Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 : "İleri Eco Sürücü"

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Bazen düşünüyorum, her şehir için standart bir trafik ışıklandırma mı düşünülmüş diye, (her şehir için 40 tane trafik lambası gibi :P:) :) ) e tabi Kastamonu da küçük bir şehir olunca sıkıştırmışlar da sıkıştırmışlar trafik lambalarını. hiç gerek yokken koymuşlar bir lamba işte. Bir de son güncellemeler varki dillere destan, her şehir için ayrılan trafik lamba sayısı 60 a çıkmış olmalı :) :) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabir tabiki cok onemli bir faktor. Ama ekonomik kullanmak icin hem ekonomik kullanmayi bilmek hem de araci iyi tanimak da gerekli. Sanirim butun etkenleri birlikte etkin bir sekilde kullaniyorum.

onderpeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işin pÜf noktalarını bizimle de paylaşırsanız seviniriz.

Daha önce Eco Şampiyon konulu makalede yazmıştım ama madem öyle buraya da yapıştırayım oradan alıntı yapıp...

Bağlantısı da olsun tabi: ()

"Mantıklı sınırlar dahilinde olmak kaydıyla, araç kullanımında hem ekonomik ve hem de keyifli sÜrÜş yapılabileceğini çok kez kendi kendime de olsa ispatlamışımdır.

özellikle Focus gibi bir otomobiliniz (Mk1,2,3 farketmez) varsa şayet 10 yıldır uyguladığım aşağıdaki sÜrÜş karakteri herkesi tatmin edecektir diye dÜşÜnÜyorum:

---> DÜz yolda sakin kullanmak (Ekonomik)

---> Virajlarda hız kesmeden (fizik kurallarına karşı gelmeden) yol almak (Ekonomik - Keyifli)

---> Arada bir trafik ışıkları sonrası devirli kalkmak (Keyifli)

---> çok yÜksek olmayan, trafik kuralları dahilinde "sÜratli" uzun yol yapmak (Ekonomik - Keyifli)

---> YÜksek sÜratin ve devirli araç kullanmanın doğaya ve cebinize zarar verdiğinin bilincinde araç kullanmak (Tamamen Ekonomik)

---> Ve en önemlisi EuroNCAP testlerinden 5 yıldız alan araçlarımızın aslında o testlerde önden çarpmada yalnızca 64km/h hızla, yandan çarpma testinde ise yalnızca 50km/h yol aldığını, gÜndelik kullanımlarımızda bu değerlerin çok çok ÜstÜnde seyahat ettiğimizi ve can gÜvenliğimizin çok çok tehlikede olduğunu hiç unutmamak (Yaşam Sevinci)"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.