Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Akü Değişimi Sonrası

Orhan A.

Soru

2012 focus aracimin aküsü bittiği için takviye ile çalistirdik.  Hemen akü bayisine giderek 60 ah yiğit akü taktirdim. Ancak gece havalandırmayi çalıştırdığımda sıcak havanın tam uflemedigini ve klimanın sogutmadigini fark ettim. Bu araba sifirladigi için beyin arızasından mi yoksa birseyler yanlış montaj edildiginden mi kaynaklaniyor.  Çünkü focus 3 lerde akü değişimi için hava filtresinin olduğu kısmı cikartmak gerekiyor. Bunu yaşayan varsa yardimci olursa sevinirim. Ona göre ya servise gideceğim ya da aküyü değiştirdiğim yerle papaz olacağım. Teşekkürler. 

Orhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bende teyp ayarları değişti o da bazıları tamamen sıfırlamadı..

global açma kapanma gitti.. düğmeleri kaldırınca ayarı yaptım, sorun kalmadı..

bu dedikleriniz araba yürürken mi, rolantide mi oluyor? rolantide olması normal ama yürürken iyi olması lazım..

test menüye girip volt u kontrol edin..

ok tuşuna basılı tutarken kontağı açın.. test yazısı çıkınca bırakırsınız.. yukarı tuşu ile ilerleyin akü voltajı görülür..

sıfır aküde 12.5 volt olması beklenir.. 11.8 ve altı ise rafta beklemiş üründür.. üretim tarihini kontrol edin..

akü takıldığından beri epey bindi iseniz ve volt 12 nin altnda ise akü iyi değil..

banada kakaladılar bayat aküyü.. ?  2 sene içinde biterse değiştirecek servis.. zaten kılavuzunda ortalam 3 yıl ömür diyor.. arabalara hemen fabrika çıkışı akü takıldığından 5+ gidebiliyor

eski aylarca rafta bekletiyorlar aküleri.. normalde satılmayan akünün rafta 3 ayda bir şarj edilmesi lazım

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.