Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus 1.5 Ecoblue 8 ileri Otomatik Test Sürüşü - Neler Değişti? 2018 / 2019

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, BurakHAN yazdı:

Adana-Gizerler' de geçen gün test sürüşü yaptım 8 ileri dizel Otomatiği. Opsiyonlarıyla beraber bu resimdeki araca 260.000 Lira fiyat çektiler. 

Ayrıca 18 jant konforu çok düşürmüş. Bir de şanzıman geçişleri çok hissettiriyor. Hele ki vites düşüşlerini aşırı hissettiriyor. Beklentiyi çok yüksek tuttuğumdan mıdır nedir MCA dan buna geçme düşüncesini aklıma dahi getirmedi bu araç. Parası olana ve hastasına diyelim

20181201_125758.jpg

20181201_125815.jpg

Bayiye deseydiniz bangi enayi buna 260 bin verecek diye adam 0 km bmw 3 serisi veriyor daha ucuza...2.elde 0 ayarında bmw 5 serisi g30 kasa,audi a5 ,bmw 4 serisi alınır ağzına kadar dolu...Bu test araçlarınıda satacakları zaman kimse almayınca ucuza verirler şuan birkaç bayide 2 senedir bekleyen focus ST gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Bayiye deseydiniz bangi enayi buna 260 bin verecek diye adam 0 km bmw 3 serisi veriyor daha ucuza...2.elde 0 ayarında bmw 5 serisi g30 kasa,audi a5 ,bmw 4 serisi alınır ağzına kadar dolu...Bu test araçlarınıda satacakları zaman kimse almayınca ucuza verirler şuan birkaç bayide 2 senedir bekleyen focus ST gibi

Ucuzlasın alırız o zaman bi test aracı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Hadi ikinci eli geçtim sıfır alıcak olsa, d sınıfı ağzına kadar dolu sedan alınır o paralara illa hatchback istenirse mercedes a serisi alınır yine o paraya ağzına kadar doldurulur. Ya focus segment atladı yada ford premium marka oldu bizim haberimiz yok.

Mehmet Yavuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Bayii dekiler zaten pek sıcak konuşmadı. Bu size gelmez dedi resmen. Trend x satışı için broşür falan verdi ??  Bir de bayii de sergilemek için sedan getirmişler ne kadar doğru bilmiyorum ama "Müşteri geldi ben bunu alacağım dedi ve satın aldı" dediler. Yeniden getirmişler aşağı depodaydı gidip inceledik. Bir de bir şey farkettim sedanda sinyal yaktım görmek için ama Led kayar sinyal bile yoktu Titanium donanımında. Sanırım xenon lar ile beraber gelen opsiyon. Adama soruyorum kayan sinyal ney diyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Ee Burakcım sen daha bu arabada Xenon olmadığını bilmiyorsun, forumculara yakışmıyor bunlar ?

Valla test sürüşü sırasında yanımda oturan bayana arabayı ben anlattım resmen. Benden iyi bilen sizlersiniz ? O zaman led kayar sinyalin geldiği far mı farklı anlamadım ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Valla test sürüşü sırasında yanımda oturan bayana arabayı ben anlattım resmen. Benden iyi bilen sizlersiniz ? O zaman led kayar sinyalin geldiği far mı farklı anlamadım ? 

Kayar led videodaki Full Led far ile geliyor o da Türkiye’deki tek opsiyon far zaten.?? Test sürüşündeki arabada var yani. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün St-line versiyonu test etme imkanı buldum. Şahsi kanaatim 1.5 150 ve 180'lik motorlar olmadan 1.5 dizel ile st-line paketi almak mantıklı değil. Aracın lastik, jant ve süspansiyon ayarları düşünüldüğünde konforu gayet yeterli ama gergin yapısının hakkını performans anlamında dizel ünite veremiyor. Arka süspansiyonları ön ile bütün çalışıyor. Torsiyonlu çoğu araçta görülen ön - arka karakter farkı bunda yok. Fakat control blade'li focus karakteri de yok. 1.5 dizeli titanium ile tercih etmek daha doğru. St-line'ın hakkı kesinlikle 1.5 ecoboost motor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Dün St-line versiyonu test etme imkanı buldum. Şahsi kanaatim 1.5 150 ve 180'lik motorlar olmadan 1.5 dizel ile st-line paketi almak mantıklı değil. Aracın lastik, jant ve süspansiyon ayarları düşünüldüğünde konforu gayet yeterli ama gergin yapısının hakkını performans anlamında dizel ünite veremiyor. Arka süspansiyonları ön ile bütün çalışıyor. Torsiyonlu çoğu araçta görülen ön - arka karakter farkı bunda yok. Fakat control blade'li focus karakteri de yok. 1.5 dizeli titanium ile tercih etmek daha doğru. St-line'ın hakkı kesinlikle 1.5 ecoboost motor.

8 ileri otomatik şanzımanı nasıl buldun hocam ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, barisozyurt yazdı:

8 ileri otomatik şanzımanı nasıl buldun hocam ?

Düşürmeler çift kavrama kadar hızlı değil. Çift kavramaya nazaran eksik gördüğüm bu. Test sürüşü pek uzun olmadığı için şanzımanı uzun müddet deneyimleme imkanım olmadı. Fakat ilk gaz tepkisi çok güzel. Dip gazda gerekirse 2 vites birden düşürüyor ve dip gazı algılama süresi gayet makul. 1-2, 2-1 vites geçişleri olacak şekilde aracı bozuk yollara soktum ve hiç kararsızlık, sarsıntı yaşatmadı. Biraz daha uzun kullanabilseydim başka eksik noktaları varsa görebilirdim belki ama kullandığım süre boyunca gayet yeterli bir şanzıman diyebilirim. Ayrıca sürüş sırasında kesinlikle çift kavramadan sağlam hissettiriyor. Mondeo ve Fiesta'da kullanılan 6 ileri tam otomatik şanzımandan çok daha iyi onu söyleyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

St line dediğin güçlü olur ,aynen . 

Hani diyordun ya kısıtlama olmasın isteyen istediğini seçsin, şimdi ne oldu da ST-Line güçlü olmak zorunda diyorsun hayırdır hocam.  Bir dediğin bir dediğine tutmuyor maksat sadece laf söylemek sanırım buradan bu çıkıyor ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hani diyordun ya kısıtlama olmasın isteyen istediğini seçsin, şimdi ne oldu da ST-Line güçlü olmak zorunda diyorsun hayırdır hocam.  Bir dediğin bir dediğine tutmuyor maksat sadece laf söylemek sanırım buradan bu çıkıyor ? 

dizelde olsun canım  yani böyle bir donanımda güçlü seçenek mutlaka  sunulsun onu demek istiyorum Yakup kardeş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

dizelde olsun canım  yani böyle bir donanımda güçlü seçenek mutlaka  sunulsun onu demek istiyorum Yakup kardeş

Hah şimdi oldu işte, bu eski cümlene uydu ? Bence de olmalı hem de en güçlüsü, videomu izledin mi? Eğer talep olursa bu seçenek de gelecek sen talebini ilet mutlaka. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hah şimdi oldu işte, bu eski cümlene uydu ? Bence de olmalı hem de en güçlüsü, videomu izledin mi? Eğer talep olursa bu seçenek de gelecek sen talebini ilet mutlaka. 

inceleme videosu mu hangi video? Nereye ileteceğiz talebi valla bu motor seçeneği gelsin fiyatı uygun olsun bayağı talep görür ben bile düşünürdüm ama bu fiyatlarla hiç birşey düşünmem.Babalar gibi premıuma binerim 

ilk sayfadaki video sanırım çok ayrıntılı izlemedim yüzeysel izlemiştim

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.