Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dışarda Dizel Focusa Yıllık Bakım Yaptırdım.

İbrahim su

Önerilen Mesajlar

Arabam 2013 focus sedan.71110 km de.Son bakımı Ford servisinde yaptırmıştım.Bu yıl servisten fiyat aldiktan sonra eski ustama aldım.Parcalarin hepsi Ford ürünü..

Yağ Shell olarak değişti.

İki ön balata değişti 

İki ön disk tornada işleme girdi.

Yag, mazot, hava ,polen filtreleri değişti.

Silecekler değişti.

Toplamda 690 TL aldi.

Sizce nasıl arkadaslar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Dışarda Dizel Focusa Yıllık Bakım Yaptırdım. olarak değiştirdi

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Bakım - Servis & Yedek Parça kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alışveriş yapılmış iş bitmiş, fiyatının bizce ne olduğu çok önemli mi? 

Ayrıca yağın markası değil özelliği önemli: https://www.focusclubtr.com/topic/781-ford-motor-yağları-ve-tavsiyesi-listesi-focus-1-focus-2-focus-3/

İyi günlerde kullanın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buraya bakan arkadaşlar için; Çetaş yetkili servis(mahmutbey şube)bakım kampanyası yapmış..Ne kadar kampanya bilmiyorum ama bilginiz olsun.

Screenshot_20181107-221144.png

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, İbrahim su yazdı:

Arabam 2013 focus sedan.71110 km de.Son bakımı Ford servisinde yaptırmıştım.Bu yıl servisten fiyat aldiktan sonra eski ustama aldım.Parcalarin hepsi Ford ürünü..

İki ön balata değişti 

Yag, mazot, hava ,polen filtreleri değişti.

Silecekler değişti.

Toplamda 690 TL aldi.

Sizce nasıl arkadaslar

hayırlısı olsun inşallah..göreceli hocam, altına da üstüne de yaptıran çok..bakım sonrası sıkıntısız binmeniz dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, İbrahim su yazdı:

Shell'in Focus için uyumlu yağı yok.

Diskleri tornalatmak fren güvenliği açısından iyi bir fikir değil. Değişimi tercih edin. 

Toplamda 690 TL aldi.

Fiyat olması gerektiği gibi. 

Güle güle kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.yazmamin amacı yaptığım islemlerin doğru mu yanlış mı olduğunu görmek.mesela abimiz tornatlamk iyi bir işlem değildir dedi güvenlik için bunu öğrenmiş oldum.en kısa zamanda yenisini taktıracam.yazmamin amacı budur.

En başta yazan bir arkadaş vardi yapmışsın bitmiş bizim için ne önemi var diye yazarken bu platformun bir forum olduğunu ve forumun anlamının ne olduğunu bilmiyor bence.ben tornalatarak yaptığım hatayı başkası yapmaz mesela.

Fikirlerini ve iyi dileklerini yazan arkadaşlar için tekrar teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, İbrahim su yazdı:

mesela abimiz tornatlamk iyi bir işlem değildir dedi güvenlik için

Frenlerle ilgili şikayetiniz neydi acaba? Benim araç fren esnasında tut-bırak hissi yaratıyor. Bazen de titreme oluyor. Sanırım disklerle ilgili bir sorun var.Sizde de benzer problemler var mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Frenlerle ilgili şikayetiniz neydi acaba? Benim araç fren esnasında tut-bırak hissi yaratıyor. Bazen de titreme oluyor. Sanırım disklerle ilgili bir sorun var.Sizde de benzer problemler var mıydı?

Diskleri değiştirin. Sıcak disk soğuk suyun etkisiyle deforme oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, İbrahim su yazdı:

En başta yazan bir arkadaş vardi yapmışsın bitmiş bizim için ne önemi var diye yazarken bu platformun bir forum olduğunu ve forumun anlamının ne olduğunu bilmiyor bence.

Bence de bir öğretmenin cümleyi -bitmiş olan şey ücret konusuydu, yoksa onu da mı iade şansı vardı?- anlamamış olması çok üzücü ülkemiz adına. Evet forum bu yüzden var ama sorularımızı açık seçik yazmalı ve özel bir konu için araştırma yapmak için arama yapmak mümkün mesala "disk";"fren diski";"torna" yazarak bu bilgiyi zaten alabilirsiniz belki de? ? Hani forum ya burası tüm yazılanlar her dönemde geçerli bilgi. Ama biz sizler için zaman harcıyoruz ve forum nedir bilmiyoruz kusura bakmayın. Yardım etmek için aramıza katılabilir bize bilgilerinizi aktarabilirsiniz, forum ya adı üzerinde sadece soru sorulması gerektiği zaman uğramayın ?

Not: Forumdan anlamayan dediğiniz kişi, konu başlığınızı buradan çevirmiş "Yıllık bakım ücreti". Demek ki fiyat konusunda yorum istediğinizi doğru anlamış? ilginç ? Hem de size daha çok yardımcı olunması adına genel bir soruya çevirmiş başlığınızı. Bir de anlasalar uçacak forum ?

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, İbrahim su yazdı:

Yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.yazmamin amacı yaptığım islemlerin doğru mu yanlış mı olduğunu görmek.mesela abimiz tornatlamk iyi bir işlem değildir dedi güvenlik için bunu öğrenmiş oldum.en kısa zamanda yenisini taktıracam.yazmamin amacı budur.

En başta yazan bir arkadaş vardi yapmışsın bitmiş bizim için ne önemi var diye yazarken bu platformun bir forum olduğunu ve forumun anlamının ne olduğunu bilmiyor bence.ben tornalatarak yaptığım hatayı başkası yapmaz mesela.

Fikirlerini ve iyi dileklerini yazan arkadaşlar için tekrar teşekkür ederim.

sadece iscilik olarak mi aldi bunu? eger oyleyse biraz fazla geldi bana. parca dahilse de kesinlikle orjinal degildir parcalar ?

shell yag benim tercihim olmaz di 

diskleri neden tornalattirma geregi duydunuz kademe mi yapmisti (balata bitik kullanmaktir nedeni) yoksa ziplama hissi mi veriyordu pedala (frenler sicakken yani yol yaptiktan sonra araci yikamaktir genelde nedeni)  ? o sekild binilmesini bende tavsiye etmem...

keske imkanlar el verse de yetkili serviste yaptirsak herseyi ama malesef servis fiyatlari cok yuksek hele yetkili servisler onun icin guvenilir bir ustaya mumkunse basinda durarak yaptirmak zorunda kaliyoruz 

--2 dakika sonra eklendi--

bir arada hidrolik sivisinin durumuna baktirirsan iyi olur malesef bizim ustalar genel de eksikse tamamliyor hic hidroligin degisme zamani gelmis diyeni duymadim yada ayni sekilde sanzuman yaginin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.