Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Modem Wi-fi Desteği

Önerilen Mesajlar

Modemde kablolu bağlantıda herhangibir sorun yok fakat kablosuz bağlantı belli bir süre sonra kendi kendiliğinden devre dışı kalıyor. Modem arayüzünden baktığımda orda da devre dışı olduğunu görüyorum. Ya modemin üzerinden ya da arayüzdev etkinleştiriyorum. Belki arayüzden zamanlama ayarlarını seçersem sorun olmaz dedim orda da aynı sorun devam ediyor. Bu ne zamandır böyle bilemiyorum. Telefonun 4 GB kotası 1 haftada bitince farkına vardım. Sanırım yeni olmaya başladı. Başka modem ile deneyeceğim. Şimdiki modemin modeli TP-Link TD-W9970 (TTnet ten almıştım) Servis sağlayıcım ne yazıkki TURKNET.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Turknet i ara, modemi değiştirsinler. Ben en ufak bir kopmada arıyorum sol gelip değiştiriyor.

Ara derken imkansız abi. . Abi adamları telefonla adamlara ulaşmak imkansız çünkü telefonla hizmetleri yok.

Teoman S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turknet iyidir aynı modemin v3 olanını kullanıyorum. Turk telekomun modemi ise ve v3 ise super user olarak ayarları değiştirince iyileşme oluyor.

ben letgo'dan almıştım VDSL'e geçeyim diye hazır superUser lı geldi

google amcaya "w9970 v3 root" soruver

Turk.net en iyi tarafı bence müşteri hizmetlerinin olmaması. yapılabilecekleri online yapılabiliyor. birkaç kere sinyal kesilmesi vs oldu girdim yeniledim 2dk sorun bitti. 

bu arada eğer v3 değilse koy letgo'ya sat v3 olanını ara şirkette v1 kullanıyoruz ama wifi kısmı çok berbat birde operatör değil orjinal aldık. hele misafir ağı açayım deyince alet kafayı yiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

Turknet iyidir aynı modemin v3 olanını kullanıyorum. Turk telekomun modemi ise ve v3 ise super user olarak ayarları değiştirince iyileşme oluyor.

ben letgo'dan almıştım VDSL'e geçeyim diye hazır superUser lı geldi

google amcaya "w9970 v3 root" soruver

Turk.net en iyi tarafı bence müşteri hizmetlerinin olmaması. yapılabilecekleri online yapılabiliyor. birkaç kere sinyal kesilmesi vs oldu girdim yeniledim 2dk sorun bitti. 

bu arada eğer v3 değilse koy letgo'ya sat v3 olanını ara şirkette v1 kullanıyoruz ama wifi kısmı çok berbat birde operatör değil orjinal aldık. hele misafir ağı açayım deyince alet kafayı yiyor

Bendeki model de V3 olan. Acaba root yapsam mı diye düşündüm. TTnetten almıştım modemi, root için nette dolaşan şifreyi kabul etmedi. Ben çok sıkıntıçektim Turknetten ama yapacak bişi yok. 2. yi açtım bi sorun çıkmadan kullanılıyor. Acaba bu 2. bağlantıya veri sınırı ekleyebiliyormusun? Sentimi aradım. Yapılacak herşeyi yaptığımı modemi yollamamı istediler. Büyül ihtimalle ücretli yapacaklar. Bu root şifresi bulursam bende bir bakayım belki yazılım yüklemeyle falan çözerim.

Cihaz bilgisi:

Firmware Versiyonu:17.12.27.01005

Donanım Versiyonu:TD-W9970 v3 00000000

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Teoman S. yazdı:

Ara derken imkansız abi. . Abi adamları telefonla adamlara ulaşmak imkansız çünkü telefonla hizmetleri yok.

Çözülmezse değiştir ve SOL a geç o halde, bildiğim kadarıyla Turknette taahhüt yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Çözülmezse değiştir ve SOL a geç o halde, bildiğim kadarıyla Turknette taahhüt yok.

Abi burası mahrumiyet bölgesi. Altyapı TTnet olduğu için nereye geçersem geçeyim bi şey değişmeyecek. Malesefki Turknette kalmak zorundayım. Bir tek tahhüt olmadığı için kalıyorum. Bi alt yapı değşince hemen başkasına geçmek için.

@Olcay Sert nası olduysa bu sefer şifreyi hallettim. Root a giriş yaptım şimdi nasıl ayarlar yapmam gerekir. Ben wi-fi da sıkıntı olmasını istemiyorum. Birde ben şimdi modemi yollarsam teknik servis bu işlemleri görecek logtan takip edecek. Ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Abi burası mahrumiyet bölgesi. Altyapı TTnet olduğu için nereye geçersem geçeyim bi şey değişmeyecek. Malesefki Turknette kalmak zorundayım. Bir tek tahhüt olmadığı için kalıyorum. Bi alt yapı değşince hemen başkasına geçmek için.

@Olcay Sert nası olduysa bu sefer şifreyi hallettim. Root a giriş yaptım şimdi nasıl ayarlar yapmam gerekir. Ben wi-fi da sıkıntı olmasını istemiyorum. Birde ben şimdi modemi yollarsam teknik servis bu işlemleri görecek logtan takip edecek. Ne yapmalıyım?

teknik servis onlarla uğraşmaz. 

ilk yapman gereken wifi kanal ayarını sabitlemek auto modda geliyor çoğu ve sabıtıyor.

ikincisi kanal genişliği uzun mefase için 20 hızlı bağlantı için 40a getirmen

diğer yapman gerekenler şu videoda mevcut

birde VDSL kullanıyorsun dimi? adsl ile hep sorunluydum bende

--8 dakika sonra eklendi--
46 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Malesefki Turknette kalmak zorundayım

bende kotasız olduğundan kalıyorum

image.thumb.png.9f52704784b711b0e81ef39db942a0da.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Olcay Sert vdsl mi o da ne? 4-5 mps görünce şükrediyom ? wi-fi ayarını kanal:4, hızı:20, bağlantı ise mod:sadece 11n.

Şimdi uzun süredir wi-fi kesilmiyor. 20 olan ayarı bi süre sonra dener 40 a getiririm. Çok teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Teoman S. yazdı:

Çok teşekkürler...

yardımcı olabildiysem ne mutlu. 40a çıkacaksan arada duvar olmamasına dikkat et, dalga boyu büyüdüğünden en ufak deformasyonda şifre yanlış vesaire diyor

--2 dakika sonra eklendi--
15 saat önce, Teoman S. yazdı:

vdsl mi o da ne?

çoğu yer destekliyor aslında. https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ şurdan bi dene bakalım belki sizede gelmiştir. 

VDSL e geçiş turk.net te kolay. online işlemlerden altyapı VDSL oldu diyorsun anında geçiyor resetten sonra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.