Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza Basınca şıkırdama

Gazi Ergül

Soru

Mehabalar 2012 model dizel focus sahibiyim aracı alalı 3 ay oldu arabayla giderken düşük viteste gaza basınca şıkırdama sesi geliyor anlık tüketim 40 lara geliyor özellikle duvar kenarı tarzı yerlerden giderken ses daha çok duyuluyor ve araba sabahları 15 saniye kadar beyaz duman atıyor nedir acaba problemim yardımcı olur musunuz 

Gazi Ergül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
02.11.2018 - 18:23 tarihinde, Gazi Ergül yazdı:

Mehabalar 2012 model dizel focus sahibiyim aracı alalı 3 ay oldu arabayla giderken düşük viteste gaza basınca şıkırdama sesi geliyor anlık tüketim 40 lara geliyor özellikle duvar kenarı tarzı yerlerden giderken ses daha çok duyuluyor ve araba sabahları 15 saniye kadar beyaz duman atıyor nedir acaba problemim yardımcı olur musunuz 

enjektörlerde sıkıntı olabilir enjektörleri kontrol ettirin ,focus 3 lerde enjektör sıkıntısı bir hayli fazla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Focus 3 lerde enjektör sıkıntısı bir hayli fazla mı arkadaşlar? 2 senedir bu forumu takip ediyorum. Enjektör arızası hakkında fazla bir şikayet görmedim. 

https://www.focusclubtr.com/search/?q=enjektör&sortby=relevancy&search_in=titles

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.11.2018 - 18:23 tarihinde, Gazi Ergül yazdı:

2012 model dizel focus sahibiyim aracı alalı 3 ay oldu arabayla giderken düşük viteste gaza basınca şıkırdama sesi geliyor

Aracınızın kilometresini yazmadığınız için çok bir şey söylemek pek mümkün değil ancak şıkırdama sesi enjektörlerden geliyor büyük ihtimalle. 

14 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Focus 3 lerde enjektör sıkıntısı bir hayli fazla mı arkadaşlar?

Ne yazık ki! 

Focus 3 tdci'nin kullanmış olduğu siemens marka enjektörler oldukça hassaslar. Ve ülkemizdeki yakıt kalitesi muazzam düzeyde olduğu için ve siemens marka enjektörler bu kadar kalitesi yüksek yakıta uygun olmadıkları için enjektör arızasıyla karşılaşıyoruz. (yakıt kalitesiyle ilgili söylediklerim ironidir, yanlış değerlendirilmesin lütfen)

Çözüm olarak iyi bir serviste enjektör temizliği, tamiri ya da değişimi yaptırmak gerekli. 

Maliyetler 300 TL ile 4.000,00 TL arasında değişebiliyor. 

Enjektör tamiratı tavsiye ediliyor genellikle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.