Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Tdci CVT Yakıt Tüketimim Normal Mi?

Emre Kağan

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

yeni bir araç aldım focus 2 tdci otomatik trend 157binde.araç çok güzel temiz fakat bir hafta önce depoyu 310₺ye fulledim 170km gittim neredeyse ibre yarıya geldi.

acaba bir problemmi var araçta.kullananlardan yorum alabilirmiyim

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 2 Tdci CVT Yakıt Tüketimim Normal Mi? olarak değiştirdi

Öncelikle bu şekilde tüketim kontrol etmek çok sağlıksız. Hem km çok değil hem de yarı depo olduğunu tespit etmeniz çok zor. Bu sebeple en az 1 tam dolu depo ile tüketim sağlayıp tekrar depoyu tam doldurup ne kadar yakıt aldığı ile ne kadar yol aldığınızı tespit edin.

Soruya dönelim her şeyin doğru ölçüldüğünü varsayalım.Yakıtın litresi de 6.45 tl olsun ki lt hesabı yapabilelim, lütfen siz de bu tür paylaşımlarda km ile tl paylaşımı yapmayın bugün ile yarın! arasında çok fark var kimseye ileriye yönelik faydanız olmaz.

48 Litre yakıt almışsınız, ibre ise yarıya yanaştı demişsiniz yani 20 litre mi harcamışsınız? Yukarda dediğime geliyoruz yine.

170 km ile 20 litre yakmak demek, 100 km'de ortalama 11.7 litre tüketmiş demek. 

Bu aracın teknik değeri ş.içinde 7.0L (bu araç manuele göre %10 (ş.içi) ila %20 (ş.dışı) arasında daha fazla tüketiyor) tam randımanlı sorunsuz araç normal sürüş ile 8 lt gibi ancak gezer ve bu sürüş ve şarta göre artabilir. 11 ile 12 arasına çıkar mı? Hatırlamıyorum bu kategorideki eski konular okunabilir, googlelanabilir. Bu kombin piyasada çok kalmadı o yüzden çoğu kimsenin deneyimi yok.

Yetkili/yetkin servise uğrayarak aracınızını muayene ettirin, uzaktan çözüm bulmanız zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, recep yılmaz yazdı:

bende aynı araç var , genel ortalama  6 - 7 lt / 100 km;

yağ, filitre bakımı, şanzıman durumu çok etkiler.

Kesinlikle katılıyorum. 2015 yılında 100 km'de 6,4 lt motorin yakan MK3 aracım servise 45.000 bakıma girdi. Döner dönmez yakıt tüketimi 100 km'de 11,4'e çıkmıştı. Hemen servisle kavgaya gittim ? arabama ne yaptınız diye. Sadece rutin bakımları yaptıklarını, 45.000'de kritik hiçbir değişim olmadığını belirttiler. Fakat arabanın daha 45.000'de debriyajının bittiğini ve bu yüzden yakıtının arttığını anlattılar. Bir süre sonra balata değişti 6,6 lt'lere geri dönüş yaşadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim aracım da focus 2.5 1.6 dtci 109 bg

bu araclar sehir ve trafik durumuna göre yakıtları cok değişken

Tekirda da sürekli 1 ve 2 viteste kullanmak zorunda kaldığım için 10 ve 12 lt arasında degişiyor

Ankara da (gecen hafda orda idim) 4,8 ve 5,2 arasında yakıt yaktım

Ankaradan bursaya gidişte (eskişehir için de tur atma) yarım depoyla 534 km yaptım

sizin aracın otomatik olmasından dolayı ve kullandığınız güzargahlardan dolayı normal olduğunu düşünüyorum

ama yakıtınız biraz daha düşebilir nasıl mı; iyi bir bakım ile, bujiler ve kabloları, depraj balatasının durumu, lastikleriniz, map sensörü ve egr temizliği, tabiki enjektörlerin ve yakıt pompası bakımı ? ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.