Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arka Kapı Hoparlörleri

Önerilen Mesajlar

• 4 ay sonra...
26.10.2018 - 14:48 tarihinde, Semih O. yazdı:

6 hoparlörlü standart sistemde, önlerde woofer + tweeter, arkalarda full range hoparlörler var.

Genelde şöyle yapıyoruz. Öndeki woofer ve arkadaki full rangleri sony woofer ile değiştirip, arkaya ekstra tweeter takıyoruz Fotoğraftakiler Sony wooferlar. 

image.thumb.png.a47444aa2321f5486c94fa4c76b22205.png

Bu da tweeterlar ve takılmış hali.

hocam dediğiniz sistemi orjinal f3 teybin gücü yeter mi beslemeye ayrıca ön twitleri değiştiriyor musunuz gerek var mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

hocam dediğiniz sistemi orjinal f3 teybin gücü yeter mi beslemeye ayrıca ön twitleri değiştiriyor musunuz gerek var mı

Mk3 ile fark yok. Öndeki tweeterları değiştirmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Semih O. yazdı:

Mk3 ile fark yok. Öndeki tweeterları değiştirmeye gerek yok.

peki hocam bu zırıldama problemi mk3 deki arka kapıdaki yalıtımdan dolayıymış galiba bunu çift taraflı bantla falan sabitlemek mi gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
18 saat önce, Süleyman Can Şahin yazdı:

abi benim için eski aracımdaki ses sistemi kadar olsa yeterli 2.5 kasa focus tit. önceki aracım . yüksek bir beklentim yok önce 4 hoparlör ve 2 tweteri yaparım belki daha sonra bas anfi olayına girerim. ünite değişmeyecekse iyi çünkü çok pahalı ekstra külfet olacaktı.

--11 dakika sonra eklendi--

serkan abi sizin yaptığınız değişiklik sadece görsel mi o halde . fotoğraflarda sizdeki teyp ünitesi sony olarak görünüyor sadece çerçeve değişimi mi o ?

Benimki oem custom karışımı oldu biraz kendi kulağıma göre dizayn ettim 

4 kapı +bagaj kapağı +arka koltuk altı bagaj tabanı arka çamurluk içleri komple ses yalıtımı mevcut bitüself + firex 

Sync 3 navili apim ekran

Sync 3 focus Kolçak içi hub  

Sync2 ana ünite 

Sony çerçeve tuş takımı dörtlü flaşör düğmesi 

4 kapı oem sony hoparlör 

4 kapı oem tweteer

1 tane sony d class mini streo anfi 

bagajda 20 cm jbl bass + araca özel kabin 

bagajda bir tanede mono anfi var jbl besleyen ?

sesi dinlemek istersende fikir vermesi açısından aracımın konusunda ufak bir kayıt almıştım ...

ordan bakabilir fikir sahibi olabilirsin ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Benimki oem custom karışımı oldu biraz kendi kulağıma göre dizayn ettim 

4 kapı +bagaj kapağı +arka koltuk altı bagaj tabanı arka çamurluk içleri komple ses yalıtımı mevcut bitüself + firex 

Sync 3 navili apim ekran

Sync 3 focus Kolçak içi hub  

Sync2 ana ünite 

Sony çerçeve tuş takımı dörtlü flaşör düğmesi 

4 kapı oem sony hoparlör 

4 kapı oem tweteer

1 tane sony d class mini streo anfi 

bagajda 20 cm jbl bass + araca özel kabin 

bagajda bir tanede mono anfi var jbl besleyen ?

sesi dinlemek istersende fikir vermesi açısından aracımın konusunda ufak bir kayıt almıştım ...

ordan bakabilir fikir sahibi olabilirsin ...

abi senin aracın konusunu okudum sesi de dinledim çok güzel ve profesyonel işlem yapılmış ama benim için çok fazla maddi manevi beni yorar ?   .ayrıca o sony çerçeveyi ben ünite gibi algılamışım ?   benim yapmak istediğim ilk etapta 4 oem sony hoparlör 2 oem sony twetwer büyük ihtimal bunları yapınca benim için yeterli olacaktır. sonrasında da mini sony anfiden takabilirim hem yer kaplamıyor hem de kesme delme işi olmuyor ama onunda fiyatı biraz pahalı aynı paraya piyasada sıfır olarak bass+anfi seti alabiliyorum çok iyi olmasa da idarelik  750tlye kadar bulunabiliyor. onunla ilgili kararı veremedim mini sonyde ağır basıyor  sen ne tavsiye edersin

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Süleyman Can Şahin yazdı:

abi senin aracın konusunu okudum sesi de dinledim çok güzel ve profesyonel işlem yapılmış ama benim için çok fazla maddi manevi beni yorar ?   .ayrıca o sony çerçeveyi ben ünite gibi algılamışım ?   benim yapmak istediğim ilk etapta 4 oem sony hoparlör 2 oem sony twetwer büyük ihtimal bunları yapınca benim için yeterli olacaktır. sonrasında da mini sony anfiden takabilirim hem yer kaplamıyor hem de kesme delme işi olmuyor ama onunda fiyatı biraz pahalı aynı paraya piyasada sıfır olarak bass+anfi seti alabiliyorum çok iyi olmasa da idarelik  750tlye kadar bulunabiliyor. onunla ilgili kararı veremedim mini sonyde ağır basıyor  sen ne tavsiye edersin

İlk etapta kapılara 4 sony hoparlör 

arka kapılara tweteer 

kapılara bitüself + Firex yalıtım yap 

tatmin etmezse mini sony hybrd amfiyide alır takarsın ?

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

‎08‎.‎04‎.‎2019 - 20:04 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

İlk etapta kapılara 4 sony hoparlör 

arka kapılara tweteer 

kapılara bitüself + Firex yalıtım yap 

tatmin etmezse mini sony hybrd amfiyide alır takarsın ?

abi yalıtım işini kesinlikle beceremem yaparım dersem büyük yalan olur ?

2 gündür sürekli focus 3 ve mca lardaki ses sistemleriyle ilgili konulara bakıyorum. öyle yorumlar var ki bu 4 kapı sony ve 2 tweeter değişimiyle fazla bir değişiklik olmadığı yönünde bir çoğu ama yine de deneyeceğim ben inşallah sonuç kötü olmaz. ama yalıtımı yapamam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.