Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Lastik Basınç Sensörü Fiyatı Ve Montajı

Emre Hastürk

Soru

Selamın Aleyküm 

Abilerim, kardeşlerim forumda yeniyim arabayı alalı 2,5 ay oldu daha, aldığımdan beri lastik basınç sensörü algılanamadı hatası veriyor. Lastikçiye sordum sol ön teker lastik sensörünün olmadığını söyledi fiyatını sordum 500 ₺ dedi. İnternetten araştırma yaptım parça 150 ₺ diyor. Bu parçayı getirtsem herhangi bir lastikci takabilir mi ? Eğer servise gitsem fiyat ne olur ? bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
15 saat önce, Emre Hastürk yazdı:

Selamın Aleyküm 

Abilerim, kardeşlerim forumda yeniyim arabayı alalı 2,5 ay oldu daha, aldığımdan beri lastik basınç sensörü algılanamadı hatası veriyor. Lastikçiye sordum sol ön teker lastik sensörünün olmadığını söyledi fiyatını sordum 500 ₺ dedi. İnternetten araştırma yaptım parça 150 ₺ diyor. Bu parçayı getirtsem herhangi bir lastikci takabilir mi ? Eğer servise gitsem fiyat ne olur ? bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba 140 tl fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de şuan aynı sıkıntı var. 500 tl felan değil. 2 ay önce 115 tlydi. lastikte bir sıkıntı olduğundan yol kenarındaki lastikçilere söktürmeyin lastiği çıkarırken kırıyorlar sensörü

Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, Selçuk Öz. yazdı:

Lastiklere hep 33 bar hava basıyorum, geçen kontrol ettiğimde sağ arka lastik 26 bara diğerleri 29 a inmişti. Ama lastik basınç sensörü hiç bir uyarı vermemişti nedeni nedir acaba? 

Öncelikle o PSI'dır bar olsa duramazdık ? 33 PSI bastığınız değerleri kaydettiniz mi? 

Sistemin çalışma marjını epeyce bakmama resmi rağmen bulamadım. Ford muğlak olarak "significantly", kayda değer düşmesi halinde uyarır diyor. Kullanıcı tecrübelerine dayanarak çeşitli yerlerde 10 PSI civarında olduğunu okudum. Üşenmeden denemek lazım aslında.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Semih O. yazdı:

Öncelikle o PSI'dır bar olsa duramazdık ? 33 PSI bastığınız değerleri kaydettiniz mi? 

Sistemin çalışma marjını epeyce bakmama resmi rağmen bulamadım. Ford muğlak olarak "significantly", kayda değer düşmesi halinde uyarır diyor. Kullanıcı tecrübelerine dayanarak çeşitli yerlerde 10 PSI civarında olduğunu okudum. Üşenmeden denemek lazım aslında.

?

Evet kaydettim. Hatta bir keresinde hepsine 33 psi bastıktan sonra araca binip kaydetmiştim; uyarı vermeyince daha sonra da araca binmeden elimi pencereden uzatarak kaydettim. Sonuç değişmedi ?

Qusqaide görmüştüm sanırım, lastiklerin psi değerleri yol pc sinde görünüyordu. Bizimkinin mantığı sanırım bir kaç psi düştüğünde ölçüm yapan bir sistem değil; bariz 10 psi gibi lastiğin birisinin havası inecek ki,  aracın dengesi bozulacak o zaman uyaracak sanırım? 

Selçuk Öz. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

10 psi ile şehir içinde denge bozulmasını anlayamaz herkes hatta çoğu kişi.

Vallaha makyajsız focus 3 te biliyorsunuz lastik ebatı farklı olduğu için onda anlayamıyordum psi farklarını (sanırım yanak kalınlığı daha fazlaydı) ama bunda dediğim gibi 33 ten 29 a düştüğünde hemen kendini belli ediyor özellikle kasislerde ve çukurlarda! 

Selçuk Öz. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün kış lastiklerini taktırdım. Ben araçta basınç sensörü yok diye biliyordum. Yani basınç uyarısı var ama abs den alıyor veriyi diye okumuştum. Lastikleri değiştirirken sensör çıktı. Allahtan kırmadılar. Şimdi bu sensörden mi alıyor basınç bilgilerini. Alıyorsa psi olarak görmem mümkün mü. 

9612D0D3-B4BB-4987-B5AE-556D08298583.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Bugün kış lastiklerini taktırdım. Ben araçta basınç sensörü yok diye biliyordum. Yani basınç uyarısı var ama abs den alıyor veriyi diye okumuştum. Lastikleri değiştirirken sensör çıktı. Allahtan kırmadılar. Şimdi bu sensörden mi alıyor basınç bilgilerini. Alıyorsa psi olarak görmem mümkün mü. 

9612D0D3-B4BB-4987-B5AE-556D08298583.jpeg

evet onlardan alıyor

hayır psi bilgisi yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.