Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Koltuktan Gelen Sesin Garantiye Girme Durumu?

Önerilen Mesajlar

Servis ilk etapta yağlıyor sanırsam. Kızak değişikliği son çare. Bende şu ara el freni ses yapıyor. Çekiyorum el frenini arabadan iniyorum garc gurc.aracı sarsıyorum yine garc gurc. Fren inikken ses yok..

bende de var ama bunu normal görüyorum. el freni çekikken yapıyor.. artık balata pabuçları mı yoksa balataları tutan yay mı birileri buna sebep oluyor..

diğer gıcırtı ise arka sağ koltuğun emniyet kemerinin oradan geliyor. bende sonra başladı, biladerin kinde neredeyse aldığı günden beri var. servise söyledik bir ara gelin halledelim dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende de var ama bunu normal görüyorum. el freni çekikken yapıyor.. artık balata pabuçları mı yoksa balataları tutan yay mı birileri buna sebep oluyor..

diğer gıcırtı ise arka sağ koltuğun emniyet kemerinin oradan geliyor. bende sonra başladı, biladerin kinde neredeyse aldığı günden beri var. servise söyledik bir ara gelin halledelim dediler.

Servise götürdüm gıcırtıyı söyledim. Yağmurlu bi ankara akşamı belediyenin güzel çalışması ürünü benim bu gıcırtım. Yolu kaZmışlar sokak arası, mıcırla kapatmışlar ben yavaşça geçerken mıcır çöktü, araç sol ön tekerin lifte kalkaln yerinden (şansıma) askıya çıktı. Komşular el attı zor bela kurtardık. O gün el frenini zorladım. Gıcırtı o gnden sonra başladı. Allahtan başka sıkıntım olmadı o gündem miras. Servise götürdüm söyledim. El freninin ayarını garantiden yaptı otokoç. Başka problem yok dedi. Ama gıcırtı devam[emoji51]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Ön koltuk gıcırtısından bende muzdaribim bu aralar... Normal yolda birşey yok. Ancak özellikle çukurdan ziyade tümsek benzeri bir yükseltiden geçtiğimde yükselişte ses yokken inişte çok ciddi bir gacır gucur ses alıyorum... Ön koltuktan diye kendimce bir teşhis koydum!

Hafta sonu başka konularla birlikte servisteydim, servisteki arkadaşlar sanırım konuyla sık karşılaştıkları için hemen koltuk kızaklarını yağladılar. Ama şuan ses öncekinden de kuvvetli geliyor! Olmadı yani...

Yine gidicem, çözülene kadar gidicem, illa bir yol yordam vardır halletmek için sanırım... O sesle araba kullanmak benim için olanaksız! ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara otokoça iki kez gittim bu sorundan o dönem. Her seferinde kızak yağladılar. Üçüncüde aracın bakımı için fırsat buldun aracı aldığım yere bursa sönmez otokoça gittim drdimi anlattım. Bakımı yaptılar anlaşmalı bir döşemeciye yönlendirdiler. Aracın koltuk kısmının altındaki döşeme keçeleri değişti. 40 bin kilometredir ses yok [emoji846]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Olcay Sert yazdı:

ses problemi takıntı haline gelirse çooook sıkıntı ama sende öyle olduğunu sanmıyorum inş kısa sürede halledersin. 

yok abi gerçekten takıntı değil... takıntı olsa göğüsten gelen ufak tefek seslere takılırdım ama duymuyorum, o kadarı olur :) bu gıcırtı değil artık "gacur gucur" ediyor :) 

33 dakika önce, adnan canpolat yazdı:

Ankara otokoça iki kez gittim bu sorundan o dönem. Her seferinde kızak yağladılar. Üçüncüde aracın bakımı için fırsat buldun aracı aldığım yere bursa sönmez otokoça gittim drdimi anlattım. Bakımı yaptılar anlaşmalı bir döşemeciye yönlendirdiler. Aracın koltuk kısmının altındaki döşeme keçeleri değişti. 40 bin kilometredir ses yok emoji846.png

bana o da uyar... şahsuvaroğlundan şüphem yok, mutlaka bir çözüme kavuştururuz :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

2016 Hb focusumun ilk kullanıcısıyım. 38000 km ye kadar İstanbul şartlarında kullandım. Yaklaşık 2 veya 3 ay kadar öncesinden bu yana aracın Ön koltukların yan oturma yanaklarına yüklenince kumaşın plastiğe sürtmesi gibi bir ses oluyor. özellikle kasisten geçerken virajlarda süngerli tarafı plastik aksama sürtünüp, ses yapıyor, yan taraflara şöyle elinle de bastırınca da plastiğe sürtüp ses yapıyor. Özellikle kapı tarafındaki yanaklardan geliyor. Bugün Polo kullanan arkadaşımdan öğrendim vw garanti kapsamında değiştirmiş kumaşları ve süngerleri. Ve arkadaş diyorduki serviste gayet iyi karşıladılar kullanıcı hatası deyip kestirip atmadılar. Acaba Ford bu tarz bir rahatsızlığı kapsama alır mi? Kapsam dahilinde mi karşılaşan var mi?

77156F3B-E2A5-492B-BCFC-535CC88AC89C.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.