Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arka Kapı Hoparlörleri

Önerilen Mesajlar

Merhaba

Aracım 2018 Mca titanyum. Ön kapılarda twitter var. Ancak arka kapılarda yok ve sesin tizleri kayıp. Önceki aracım Fluence te de aynı durum var idi, uygun çapta twitterlı Sony hoparlör ihtiyacımı görmüştü.

Aşagıda linkini eklediğim ürün kapıdaki hoparlör yuvasına sığar mı? Ses olarak düzelme sağlar mı?

https://www.hepsiburada.com/sony-xb-160-16cm-3-yollu-350w-oto-hoparlor-pm-otblcxsxb160

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Focuslarda arka hoparlörler tweeterlı. Dolayısıyla pek de bir şey farketmez diye tahmin ediyorum.

Teşekkürler Murat Bey,

Hoparlör üzerinde demek istediniz sanırım , çünkü bazı modellerde gördüğüm üzere kapı üzerinde tweetler yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mustafa Şen. yazdı:

Teşekkürler Murat Bey,

Hoparlör üzerinde demek istediniz sanırım , çünkü bazı modellerde gördüğüm üzere kapı üzerinde tweetler yok. 

Evet. 6 hoparlörlü sistemde arkalarda fullrange kullanılıyor. Sizin linkteki sony gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Mustafa Şen. yazdı:

Teşekkürler Murat Bey,

Tavsiyeniz var mı daha kaliteli ses için? (yüksek değil)

6 hoparlörlü standart sistemde, önlerde woofer + tweeter, arkalarda full range hoparlörler var.

Genelde şöyle yapıyoruz. Öndeki woofer ve arkadaki full rangleri sony woofer ile değiştirip, arkaya ekstra tweeter takıyoruz Fotoğraftakiler Sony wooferlar. 

image.thumb.png.a47444aa2321f5486c94fa4c76b22205.png

Bu da tweeterlar ve takılmış hali.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Semih O. yazdı:

6 hoparlörlü standart sistemde, önlerde woofer + tweeter, arkalarda full range hoparlörler var.

Genelde şöyle yapıyoruz. Öndeki woofer ve arkadaki full rangleri sony woofer ile değiştirip, arkaya ekstra tweeter takıyoruz Fotoğraftakiler Sony wooferlar. 

image.thumb.png.a47444aa2321f5486c94fa4c76b22205.png

Bu da tweeterlar ve takılmış hali.

Teşekkürler Semih Bey

Sanırım twetterlar orjinal Mca ya uyar mı ve takılabilir mi? Cevap evet ise parça kodu ve tavsiye ettiģiniz Sony ürünlerin kodlarını paylaşır mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Mustafa Şen. yazdı:

Teşekkürler Semih Bey

Sanırım twetterlar orjinal Mca ya uyar mı ve takılabilir mi? Cevap evet ise parça kodu ve tavsiye ettiģiniz Sony ürünlerin kodlarını paylaşır mısınız?

Sony wooferlar da, tweeterlar da orijinal. Tweeterlar uyar uymasına da kapı döşemesini kesmeniz lazım. Plastik arkasında tweeterların bulunduğu yerde kılavuzları var.

Parça kodları fotoğraflarda görüldüğü gibi

woofer 6m2t 18808 fc 

tweeter bm5t 18932 ea3ja6

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Semih O. yazdı:

Sony wooferlar da, tweeterlar da orijinal. Tweeterlar uyar uymasına da kapı döşemesini kesmeniz lazım. Plastik arkasında tweeterların bulunduğu yerde kılavuzları var.

Parça kodları fotoğraflarda görüldüğü gibi

woofer 6m2t 18808 fc 

tweeter bm5t 18932 ea3ja6

Semih Bey çok teşekkür ederim

Ayrıca Murat Bey çok teşekkür ederim ikinizin vermiş olduğu bilgiler sayesinde istediğim ses kalitesini yakalayacağıma inanıyorum

12 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ben burda kesmiştim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Murat Bey,

Ancak arkadaki hoparlörler verimsiz ne yapsanız uğultu gibi bir ses geliyor dün arka kapı döşemesini söktüm. Hoparlör full range bile değil  sadece woofer.

Komple sony XS GS1621C Mid takım sipariş ettim.

Hatta döşemeyi açmışken kapı iç açma kilitlerinide orjinal ışıklı olanlar ile değiştirdim. Enerjiyi cam düğmesi aydınlatmasından aldım

Hızımı alınca arka bagaj tabanı stepne yuvası dahil ve arka koltuk altınıdaki döşemeyi söküp 5mm ses izolasyonu ile kapladım.  Yeni hoparlörler bugün gelir ise montajı yapmadan önce hoparlör deliğinden kapı dış sacına içeriden ses izolasyonu yapıştıracağım.

30.10.2018 - 08:07 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Fade ayarı ile arkaya biraz daha fazla ses verebilirsiniz. En azından alternatif çözüm ? 

fade.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.