Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus 1.5 Ecoblue 8 ileri Otomatik Test Sürüşü - Neler Değişti? 2018 / 2019

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

iç döşeme rengi olması lazım, bu kombinasyonda koltuklar bej tavan siyah geliyor diye 10 kere filan söylemişti ST ? 

Ona sebep olan bir donanım mı vardı arabada? Cam tavan belki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

++ 180o Geri görüş kamerası

++ Anahtarsız giriş ve çalıştırma

++ 17" jant

++ Kablosuz şarj

+ Koyu arka camlar

+ Katlanır ayna

+ Follow me

+ C.C.

+ Kararan dikiz

+ Far sensörü

+ Yağmur sensörü

Golf'e göre ne yok

- Led stop

- S. diz hava yastığı

- Yorgunluk tespit sistemi

-- Ön park sensörü

-- Arka kol dayama

Yakup bey golf comfortline a göre aracın eksiklikleri sayısal olarak az evet ama öyle eksiklikleri var ki yıllardan beri her arabada gördüğümüz nerdeyse yeni kasa ile standart olmasından süphe duyulmuyacak özelliklerdi. Döviz yükselse bile ön park sensörü ile arka kol dayamanın maliyeti ne kadar ki kablosuz sarj yerine çok rahat koyabilirlerdi kimsenin titanium nasıl eksik olur diyeceğini sanmıyorum (ingiltere ve almanyada opsiyonel). Fordun  rakiplerinde olan arka havaladırma kanallarını koymaması hata iken otokoçun arka dan kol dayamayı çıkarması ne kadar rekabetçi?

Otokoç yeni çıkan bir arabayla bile pazar hedefi %8-10 ken rakipleri kasalarını güncelledikten sonra hedefleri kaç olur ki? gerçi bunlar benim derdim değil otokoç düşünsün, fiesta çıktığından beri  1 senedir koca izmirde 5 tane yeni fiesta gördüm.

Bu arda hep focusu hep golf ile kıyaslamak ne kadar doğru sonuçta biz daha çok sedan tercih eden ülkeyiz, atmosferik motorun gelme sebebi de sedan pazarına yönelik değil mi? Egea, megane, civic in satışları ortada bu araçların çok satmasının sebebi kaliteleri değil f/p olarak müşteriye birşeyler sunabilmeleri, rakiplerinden 20.000 pahalı olan atmosferik otomatik  model ne kadar f/p aracı?

Jantıda nerden bulup yolladılarsa kataloğu açıp özelliklemi seçmişler en kötüsü olarak,  dözviz kurunun hali ortadayken thor led yerine daha pahalı dinamik ledleri opsiyon yapmaları ve thor ledleri opsiyon olarak sunmamalarıda ayrı garip. Bana göre aracın tek eksiği arka hava kanalları iken otokoç sağolsun liste uzadı gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Mehmet Yavuz yazdı:

Yakup bey golf comfortline a göre aracın eksiklikleri sayısal olarak az evet ama öyle eksiklikleri var ki yıllardan beri her arabada gördüğümüz nerdeyse yeni kasa ile standart olmasından süphe duyulmuyacak özelliklerdi. Döviz yükselse bile ön park sensörü ile arka kol dayamanın maliyeti ne kadar ki kablosuz sarj yerine çok rahat koyabilirlerdi kimsenin titanium nasıl eksik olur diyeceğini sanmıyorum (ingiltere ve almanyada opsiyonel). Fordun  rakiplerinde olan arka havaladırma kanallarını koymaması hata iken otokoçun arka dan kol dayamayı çıkarması ne kadar rekabetçi?

Otokoç yeni çıkan bir arabayla bile pazar hedefi %8-10 ken rakipleri kasalarını güncelledikten sonra hedefleri kaç olur ki? gerçi bunlar benim derdim değil otokoç düşünsün, fiesta çıktığından beri  1 senedir koca izmirde 5 tane yeni fiesta gördüm.

Bu arda hep focusu hep golf ile kıyaslamak ne kadar doğru sonuçta biz daha çok sedan tercih eden ülkeyiz, atmosferik motorun gelme sebebi de sedan pazarına yönelik değil mi? Egea, megane, civic in satışları ortada bu araçların çok satmasının sebebi kaliteleri değil f/p olarak müşteriye birşeyler sunabilmeleri, rakiplerinden 20.000 pahalı olan atmosferik otomatik  model ne kadar f/p aracı?

Jantıda nerden bulup yolladılarsa kataloğu açıp özelliklemi seçmişler en kötüsü olarak,  dözviz kurunun hali ortadayken thor led yerine daha pahalı dinamik ledleri opsiyon yapmaları ve thor ledleri opsiyon olarak sunmamalarıda ayrı garip. Bana göre aracın tek eksiği arka hava kanalları iken otokoç sağolsun liste uzadı gitti.

Daha önce söylemiş olmam gerekiyor. Bazı donanımları tek tek seçtirmiyorlar. Kombinasyonlar ciddi şekilde eskiye göre azaltıldı. Yani "bizim ne var ki koymalıydı" dediğimiz şey için birkaç şey daha değişmesi gerekiyor.  Daha önce de konuştuk üst seviye ve alt seviye led fiyat farkı çok az, bence bunu istemek garip bu durumda ? Bu arada Otokoç değil Ford Otosan ?

Şöyle; ikincideki diğerleri zaten Titanium'da standart olunca bizde, fiyat farkını siz düşünün. 

Alıntı

LED farlar (Thor'lu!) (Otomatik far ayarı ve LED arka lambalar ile) 1,050 Euro civarında, Titanium'da 960 Euro.

Adaptif LED farlar bu ülkede paket şeklinde sunulmuş (Karartmalı arka cam, bu far, 17'' jant, ) 1.500 Euro.

Şu an yapılması gereken şey şu; senin ihtiyaçlarını karşılamıyorsa bu arabayı listeden sileceksin ?

Arka koltuğuna 40 yılda bir iki kişi oturup uzun yola çıkıyorsan çok da sallanılacak şey değil, tabi ki olması gerekiyordu ancak bunlar sizlerin kriterine bağlı olmalı. Onda var bunda da mutlak olmalı diye bakmayın, yoksa her araçta bir eksik bulursunuz veya temelde daha geride bir araba alırsınız. 

Unutmayın bu araçlar kompakt sınıf üyesi her şeyi mükemmel yakalayamayız, Türkiye'de ütopik fiyatları var ama normalda basit bir sınıf. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey zamanında söylemişti. "Göz gördükçe alışırız tasarıma" diye gerçekten incelemelerden sonra harika görünüyor yeni Focus. Özellikle ST Line. Sedan da fena değil ama o titanium jantlarla değil. MCA da trend x in jantları kısa zaman sonra değişmişti. Umarım geri dönüşleri dikkate alırlar. Fiyatlar bu piyasada normal ve paketler dolu bence. Yalnız Ford PassConnect olayına takıldım. Aracı telefondan çalıştırmak için BTK ve izinler ne alaka imiş çok ilginç.  Golf ten ziyade çok dolu bir ST Line a binmek isterdim. Torsiyon un eski sisteme göre sorun çıkarma riski nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Yalnız Ford PassConnect olayına takıldım. Aracı telefondan çalıştırmak için BTK ve izinler ne alaka imiş çok ilginç.  Golf ten ziyade çok dolu bir ST Line a binmek isterdim. Torsiyon un eski sisteme göre sorun çıkarma riski nedir ?

PassConnect'in sadece o özelliği yok. Avrupa'da da 5-6 ülkede aktif şu an. 

O bölümde arıza oranı zaten düşüktür, ayrıca torsiyonda daha az parça var ne kadar az parça o kadar az sorun, ayrıca kaza durumda daha ucuz yenileme. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Mehmet Yavuz yazdı:

dözviz kurunun hali ortadayken thor led yerine daha pahalı dinamik ledleri opsiyon yapmaları ve thor ledleri opsiyon olarak sunmamalarıda ayrı garip. Bana göre aracın tek eksiği arka hava kanalları iken otokoç sağolsun liste uzadı gitti.

Thor led i muhtemelen sonradan taktıran olacaktır. Hatta MK4 trend x aracım olsaydı ilk yapacağım titanium led veya thor taktırmak olurdu.  Yakup bey baz ve orta donanım araçlar geldi mi ülkemize ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Thor led i muhtemelen sonradan taktıran olacaktır. Hatta MK4 trend x aracım olsaydı ilk yapacağım titanium led veya thor taktırmak olurdu.  Yakup bey baz ve orta donanım araçlar geldi mi ülkemize ?

Bilmiyorum da orta donanım eskisi gibi yok artık temelde Trend X ve Titanium. 1-2 hafta içinde hepsi bayilere iner. Şu an birçok bayide en az Titanium var sanırım ben de araştırmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

57 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bilmiyorum da orta donanım eskisi gibi yok artık temelde Trend X ve Titanium. 1-2 hafta içinde hepsi bayilere iner.

O taraflarda işim var. Şahsuvarı aradım geldiyse göreyim dedim. Bizde yok dediler. Bayiide görüp inceleyen bir sürü insan var benimki şanssızlık 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bilmiyorum da orta donanım eskisi gibi yok artık temelde Trend X ve Titanium. 1-2 hafta içinde hepsi bayilere iner. Şu an birçok bayide en az Titanium var sanırım ben de araştırmadım.

Adana Otokoç u aradım da. Ocak ayını bulur bize gelmesi dedi. Test etmek için sabırsızlanıyorum. Bide bu tam otomatik şanzıman tam benlik kesinlikle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

O taraflarda işim var. Şahsuvarı aradım geldiyse göreyim dedim. Bizde yok dediler. Bayiide görüp inceleyen bir sürü insan var benimki şanssızlık 

Test araçları 4. haftadan önce olmaz çünkü hepsi Antalya'ya gidecek. Statik araç lazım onlar da siparişlerine göre geliyordur büyük ihtimal. Gelirler yani her an. Araba stok derdiniz var mı dedim yok dediler. 2019 lafı geçmedi yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Donanımlar kurun yüksek olduğu dönemde çok sınırlı bir hareket alanında belirlenmişse ve şu an için yapacak bir şey yoksa lansmanda bu konuya açıklık getirilebilirdi. Yani bu zorunluluktan pek şikayetçi görünmüyorlar. Yine söylüyorum en geç makyaj göreceği vakit bu donanım seçenekleri köklü bir değişikliğe uğrar. Hatta araba beklenen satışı yakalayamazsa cazip hale getirmek için şu an alacak olanların birkaç bin lira ödediği bazı donanımlar standart hale getirilebilir ama iş işten geçmiş mi olur onu bilemeyiz.

Benim Yakup'un vudeosunda dikkat ettiğim bir durum olası bir ara hızlanma kaybı eskiye göre. Bu da fark edecek dikkate sahip potansiyel müşteri için problem yaratacaktır. Şayet 1,5 pws diye bir arabası olmasaydı Ford'un 8 ileri otomatikte ara hızlanma menfi bir algı oluşturmazdı ama müşteri geriye doğru değişimleri sevmez. Aslında Yakup'un şu cümlesi, araba benim istediğim kriterlere yaklaşana dek uygun bir reçete. 

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şu an yapılması gereken şey şu; senin ihtiyaçlarını karşılamıyorsa bu arabayı listeden sileceksin ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Cenk abiyle rolling yaparız yan yana ? Başka türlü anlayamayız. Ayrıca Euro 6.2 normlarını düşünüp yeni arabalara bakmakta fayda var. 

Euro normları yükseliyor bizim standartlar aşağı gidiyor. ☺

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara Eskişehir yolu otokoç plazaya sedan titanium gelmiş. Sunroof, oto pilot 360 ve B&O paketli. 12 yıldır focus kullanıyorum MK 2 TDCİ Ghia, gp+tp, güncel olarak 2015 titanium 1.5 TDCİ powershift far, tekno paketleri ve sunroof mevcut. Yıllarca araçlarımı sevdim ve çevreye karşı savundum. Mk4 sedanın gelişini heyecanla bekledim. Benim için hayal kırıklığı oldu. Araç sanki bir sınıf aşağıda Hyundai Elantra hissi verdi. Çekilen tüm videoları izledim. Son olarak Mk4 titanium sedan arka kapıya bir tweeter montajı yapılmış sanki eskinin bir milyoncusundan alınmış plastik bir parça gibi duruyor. Bagaj menteşe kollarına sabitlenen kablo elektrik bandı ile tutuyor. Ben bunları görünce çok üzüldüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.