Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max Görüş, Tavsiye

Murat Civelek

Önerilen Mesajlar

İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 1-1,5 ay içinde 2012 yada 2013  ( bütçe o kadar yetiyor ? ) c-max 1,6  tdci  titanyum x modelini almayı planlıyorum. Araçla ilgili birçok forumda araştırma yaptım fakat en sağlıklı bilgiyi buradan alacağımı düşündüm. Araç hakkında görüşlerinizi ( olumlu, olumsuz, kronik sorun vb.) yazarak bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Murat Civelek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 aydır C-Max kullanıyorum.109.500 km de aldığım araç şu an 127.000 km yi devirdi.Bu süre de normal bakımları haricinde hiçbir sıkıntı çıkarmadı.Tabii aldığım araç diğer 2 kullanıcı tarafından çok temiz kullanılmış.O sebeple aracı alırken iyice kontrollerini yaptırın.Aracın tek sıkıntısı biraz yere yakın olması.Özellikle kaldırımların yüksek olduğu yerde kapıyı açmakta zorlanıyorsunuz.Kısaca ben 18.000 km boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, suat coşkun yazdı:

11 aydır C-Max kullanıyorum.109.500 km de aldığım araç şu an 127.000 km yi devirdi.Bu süre de normal bakımları haricinde hiçbir sıkıntı çıkarmadı.Tabii aldığım araç diğer 2 kullanıcı tarafından çok temiz kullanılmış.O sebeple aracı alırken iyice kontrollerini yaptırın.Aracın tek sıkıntısı biraz yere yakın olması.Özellikle kaldırımların yüksek olduğu yerde kapıyı açmakta zorlanıyorsunuz.Kısaca ben 18.000 km boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Teşekkürler. Evet yere yakınlığının farkındayım ama görüntü olarak daha hoş duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Murat Civelek yazdı:

görüntü olarak daha hoş duruyor. 

Görüntü,gidişi,kullanımı ve iç ferahlığı olarak C-Max çok farklıdır.Temiz ve bakımlı bir araç bulursanız kesinlikle pişman olmazsınız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Görüntü,gidişi,kullanımı ve iç ferahlığı olarak C-Max çok farklıdır.Temiz ve bakımlı bir araç bulursanız kesinlikle pişman olmazsınız..

Aslında benim focus takıntım vardı. Kardeşim 2017 1,6 tdci titanyum focus aldı. İçine bindim çok dar geldi. Nerdeyse benim getz kadardı. Cmax terciğimin ilk sebebi iç ferahlığıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C-Max candır...

Bugüne kadar her yıl ve donanımını kullanmış biri olarak en son Titanium u tercih ettim çünkü cam tavan ısı olayını tekrar yaşamak istemedim.

Tek sıkıntı sonrasında C sınıfı araç artık tatmin etmiyor ?

Mpv, Suv veya D sınıfına geçmek gerek.

Sonuç olarak bakımlı bir C-Max rahatlıkla alınır ve yıllarca sorunsuz binilir.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

cam tavan ısı olayını

Hocam bende alırken cam tavan ısı olayı için baya endişelenmiştim ama bu yaz sıcak bölgeleri gezdim perdeyi kapattığım sürece sıkıntı yaşamadım.

--1 dakika sonra eklendi--
20 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Tek sıkıntı sonrasında C sınıfı araç artık tatmin etmiyor

Aynen.. bende bu aralar Bmw 3 serisi takıntısı başladı.Hanımla kıza 3 serisini gösterince "bu ne tabuta mı sokacaksın bizi" diyorlar?

--2 dakika sonra eklendi--

Ancak C-Max ten sonra bizi Kuga paklar gibi görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Tuncay A. yazdı:

Kronik sorun X paket olanlarda, Cam perdesi sorunu oluyor. 

sorundan ziyade kullanıcı hatası bence o. çocukların oynaması, cam açarak rüzgara maruz bırakma vs.

amcamı bilmiyorum açıkçası muhtemelen hep kapalı kullanıyordur alırken cam tavansız istemişti çünkü, babamda genelde kapalı kullanıyordu ama son zamanlarda açıp kapatmaya başlamış her hangi bir sorun yok.

@Gürkan Çakıroğlu tavanlı/tavansız olanın renkleride aynımıydı ? 

bu cmaxi çok fazla kullanmadım (taş çatlasın 5k km) ama cam tavan hiç rahatsız etmedi beni. en son temmuzda izmir-antalya-izmir yapmıştım. focusla arasında da bir fark hissetmedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

tavanlı/tavansız olanın renkleride aynımıydı

Haha, aklında doğru kalmış. Buzdolabı sevmiyorum ?

2 tavanlı 1 tavansız beyaz, 1 tavanlı 1 sunroof gri, 1 tavanlı mavi (en sevdiğim), 1 tavanlı 1 tavansız füme ve en son lunar sky tavansız, iyi böyle şimdilik ?

Sıcak sevmeyen biri olarak tepemde boza pişmesinden hoşlanmıyorum da diyebiliriz...

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

C-Max candır...

Bugüne kadar her yıl ve donanımını kullanmış biri olarak en son Titanium u tercih ettim çünkü cam tavan ısı olayını tekrar yaşamak istemedim.

Tek sıkıntı sonrasında C sınıfı araç artık tatmin etmiyor ?

Mpv, Suv veya D sınıfına geçmek gerek.

Sonuç olarak bakımlı bir C-Max rahatlıkla alınır ve yıllarca sorunsuz binilir.

Trabzon da yaşadığım için sıcaklık sorunu olmayacağını düşünüyorum( istisnalar hariç). Peki titanium la x paket arasında cam tavan harici donanım farkı yok mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.