Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Far Ampulu Hatasi

İsmail Gür

Soru

oncelikle merhaba 3ay kadar once 2012 focus tit aldim aracim oynanmis daha onceden kaza yapmis kisacasi cok duzgun bir arac degil fiyati iyi oldugu icin aldim biraz aldigimda tuhaf farlari vardi sonradan yapma mercekli falan biseyler uydurmuslar bende sanayide iki tane siyah zeminli ST far buldum uygun yollu (cifti 400tl) aldigimda ustunde tuhaf pek kaliteli gorunmeyen h1 led ampuller vardi oldugu gibi taktim ama kisa sure sonra bu ledler bozulup cakar oldular bende dun narva marka beyaz h1 halojen ampul aldim taktim lakin farlari actigimda ampuller yaniyor ve sonuyor galiba korumaya aliyor kendini cunku farlarla beraber arka parklarda sonuyo tekrar kapatip aciyorum farlari sellektor gibi yanip hemen kapatiyor kendini bunun nedeni nedir acaba aldigim farlarda gunduz fari var onlar akim cekiyorda mi sapitiyo bir fikri olan var mi ? ben tahmin bile yurutemiyorum da 

ustunden cikan led ler balanssiz fansiz dandik dunduk seylerdi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
‎28‎.‎10‎.‎2018 - 16:43 tarihinde, İsmail Gür yazdı:

oncelikle merhaba 3ay kadar once 2012 focus tit aldim aracim oynanmis daha onceden kaza yapmis kisacasi cok duzgun bir arac degil fiyati iyi oldugu icin aldim biraz aldigimda tuhaf farlari vardi sonradan yapma mercekli falan biseyler uydurmuslar bende sanayide iki tane siyah zeminli ST far buldum uygun yollu (cifti 400tl) aldigimda ustunde tuhaf pek kaliteli gorunmeyen h1 led ampuller vardi oldugu gibi taktim ama kisa sure sonra bu ledler bozulup cakar oldular bende dun narva marka beyaz h1 halojen ampul aldim taktim lakin farlari actigimda ampuller yaniyor ve sonuyor galiba korumaya aliyor kendini cunku farlarla beraber arka parklarda sonuyo tekrar kapatip aciyorum farlari sellektor gibi yanip hemen kapatiyor kendini bunun nedeni nedir acaba aldigim farlarda gunduz fari var onlar akim cekiyorda mi sapitiyo bir fikri olan var mi ? ben tahmin bile yurutemiyorum da 

ustunden cikan led ler balanssiz fansiz dandik dunduk seylerdi

İsmail Bey

Aracınız profilinizde gördüğüm kadarıyla Titanium X . Dolayısıyla taktığınız ST far ( Foto olsaydı keşke. 400 e çifti imkansız bu arada) hiç sorun yapmaması lazımdı tesisatla oynanmadıysa. Titanium X değil de Titanium ise aracınız aldığınız farlar mercekli ST far ise bu sorunu yapması doğal. Far soketlerine kablo çekilip elm327 kablosu ile ampül seçeneği mercekli fara göre ayarlanmalı.Aldığınız farlar mercekli değil halojen ise yine bir sorun olmamalı tesisat ile oynanmadıysa. Bir de taktığınız ampüller 55w olmalı. Yoksa far içinde is yapabilir. Siz en iyisi önceki farların ve yeni aldığınız farların fotosunu ekleyin. Aracınız Titanium x mi onu netleştirelim. Sonrasınca çözüm için daha ayrıntılı yazışırız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

İsmail Bey

Aracınız profilinizde gördüğüm kadarıyla Titanium X . Dolayısıyla taktığınız ST far ( Foto olsaydı keşke. 400 e çifti imkansız bu arada) hiç sorun yapmaması lazımdı tesisatla oynanmadıysa. Titanium X değil de Titanium ise aracınız aldığınız farlar mercekli ST far ise bu sorunu yapması doğal. Far soketlerine kablo çekilip elm327 kablosu ile ampül seçeneği mercekli fara göre ayarlanmalı.Aldığınız farlar mercekli değil halojen ise yine bir sorun olmamalı tesisat ile oynanmadıysa. Bir de taktığınız ampüller 55w olmalı. Yoksa far içinde is yapabilir. Siz en iyisi önceki farların ve yeni aldığınız farların fotosunu ekleyin. Aracınız Titanium x mi onu netleştirelim. Sonrasınca çözüm için daha ayrıntılı yazışırız.

ruhsatta tit.X yaziyor ama malum o isler karisik sunroof var arabada daha onceden de dedigim gibi arabanin onuyle oynanmisti aldigimda oynanmis farlari vardi universal mercek ile biseyler yapilmisti 

aslinda acayip kafam karisik arabada kisa uzmeli farlari acinca hem mercekte olan h7 ve kenardaki h1 beraber yaniyor uzerindekiler led ti ama arizalinca halojene gecmek istedim hata verdi su an bende h1 leri soktum

--20 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

halojen ampul takılmış.

takilamamis...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, İsmail Gür yazdı:

ruhsatta tit.X yaziyor ama malum o isler karisik sunroof var arabada daha onceden de dedigim gibi arabanin onuyle oynanmisti aldigimda oynanmis farlari vardi universal mercek ile biseyler yapilmisti 

aslinda acayip kafam karisik arabada kisa uzmeli farlari acinca hem mercekte olan h7 ve kenardaki h1 beraber yaniyor uzerindekiler led ti ama arizalinca halojene gecmek istedim hata verdi su an bende h1 leri soktum

--20 dakika sonra eklendi--

takilamamis...

Koltuk ısıtma varmı aracınızda. Eğer varsa tit x olmalı. Eğer yoksa digital klima varsa titaniumdur. Büyük ihtimal far tesisatıyla oynanmış görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31.10.2018 - 23:25 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Koltuk ısıtma varmı aracınızda. Eğer varsa tit x olmalı. Eğer yoksa digital klima varsa titaniumdur. Büyük ihtimal far tesisatıyla oynanmış görünüyor. 

koltuk isitma var ama ön cam isitma yok digital klimada var ama birde serit takibi yok ama oda Turkiye'deki focuslarda yok galiba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Doğan abi xenon ile hata aldığınızı düşünerek yazmış. İlk mesajdaki durum halojen ile değil mi?

evet benim arabadaki sorunum merceklerde yada uzunlarda ki h7 de degil en ic kisimda olan h1 ampuller onceden led ti sorun yoktu simdi halojen takmak istiyorum (55w narva) ama araba kabul etmiyor hata verip kapatiyor

--3 dakika sonra eklendi--
3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

tesekkur ederim X paket mis benim araba far yikama yok sadece oda tampon degismis ondandir diye tahmin ediyorum

--51 dakika sonra eklendi--

resimag.com/0a18ade5cc.jpeg

0a18ade5cc.jpegyeni farlarim bunlar derdim en icte bulunan h1 lerde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, İsmail Gür yazdı:

evet benim arabadaki sorunum merceklerde yada uzunlarda ki h7 de degil en ic kisimda olan h1 ampuller onceden led ti sorun yoktu simdi halojen takmak istiyorum (55w narva) ama araba kabul etmiyor hata verip kapatiyor

onlar dönüş farı direksiyonu çevirince yanıyor. hata vermemesi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

led takinca ikiside surekli yaniyor ama halojen takinca bir saniye yanip kapatiyor kendini direksiyonu cevirsemde yanmiyor hatta arka park lambalarini bile kapatiyor. iyice siyirdim kafayi evimin yaninda ford ozel servisi var oraya gosterdim bu farlari kullanamazsin merceksiz far alican gunduz fari falan olmayandan dediler ama ellerindeki farlari satmak istiyorlar izlenimi verdiler bana.

donus farlari neye bagli calisiyor yada neden ikiside yanar yada neden halojen takinca korumaya girer arastirdim bazi kaynaklarda ve buradan da bi abim kabloyla baglanip acilmali dedi asli varmi acaba bi kablo mu edinsem diyorum ama ben o kabloyla bo baglanirsam bir daha bu araba calismaz ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben neyin ne olduğunu çözebilmiş değilim. xenon+balast ilanı açtınız aynı gün açtığınız konuda dönüş farlarını soruyorsunuz. tesisat oynandıysa kimse görmeden bir şey diyemez. araba x paket olduğundan daha önce biri kapatmadıysa kabloluk iş yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, İsmail Gür yazdı:

resimag.com/0a18ade5cc.jpeg

0a18ade5cc.jpegyeni farlarim bunlar derdim en icte bulunan h1 lerde 

Bu farın altının ve kapaklarının olduğu kısmın fotosu var mı? Oynanmış far olabilir diye düşünüyorum. Bu arada aracınız muayeneye gittiğinde kalır bilginiz olsun. Far yıkama zorunluluğu var muayenede. H1 ampülle ilgili benim aklıma gelen + ve - nin halojende kısa devre yaptığı oldu.Ampül soketlerini de bi kontrol edin h1 in. @Ozan Kar otomatik yükseklikle far yıkama zorunluydu dimi yanlış hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ben neyin ne olduğunu çözebilmiş değilim. xenon+balast ilanı açtınız aynı gün açtığınız konuda dönüş farlarını soruyorsunuz. tesisat oynandıysa kimse görmeden bir şey diyemez. araba x paket olduğundan daha önce biri kapatmadıysa kabloluk iş yok.

Ilk başta yazdığım gibi aracımin önceden önden kaza yapmış farlar dağılmış eski sahibide pahalı diye xenon almamış üniversal mercek falan yapıp içine de led h4 takmış bende arabayı aldıktan sonra hem aydınlatması hemde görüntüsü hoşuma gitmediği için istanbul da atatürk sanayi sitesinde bir parcacidan resimdeki farları aldım ama aldigimda uzerin de xenon yoktu bunları taktım ama viraj lambalarında led ler varken direk yanıyor du halojen takınca hiç yanmıyor yeterince açıkladım mı bilmiyorum artık 

--14 dakika sonra eklendi--

@Ozan Kar valla yakında olsan bi gel bak dicem şunlara ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.