Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ön Cam Sensör ünitesinde Kim Kimdir?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

Yeni gelecek donanımlara göre bu sensörlerden hepsi olacak sanırım...Benim arabada bu sensörlerden sadece 1-2 ve 4 var,kamera ve 3 numara yok...Sensör kutusunun içinden arabanın gögsüne doğru inen kablolar hazır...Sadece o sensörleri takarak ve yazılım atrak uzun-kısa far olayını yaptırtabiliriz sanırım.Hatta kamera da taktırtılabilir ama şerit takip ve sürücü uyarı (titreyen direksiyon) için direksiyonu da değiştirmek lazım sanırım....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 March 2012 - 00:10 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

ön camdaki koca sensör dolabında neler var biliyor muyuz?

Ben şöyle çözümledim:

1. ve 2. Mesafe ve hız tespitine yarayan LIDAR (Light Detection And Ranging) sensörleri - verici alıcı (Aktif şehir içi güvenlik sisteminde etkin)

3. Uzun far asistanı, şerit takip sistemi ve trafik levhası tanıma asistanı için gerekli kamera sistemi

4. Yağmur sensörü (Otomatik silecek için gerekli)

Bugün dikkatlice baktım benim arabaya....Aktif Güvenlik Sistemi için 1-ve 2 var ama 3 de var bende...Sadece kamera yok....3 ne işe yarıyor hala anlamadım? 1 ve 2 de çift sensör var,3 de ise tek sensör....Birde bu şerit takip sistemi için sanırım komple direksiyon falan değişiyor sadece yazılımla falan olacak bişey gibi gelmiyor bana.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.