Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.5 TDCI PowerShift'i Yazılım ile Güçlendirmek

Gökhan Türker

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
17.10.2018 - 17:59 tarihinde, Gökhan Türker yazdı:

Focus 1.5 tdci 120 HP 300 nm  powershift yazılım sizce nasıl olur. zararları nelerdir.yaptıran arkadaşlar var mi .izlenimleriniz nelerdir.siyah duman çıkarırmı?

tam bu konuyu açmaya gelmiştim ki sen açmışsın ?  aynı şekilde bende yazılımla güçlendirmek istiyorum. kardeşimde manuel ford courier var. araç baygın kalıyordu. fakat yazılımla aracı güçlendirdi şuan gayet iyi gidiyor yakıtta herhangi bir tasarruf olmadı dumanda atmıyor. benimde çekingenliğim bizim araçlara atıldığında motor şanzıman garantisini bozar mı duman atım olayı olur mu.  yazılımı beğenmeyip iptal ettirdiğimizde araç eski gücüne kavuşur mu  diye tereddütlerim var . şuan ki üzerinde 16 lastik ile rampalarda padinaj çekiyor. yazılımı attırdığımızda acep daha mı çok patiye vurcak . kafamda deli sorular .  yazılımcıya sorduğumda ona göre herşey pozitif. ?  tecrübeli ve bilgili ustalardan destek bekliyoruz. şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Ahmet Çi yazdı:

benimde çekingenliğim bizim araçlara atıldığında motor şanzıman garantisini bozar mı

Bozar. Bunu göze almadan işe girişmeyin.

13 dakika önce, Ahmet Çi yazdı:

duman atım olayı olur mu. 

Yazılımı yapana bağlı, kurumsallığı kanıtlanmış bir yazılımcıyla anlaşmak her zaman daha güvenlidir, bu nedenle superchips dedim önceden.

14 dakika önce, Ahmet Çi yazdı:

iptal ettirdiğimizde araç eski gücüne kavuşur mu

Normal şartlar altında elbette. Ama bu da biraz yazılımcınıza bağlı.

15 dakika önce, Ahmet Çi yazdı:

acep daha mı çok patiye vurcak

Önden çekişler rampada daima patinaja düşer. Bunun mutlak motor gücü ile ilgisi yoktur, gücü nasıl kullandığınız ile ilgisi vardır. Dikkatli kalkarsanız bir şey değişmez. Patinajı azaltmanın yolu kaliteli ve yeni bir lastikten de geçer.

27.01.2019 - 17:44 tarihinde, Gökhan Türker yazdı:

Tabiki performans istiyorum.yazılım ile pedal tepkime cihazı aşağı yukarı aynı fiyat gönül ister ikisinide yapmak ama bütçe birine yetiyorşuanlık hangisini tercih etmeli 

Ne yaptınız bilmiyorum ama kullandığınız aracın gaz pedalı tepkimesi zaten yeterli, bence öncelik yazılımda olmalı, ama o da köşedeki arkadaşın eseri olmamalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 lık jant ve lastik kombinasyonuyla kullanılacaksa bu yazılım ile güçlendirme sizi konforsuz bir sürüş yaşatabilir, şu haliyle bile çok patinaja düşüyor heleki lastikler birazda eskiyse, daha büyük jant ve geniş taban kullanmak sorunu çözebilir, bu işlerden çokda anlamam ama gözlemlediğim bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bozar. Bunu göze almadan işe girişmeyin.

Yazılımı yapana bağlı, kurumsallığı kanıtlanmış bir yazılımcıyla anlaşmak her zaman daha güvenlidir, bu nedenle superchips dedim önceden.

Normal şartlar altında elbette. Ama bu da biraz yazılımcınıza bağlı.

Önden çekişler rampada daima patinaja düşer. Bunun mutlak motor gücü ile ilgisi yoktur, gücü nasıl kullandığınız ile ilgisi vardır. Dikkatli kalkarsanız bir şey değişmez. Patinajı azaltmanın yolu kaliteli ve yeni bir lastikten de geçer.

Ne yaptınız bilmiyorum ama kullandığınız aracın gaz pedalı tepkimesi zaten yeterli, bence öncelik yazılımda olmalı, ama o da köşedeki arkadaşın eseri olmamalı. 

üstat bilgiler için çok saol.  bilgilere nazaran yazılım işinden şimdilik vazgeçtim . yazılımı attırdığımda sürekli aklımda bir soru işareti olcak. ve olası bir problem durumunda direk konuyu yazılıma bağlayacağım . şuan için gücüde yeterli . daha fazlasını şimdilik askıya aldım . 

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

16 lık jant ve lastik kombinasyonuyla kullanılacaksa bu yazılım ile güçlendirme sizi konforsuz bir sürüş yaşatabilir, şu haliyle bile çok patinaja düşüyor heleki lastikler birazda eskiyse, daha büyük jant ve geniş taban kullanmak sorunu çözebilir, bu işlerden çokda anlamam ama gözlemlediğim bu. 

aynen öyle hocam çok saol.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.02.2019 - 11:38 tarihinde, Ahmet Çi yazdı:

üstat bilgiler için çok saol.  bilgilere nazaran yazılım işinden şimdilik vazgeçtim . yazılımı attırdığımda sürekli aklımda bir soru işareti olcak. ve olası bir problem durumunda direk konuyu yazılıma bağlayacağım . şuan için gücüde yeterli . daha fazlasını şimdilik askıya aldım . 

aynen öyle hocam çok saol.

Yazılım normalde garantiyi bozar ama şöyle bir durum var yazılım yapan birçok yer aracınızı bakıma neyim götürürken eski Stock haline çeviriyorlar bakımınızı neyimyaptıktan sonra tekrar yazılımı geri atıyorlar ücretsiz bu uygulamalar yazılım şirketinizle bunu konuşmalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.