farksız zaten...0 astra ile karşılaştırayım istersen eş değer araç arada ne kadar fark var bi gör bakalım..380 bine de 0km a5 alınmaz 0 ayarındaki 100 bin tl aşağı zaten

Piyasalar öyle saçma bi hal aldı ki kim ne alacağını bilmiyor çok garip fiyatlar dönüyor

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kardeş ben kime hakaret ettim zaten 2018 deki otomobil satışlarından belli milletin 0 km araba almadığı ,benden ötürü neden olsun ki zaten  sen zevkini bana göre mi belirliyorsun da ben aldığım için alacaksın  tabiki kendine göre beğendiğin için...Birde kimi yargıladım? Sosyal mesajın güzeldi 🙂

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

kardeş ben kime hakaret ettim zaten 2018 deki otomobil satışlarından belli milletin 0 km araba almadığı ,benden ötürü neden olsun ki zaten  sen zevkini bana göre mi belirliyorsun da ben aldığım için alacaksın  tabiki kendine göre beğendiğin için...Birde kimi yargıladım? Sosyal mesajın güzeldi 🙂

inatla sıfır ile 2.ci eli karşılaştıryorsun. Bazen burada sadece insanlarla kafa bulmak için yazdığını düşünüyorum.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse sıfır araba almamalı. Benim çıkardığım sonuç bu! Marka model farketmez. 170 bin Focusa verilmezse 270 bin de A5 e verilmez bence. Napcaz şimdi?

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Kimse sıfır araba almamalı. Benim çıkardığım sonuç bu! Marka model farketmez. 170 bin Focusa verilmezse 270 bin de A5 e verilmez bence. Napcaz şimdi?

Niye bana yürüyorsunuz 😀

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

A5 te 170 zaten sorun orda 😄

ben focus parasına ferrari buldum ama çok yakar diye almadım. 

Focus çok pahalı ferrari parası istiyolar. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Serdar yaman yazdı:

Niye bana yürüyorsunuz 😀

Haha ha. Senden ötürü. Kim dedi sana git Focus fiyatına ikinci el premium al diye. 

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

A5 te 170 zaten sorun orda 😄

ben focus parasına ferrari buldum ama çok yakar diye almadım. 

Focus çok pahalı ferrari parası istiyolar. 

Hocam haklı. A5 dururken kıytırık Focusu kim napsın. 😂😂

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

bu fiyatlarla almamalı zaten,almıyorda millet ya filo yada ötv indirimli satışların çoğu yada ,megane ,egea,corolla,civic baz donanim aliyor millet fiyat uygun olduğu için

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, BulentGulsahin yazdı:

200 bin liraya titanium farlari bile sari yanan arabayimi alirsiniz yoksa full insignia yimi. 😆

Ben olsam bu paralari focusa vermem. imageproxy.php?img=&key=e35e4aacc1fefbb7

9478E8FB-3A60-4741-906F-AE35E524B1C7.jpeg

full insignia tabiki ,aynı dolulukta focus 200 bini geçer

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Yakup Çağatay
      Önce içerden mi başlasak? Çünkü donanım listesinde bahsedilmeyen bazı şeyler var mevcut bu Trend X'te. Sağlama ve sorgulama imkanı şu an olmadığı için kesin konuşmayalım.

Focus Mk4 Trend X 1.5L Ti-VCT 123 ps manuel vites - İç Mekan

Evet araç Trend X ve manuel vites ancak elektrikli park freni mevcut, haliyle Auto hold ve bardaklarda ve eşya gözünde aydınlatma mevcut. Kol dayama da hareketli. Normalde E. park freni ve Auto hold Titanium manuel ile olması gerekiyordu listeye göre.

Yol bilgisayarı tüm donanımlarda 4.2" ve siyah/beyaz geliyor. Sadece Titanium ve ST-Line üzerine alınan iki ayrı opsiyonla bu ekran renkli geliyor ve hayaletimsi bir ekran oluyor. Bunların detayına diğer konu başlıklarımızda bakmıştık. Genel Mk4 kategorisi incelenebilir.

Titanium da böyle geliyor hiç fark yok. Ambiyans aydınlatma olarak kapı ve ayakta yok sadece. Ayak için yer var mı? Bakmayı unuttum. 

Klasik küllük yerini almış, ama onu raydan kolaylıkla çıkartabiliyorsunuz.

İşte çıkmış hali 🙂 

Bu da tam kapalı hali

Kol dayama içi

Sustalı anahtar tasarımı Mondeo ile aynı olmuş. Sustasız hali Mk3 ile aynı

4 kapıda tutacak var eskiden yoktu diye aklımda

Arkada 12v ve haritalık

Koltuklar

Genel bir görünüm daha

Kapılar da Titanium ile aynı, içinde keçe var üstler yumuşak kaplama. Ben anlamadım bu arabanın Titanium'dan hiç farkı yok. - Otomatik kararan dikiz aynası yok- Fark yok diyorum ama kontrol ettim araç seri olarak düşük olarak geçiyor Titanium değil. 

EKRANLAR

Çözünürlükler iyi. Her ikisi de 4.2"; ortadaki renkli, gösterge ise siyah beyaz, özellikleri Titanium ile aynı.

Araç sedan olunca görsel de sedan ancak full gibi görsel var. HB ile HB geliyor

Basınçlar TIR'dan indiği gibi 🙂 

SYNC 3 gibi, gece gündüz modu var. 

Gündüz

Gece

Gece olunca göstergeler uyumlu oluyor. İçinde aşırı bir fonksiyon olmadığı için kullanımı zor değil.

Torpidoda ufak bi bez var sadece, Titanium ile aynı.

Tavan yine universal üretimden çıkıyor ancak bu sefer 1 delik var diye aklımda diğer taraf aklımda değil 😄 

Focus Mk4 Trend X 1.5L Ti-VCT 123 ps manuel vites - Dış Mekan

Jantlar klasik renkten farklı, biraz daha koyu.

Far sensörü

Focus Mk4 Trend X 1.5L Ti-VCT 123 ps manuel vites - Bagaj

Yedek lastik bu şekilde.

Bahsi geçen 510 lt'lik bagaj ise bu. Titanium'larda gördükleriniz genelde B&O ile geldiği için daha sığ idi. Bu haliyle koltuk yatınca düz zemin olamıyor.

Şöyle bir çekim dolaşıyor. %99 Focus ST gördüğümüz gibi olacaktır. 

Dizel otomatik ve benzinli otomatik de olacak diye biliyoruz, manueller yanına. Yakında tanıtılacak zaten biraz daha sabır 🙂 

https://www.focusclubtr.com/topic/16445-2019-focus-st-mk4-casus-çekimi/?page=2&tab=comments#comment-485792

Bunlar da olası motor seçeneklerinden sızıntılar.

• Yazan: Ömer ozcan
      2018 mart ayında sorgulamadan araştırmadan birazda ilk aracımı almam hasebiyle tecrübesizliğimden 2012 model ford focus benzinli otomatik araç aldım.2. ayda aracın şanzımanında ki sarsıntıları hissetmeye başladım. Ankara kartaş ford yetkili servisine götürdüm kayıt açmadan baktılar sorun yok dediler ancak araç beşik gibi sallanıyordu ertesi hafta kayıt açtırdım birlikte test sürüşüne çıktım kayda değer bir titremenin olmadığını söyledi.Bende olayı resmileştirmek adına kontrol edilip bir sorun olmadığını kaşeleyip vermesini istedim ve aldım bu sırada şanzımanın mekanik sesler çıkardığını araç bazen gazdan ayağımı çektiğim halde devirin yükseldiğini, gaza geç tepki verip sonra biirden ne atıldığını ilettim ancak ustamız dalga geçer gibi powershiftin çalışma prensibi bu olabilir mekanik sesler illa çıkar vb. cümleler kurdu. Araştırmalarım sonucu hemen hemen her kullanıcı benzer sorunları yaşıyor onlarca şikayet var.Hata türkiyede bilinçli bir kullanıcı hakkını arıyarak çözüme ulaşmış araç değişimi yapılmış ford tarafından(ilgili link: https://forum.donanimhaber.com/ford-powershift-sanziman-titreme-problemi-kronik-problem-cozulemiyor--116371787 ) Avustralya forda bu kronik arızalı şanzımanından dolayı 10 milyon dolar gibi Avustralya tarihindeki en büyük cezayı kesmiş(İlgili link: https://www.abc.net.au/news/2018-04-26/ford-hit-with-record-10-million-fine-for-unconscionable-conduct/9699474 ). Ben benzer sorunları yaşayan arkadaşlarla bir konsorsiyum kurarak birlikte hareket etmek istiyorum. Gelin birlikte hakkımızı arayalım.
    • Yazan: Hakan Top
      arkadaşlar merhaba
      ford focus 2012 1.6 tdci trend aracıma uygun led zenon bulamıyorum. tam 4 farklı model led zenon aldım hiçbiri uyumlu olmadı. Uzun farlarda arıza ışığı yakmıyor. Fakat kısa farlarda arıza uyarısı veriyor. Sizce sebebi ne olabilir. Aracıma uygun hangi marka led zenon kullanmalıyım. 
      Photon marka bile arıza ışığı yaktı. en son aşağıdaki led i denedim bu bile arıza ışığı yaktı.
      Ford S-MAX ve Galaxy, artık yeni EcoBlue 2.0L dizel motor seçeneği sunuyor. Güç çıkışları; 120 PS, 150 PS, 190 PS ve Bi-turbo 240 PS.

Detay: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-s-max-ve-galaxyye-motor-ve-sanziman-guncellemesi-geldi/

Bunlara ek olarak, daha etkili Kör Nokta Bilgi Sistemi teknolojisi, yeni Ford ClearView Silecek Sistemi eklenmiş.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.