Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

MK4 Fiyatı MK3 Sahiplerine Yarayacak Gibi..

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

Fiyatlara baktım,  başlangıç olan 1.5 atmosferik manuel 130 bin TL. Bu rakam 1 ocak itibarı ile verginin geri gelmesiyle dahada artar kanaatindeyim. Durum böyle olunca focus sahibi olmak isteyenler mecburen 3 kasaya yönelecek ve bu araçlarda 2.elde 5 ila 10 bin TL'lik bir artışa sebeb olacak diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

katılıyorum ancak bu durum focus için değil tüm sıfır-ikinci el piyasası için geçerli.

ben bu şekilde bir faiz ve ötv kampanyası da beklemiyordum.

faizler nedeniyle ikinci el çok durgun şuan, sıfırda da çok çok iyi kampanyalar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu pahalılık durumunun kimseye faydası yok bence,ikinci elde alıcı olmadıktan sonra istersen 20 bin koy arabanın üstüne.Ben 2019 da da belli bir süre ötv indiriminin devam edeceğini düşünüyorum.Ayrıca bunun yanına bankaların sıfır araç kredileri ile ilgilide çalışma yaptığını bankacı bir yakınımızdan duydum.Duyduğum kadarı ile sadece sıfır araçlar için alınacak kredilerin faizlerinde bir miktar indirime gidilecekmiş.Eğer bu gerçekleşir ise sıfıra daha çok rağbet olacağından 2. el piyasasında fiyatların aşağıya düşeceğini düşünüyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

Duyduğum kadarı ile sadece sıfır araçlar için alınacak kredilerin faizlerinde bir miktar indirime gidilecekmiş.

Bunun sağlanabilmesi için insanların doğru dürüst bir gelire sahip olması lazım ki denklemin bu tarafı giderek daha belirsizleşecek. 

image.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Bunun sağlanabilmesi için insanların doğru dürüst bir gelire sahip olması lazım ki denklemin bu tarafı giderek daha belirsizleşecek. 

image.png

Cem abi söylediğinize katılıyorum.En azından denklem şahsıma uygun ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimde duyumlarım şu şekilde ötv indirimi bitmesiyle birlikte %15 ötv zammı yolda bu yapılan indirim  bayilerin ellerindeki stokları bitirmek içindi.

insanların alım gücü iyice düştü limit 150 binin üzerine çıkarsa ciddi anlamda 2. elde deli gibi seçenek var suv jeep d segmenti premıum 

c sınıfında 2. el temiz az km araçlar çeyrek altın olur yılbaşından sonra ...

şimdi full ops dizel oto focus hesapladım 223bin bu araç yılbaşındna sonra 250-260 bin bandında olur şu an bu iş için ayıracak  param olsa direk arabayı takasa verip yapıştırıp garaja atarım bir tane dolu dizel sonra yılbaşından sonra koyarım sıfırının 10 bin altına ?

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevduat faizleri bu seviyedeyken, 200 bin liraya aylık 4 bin lira faiz alınabiliyorken kimse kolay kolay bu parayı arabaya bağlamaz. Bu kampanya ile gerçekleşen satışların yarısından fazlası zaten kampanya olmasa da o arabayı alacak olanlar. Bu sayede sadece alış tarihini belki öne çekmiş olabilirler. Malum 2 aya model yılı eskiyor diye beklemede kalıyor çoğu insan.

Sıfırının pahalı olması da aynı oranda 2. ele yansımıyor maalesef.

Ocak ayı içinde 2016 Focus'u 105'e sattım. Sıfırı 130 bin civarında idi. Şu an sıfırı 180 bin ama 105'e sattığım aynı araba en fazla 110 bin ediyor.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu vergi kampanyası en çok Toyota severlere yaradı. Kısa bir süre önce focusdan pahalı olan corolla şimdi 80 bin tlye satılıyor. (1.6 benzin Manuel). Bunun sebebi yeni kasanın yakında çıkacak olması ve fabrikada stoklar. Geçenlerde bir bayi ile konuştum, leblebi gibi satış var dedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan erden yazdı:

Bu vergi kampanyası en çok Toyota severlere yaradı. Kısa bir süre önce focusdan pahalı olan corolla şimdi 80 bin tlye satılıyor. (1.6 benzin Manuel). Bunun sebebi yeni kasanın yakında çıkacak olması ve fabrikada stoklar. Geçenlerde bir bayi ile konuştum, leblebi gibi satış var dedi. 

nissan micra 1.2 1500 tane satmış adamlar 52 bin küsüre 3 gün içinde ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus IV > Ford Garajı > Mk4- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Sohbetleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.