Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 6 Ay Daha Devam)

Erhan Er.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

1600 cc altı araçlarda yıl sonuna kadar %15 ötv indirimi geldi. 120k fiyatında bir araba vergiler dahil 226,5k idi. İndirimle birlikte 205,3k olacak.

Hiçbir faydası olmaz bu indirimin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim olarak değiştirdi

Bence araba satışlarının bu denli düşmesinin en büyük sebebi faiz maliyetinin inanılmaz seviyelere çıkmış olması. Elimizdeki kadarını kullanmak yerine borçla yaşamayı tercih ediyoruz. Banka kredileri, kredi kartı ekstreleri vs..

9 taksitle 6 günlük tatile giden arkadaşlarım var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar sizlere bazı sorularım olacak..Aileden birisi 30 ekim 2018, salı günü ekte kırmızı okla gösterilen 1.5 dci renault kangoo aldı..Elindeki aracını 37 bin tl ye bayiye verdi, indirim şu bu 97 bine anlaşıldı..Araç satış formu ıslak imzalı kendisinde de var..aracı 2 Kasım Cuma günü teslim alacak(ilçedeki bayiiden geliyor)..Aldığı imzalı formda o gün geçerli vergi farkları uygulanır diye bir ibare var..malum yeni indirimşer açıklandı..kafalar karıştı..Vergi devlete gittiği için ve anlaşma bittiği için firma yeni bir sözleşme yahut farklı bir yol çizer mi sizce? bu ticarilerin kangoo, doblo vs. ötv oranı (net fiyatları 85 bin) araç gibi %50 değilde, %15 mi ? sizlere elinde olan satış sözleşmesinin miktarlarını atıyorum..motorlu taşıtlarda %15 diyor, ticarileri kapsıyor mu bu ötv indirimi? anlaşma yapılmış, sadece araç takasları(yeni, eski) ve araç alımı olmadı..imzaların olduğu sayfada o gün geçerli vergi bilgisi yansıtılır diyor..İndirim yapılması gerekiyor diyorum..Sizce nasıl bir süreç bekliyor? 

20181031_212954.png

20181031_212829.jpg

20181031_214452.jpg

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

emin olmasam da fatura kesilmediyse yeni vergi oranları ile ödeme olması lazım. yoksa zaten o fark bayiiye kalır.

Şu an fatura yok diye biliniyor..Fatura araç tesliminden önce kesilir mi? yani 37 bine sayılan araç bayiye verilmedi, 12 küsür eft yapılmadı..sadece 9 bin verildi..süreç bitmeden bayii fatura kesebilir mi? 

--1 dakika sonra eklendi--
5 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Fatura kesilip ÖTV devlete ödenmediyse faturadaki ÖTV tutarının direkt düşmesi lazım. Bundan bayinin bir avantajı olmaz.

Yani bunlarda(kangoo vs.) ötv oranı %15 değil mi? bende öyle düşünüyorum..%15 ötv direkt ve %17 kdv indirimi düşülmeli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Hiçbir faydası olmaz bu indirimin

ford da hiç bir faydası olmaz da bazı markalarda faydası olacak,200 binlik  C sınıfi araç 180 bine duştu diye kimse gidipte C sınıfı otomobil almaz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Bayi ay sonu nedeni ile faturayı bugün kesin kesmiştir.

Ben Ayın son günü araba aldım, bayi ben gidemediğim için faturayı bile kesti ben teslim alırken ödemenin hepsini yaptım. 

kesebiliyor mu? çünkü araç alınmadı, belki alacağı araç kaza yaptı vs..müşteriden habersiz kesebilir mi? zira anlaşmanın altında araç teslim gününde yürürlükte olan vergi oranları anahtar teslim fiyata yansıtılır diyor..fatura kesilse bile teslim 2 kasım? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Halit AYDIN yazdı:

Şu an fatura yok diye biliniyor..Fatura araç tesliminden önce kesilir mi? yani 37 bine sayılan araç bayiye verilmedi, 12 küsür eft yapılmadı..sadece 9 bin verildi..süreç bitmeden bayii fatura kesebilir mi? 

isterse keser. yani isterse satmadan da keser. ama mantıken en azından parayı almadan kesmez.

tesliminden önce derken, tescil işlemlerinin başlaması için zaten kesilmesi gerekiyor diye biliyorum.

şöyle bir örnek vereyim, ben focusu alırken paranın tamamı hazır değildi, fiyatı sabitlemek ve arabayı bağlamak için ayın 5inde vergisi kadar olan tutarı verdim faturası kesildi. 12sinde kalanını yatırdım, plaka işlemleri yapıldı ve teslim aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Halit AYDIN yazdı:

--1 dakika sonra eklendi--

Yani bunlarda(kangoo vs.) ötv oranı %15 değil mi? bende öyle düşünüyorum..%15 ötv direkt ve %17 kdv indirimi düşülmeli

Ötv indirimi sadece binek araçlarda. Ticari araçlarda kdv indirimi var

--3 dakika sonra eklendi--
6 dakika önce, Halit AYDIN yazdı:

kesebiliyor mu? çünkü araç alınmadı, belki alacağı araç kaza yaptı vs..müşteriden habersiz kesebilir mi? zira anlaşmanın altında araç teslim gününde yürürlükte olan vergi oranları anahtar teslim fiyata yansıtılır diyor..fatura kesilse bile teslim 2 kasım? 

Takasa vereceği aracın satışını bayiye verdiyse faturayı kesmeyi düşünebilir. Ben de aracımı alırken fiyat sabitlemek için ötv kadar kısmını bayiye verip faturayı kestirmiştim

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 6 Ay Daha Devam) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.