Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Bence sıfır, şansımız varsa sipariş üzerine gelir. 

İlk etapta sadece dizelleri getirmeleri beni, bireysel satışlardan çok şirket satışlarını hedefledikleri konusunda düşündürüyor. 1.5 st line bence de siparişle alınabilir durumda olur ama en azından lansmana getirip test çekimlerine vermelerini isterdim. Belli ki daha çok 1.5 dizel ve muhtemelen de 1.0 ecoboost üzerinde duracaklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, okan ali yazdı:

@Yakup Çağatay hani demişlerdi trend x kalkıyor. Artık style ve titanium olacak diye sadece ? mk4 le farklı versiyonlardan dolayı senaryomu değişti ? 

Ben onu mk3 için ilk ÖTV zamammından önce söylemiştim ve daha sonra bunun iptal edildiğini de yazdım. Açıkcası tam cümlemi de hatırlayamadım, nerede yazmıştım tam böyle bir şey? 

Ayrıca bu konuya da donanım isimlerini salladım dedim ? 

Mk4 hakkında konuştuklarımız şunlardı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Lastik ebadında da halt etmişler, gereksiz ve kolay bulunmaz bir format ve pahalı, GY EGP 205/55-16 400 TL iken 205/60-16 600 TL. Alan şanslı kişilerden gelecek ilk sorularda biri bu olacaktır:205/55 taksam ne olur? 

yaygınlaşırmı bilmiyorum ama başka kullananlarda var, bildiklerim boşline a4 ve fluence ? 

bende kışlıkları 55 alayım diyorum. Yazlıkları zaten 17 yapacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

titanium donanıma ait foto var mı?

trend için paylaşına klima ünitesinde direksiyon ön cam ve koltuk ısıtma tuşları var, sanırım görsel karıştı.

trendin gösterge paneli ve teybi ancak  bu kadar iğrenç yapılabilirdi. özellikle teyp konusunda bi egea kadar olamamışlar, basit bir dokunmatik ekran koysalardı bari.

eskiye göre donanım ve konfora yönelik iyileştirmelerde yapılmış alt seviye donanıma göre. haklarını yemeyelim.

mk3 mca da olmayan deri koltuk bunlarda standart olsa keşke. ben mca da hiç alınamıyor sanıyordum ama nette bir mca da özel siparişle getirtildiğini gördüm. görüntüsü gayet hoştu hatta kime yaptırdınız yazdım fabrikasyon gibi olmuş dedim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trend paketteki klima kontrol ünitesi çok garibime gitti. Koltuk ısıtma direksiyon ısıtma falan çok ilginç. Gösterge paneli çok vasat duruyor. Şuan satışa çıksa trafikte çok göreceğimizi sanmıyorum beyaz 34,35,06 plaka mk4 focusları ?  kiralama veya uzun dönem filo firmaları dahi şuan araç alımı yapmıyorlar. Araç satışlarında Eylül ayında ağustosa göre bile %60 oranda azalma varmış. 

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Özgür Yıldız yazdı:

trend için paylaşına klima ünitesinde direksiyon ön cam ve koltuk ısıtma tuşları var, sanırım görsel karıştı.

Aslında görsel karışmamış. Bir üstündeki resime bakarsanız tft ekranın göründüğü resimde de trend paket araç ve klima ünitesi aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok ilginç doğrusu, tüm arabalar dizel demişim ama fotolar benzinli, görseller temsili ve en yakını bunlar. Olmayan donanımları yazmışım hala o düğmeler soruluyor ? sadece foto koyalım bundan sonra yazıya gerek yokmuş. Okumuyoruz. 

--4 dakika sonra eklendi--

Ayrıca mk4 ile üretimde mümkün olan donanımları hemen üstte veya önceki sayfada verdiğim linkte mevcut. 

Tekrar ediyorum bu yazdıklarım kesin değil yarın donanımlar farklı gelebilir.

“Yok ben aynısını görmek zorundayım” diyenler için 6 farklı manuel klima paneli var buyrun.

9184568E-B55B-45F5-BED4-8C9F03AE174F.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Özgür Yıldız yazdı:

trendin gösterge paneli ve teybi ancak  bu kadar iğrenç yapılabilirdi. özellikle teyp konusunda bi egea kadar olamamışlar, basit bir dokunmatik ekran koysalardı bari.

eskiye göre donanım ve konfora yönelik iyileştirmelerde yapılmış alt seviye donanıma göre. haklarını yemeyelim.

mk3 mca da olmayan deri koltuk bunlarda standart olsa keşke. ben mca da hiç alınamıyor sanıyordum ama nette bir mca da özel siparişle getirtildiğini gördüm. görüntüsü gayet hoştu hatta kime yaptırdınız yazdım fabrikasyon gibi olmuş dedim ?

Mk3 mca da deri döşeme Yok trdeki pazar için gördüğünüz araçlar sonradan yetkili servislerin anlaştığı döşeme için yönlendirdiği yerlerde orijinal koltuklar üzerine yapılan  uygulamalar ankara tam oto bayağı sattı böyle 1500-2000 tl gibi bir rakama ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Çok ilginç doğrusu, tüm arabalar dizel demişim ama fotolar benzinli, görseller temsili ve en yakını bunlar. Olmayan donanımları yazmışım hala o düğmeler soruluyor ? sadece foto koyalım bundan sonra yazıya gerek yokmuş. Okumuyoruz. 

--4 dakika sonra eklendi--

Ayrıca mk4 ile üretimde mümkün olan donanımları hemen üstte veya önceki sayfada verdiğim linkte mevcut. 

Tekrar ediyorum bu yazdıklarım kesin değil yarın donanımlar farklı gelebilir.

“Yok ben aynısını görmek zorundayım” diyenler için 6 farklı manuel klima paneli var buyrun.

9184568E-B55B-45F5-BED4-8C9F03AE174F.jpeg

yazıları okudum da altındaki görselde klima panelinde fazla tuşları gördüğümden yazdım görsel karıştımı acaba diye.

o donanımları trendde beklemek mantıklı değil zaten ama titanium da olsa panel dijital değil ondan kafa karıştırdı

--2 dakika sonra eklendi--
22 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Mk3 mca da deri döşeme Yok trdeki pazar için gördüğünüz araçlar sonradan yetkili servislerin anlaştığı döşeme için yönlendirdiği yerlerde orijinal koltuklar üzerine yapılan  uygulamalar ankara tam oto bayağı sattı böyle 1500-2000 tl gibi bir rakama ?

arası face de bir grupta gördüm sanırım lacivertti ama sahibi özellikle fabrikasyon ve özel sipariş dedi. belki o da bilmiyor ama o işçiliği 1500 2000tlye yapacak yer yoktur dikişleri falan çok düzgündü ve desenlerde forda özgüydü

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir sakin olursak ? 

Alt pakette donanım yeterli. Cruise control, arka park sensörü, bluetooth, yan ve perde HYları  , sürücü bel desteği, LED DRL, LED stoplar, köşe özellikli sis farları vs..Küçük ekranın dokunmatik olmaması çok sıkıntı değil. Nav olmayacaksa, video , youtube tv izleyemeceksem dokunmatik olsa ne yazar olmasa. Ayrıca bu atabaya uyumlu bir android MM sistemi çıkarsa bence iyi olur.  

Fakat görünen kalite algısı rezil. Gösterge tam bir fiyasko (hadi bizimkilerde alternatif vardı , bunda o da yok). Oyuncak kamyon damperlerine benzeyen orta konsol saklama gözü rezil. İşte bunlar gibi şeylere çözüm yok maalesef

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

Fakat görünen kalite algısı rezil. Gösterge tam bir fiyasko (hadi bizimkilerde alternatif vardı , bunda o da yok). Oyuncak kamyon damperlerine benzeyen orta konsol saklama gözü rezil. İşte bunlar gibi şeylere çözüm yok maalesef

Hocam tam olarak anlatmak istediğim buydu ? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.10.2018 - 02:49 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Üyelerimizin bildiği üzere Türkiye'ye birkaç Focus gelecekti, onlar iki hafta kadar önce gelmişler. Normalde bu ay lansman yapılacaktı o da gelecek aya çekildi. Bunları misafirlerimiz için yazıyorum.

Konuya dönelim

1. Gelen araçlar bildiğim kadarıyla beş adet ve bunlar iki ana donanım seviyesine sahip (Trend/Titanium gibi)
    *Tamamı 1.5L 120ps dizel, sedan. İkisi manuel, üçü 8 ileri otomatik vites. İkisi Trend üçü Titanium. Alt donanımda 120 ps manuel vites kombini mevcut, eğer Style gibi ara bir donanım değilse tüm dizeller 120 ps diyebiliriz. 
  2. Opsiyonları bilemediğimiz için şu an, bu seviyedeki araçların neler sunup sunmadığına bakacağız.
  3. Bu ay içinde veya gelecek ay tam listeyi paylaşmış oluruz.

Not: Donanım isimleri tamamen örnek amaçlıdır, değişebilir.

Trend

• 2xUSB - iPod özelliği ile
  • MyKey
  • Acil Durum Yardımı

• 4 cam elektrikli ve global açma kapamalı; tamamı tek dokunuşla kalkıp-iniyor
  • Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar (Yorum; Mk3 ile ısıtma yoktu iyi olmuş)

• Karartılmış arka camlar
  • Akustik lamine ön cam
  • Orta konsolda kapaksız bardaklık
  • Arka üstte askılık
  • Ön koltuklar arkasındaki haritalık
  • Kol dayamasız, 60:40 katlanır arka koltuklar
  • Sürücü bel desteği var, yolcu bel desteği yok
  • Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu ve 2 yönlü yolcu koltuğu (Yorum; yolcuya da 4 yönlü koyunuz)

• Sustalı uzaktan kumanda

• 8 ileri otomatik viteslerin tamamı yuvarlak düğmeli

• Manuel klima

• Manuel viteslerin topuzları deri kaplı

• 3 kollu deri direksiyon simidi

• Çocuk kilidi (mekanik)

• Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları

• Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları

• Yan perde hava yastıkları (Yorum; Mk3 ile yoktu iyi olmuş. Style gibi ara donanım değilse)

• Yolcu hava yastığı kapatma seçeneği (Yorum; Mk3 ile yoktu iyi olmuş)

• Mini boy çelik yedek lastik

• Lastik basınç sensörü

• 205/60 R16 lastik - Aluminyum Jant (6.5", eskisi 7.0" idi)

• Start/Stop

• Ön/arka disk fren - TS/HLA/ESP/TC/ABS

• Manuel vites ile mekanik park freni (derisiz)

• Otomatik vites ile elektrikli park freni (+Autohold)

• Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı 

• Hız kontrol sistemi 

• Adaptif hız sabitleme (Yorum; opsiyondur)

• Dokunmatik olmayan renkli 4.2" TFT ekran + BT

• Hırsızlık önleme sistemi (Pats) (Alarm yok)

• Arka park sensörü

• Tek egzoz çıkışı

• 6 hoparlör

• Sis farı (Köşe aydınlatmalı)

• LED gündüz farı

• Arka farlarda LED

• Bagaj ve torpido aydınlatması

Ek:

• Yaylar, vites ve donanıma göre yani ağırlığa göre değişiklik gösteriyor.

•12v çıkış yerine yine araçta sigara paketi mevcut.

•Titanium kapı cepleri halı kaplı, alt donanımlarda var mı bilmiyorum.

•Alt donanımlarda ön kol dayama manuel ise yok;otomatik viteste olabilir emin değilim.

Titanium (Trend Üzerine)

• Gelenlerin hepsi B&O ses sistemli10 üst seviye hoparlör. DAB da olabilir. (Yorum; opsiyon olabilir, olmayabilir de.)
  • SD kart girişi + AUX (Buradaki USB'ler aydınlatmalı)
  • Orta konsolda, manuel vites ile kayar kapaklı bardaklık (otomatikler hep açık)
  • Dışarda, parlak kapı kaplaması (B sütunu)
  • Elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar ve altında aydınlatma var

• Otomatik kararan iç dikiz aynası

• Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima

• Üst seviye uzaktan kumanda (sustasız)

• Üst seviye ön koltuklar

• Anahtarsız giriş

• Anahtarsız çalıştırma

• Yağmur sensörü

• Far sensörü

• Manuel vites ile elektrikli park freni (+Autohold)

• Çakma hayalet gösterge ? 

• Dokunmatik ekran + SYNC 3

• Ön park sensörü

• Kablosuz şarj

• Geri görüş kamerası

Bu araçlarda genel olarak neler yok?

• Isıtmalı ön cam, koltuk, direksiyon
  • Güvenlik paketi (tekno gibi)
  • Gözlük kabı
  • Navigasyon
  • Head-up display
  • Ambiyans aydınlatma
  • Otomatik park sistemi (ama bizde sunulacak)

Bunlara bakmadan geçme ?

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-yeni-ford-focus-mk4-tanitildi/

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-aerodinamik-ve-agirlik-iyilestirmesi/

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-fotograf-galerisi-yeni/

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-seri-uretimi-basladi/

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-uretim-donanim-motor-bilgileri/

Üst seviye araçların fotoğraflarını zaten onlarca kez paylaşmıştık ezberlemişizdir. Şimdi boşline'a bakalım.

Trend Gösterge

BoşLine4.jpg

Trend Ekran

BoşLine5.jpg

Trend Klima

BoşLine3.jpg

Trend Orta konsol - manuel vites

BoşLine2.jpg

BoşLine.jpg

Bunlar ise ek fotolar, far kumandası altındaki cep

Cep.jpg

Torpido gözünde ufak halı var, Çin Focus gibi tamamı kaplı değil.

Torpido.jpg

Üst bölmede gözlüklük yok. (Şimdiki araçlarda en azından)

Üst konsol.jpg

Ayna altı aydınlatma (Otomatik park ile gelirdi şimdi ondan bağımsız)

Ayna altı aydınlatma.jpg

Pedal alanı

Pedallar.jpg

Şu resmen rezilliktir.. Baz modellerde artık bağımsız süspansiyondan da vazgeçip torsiyona geçtin. Oradan ayırdığın hatırı sayılır bir üretim maliyetini nereye harcadın ? Belli ki 1-2 tane fazladan oyuncağa harcamışsın hepsi bu. Baz donanıma bir kol dayama, sürgülü bardaklık ve en azından 6 - 6,5 inç sync 3 ekranı eklemek ne kadar zor ? Yahut ne kadar maliyetli ? En dolu versiyonlarına tüm modeller dizayn, donanım ve malzeme kalitesi akıtıyor. Önemli olan baz paketi de elle tutulur hale getirebilmek. Ben C liginde kafaya oynamak istiyorum diyorsan böyle oynayamazsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.10.2018 - 14:08 tarihinde, Cenk Demirel yazdı:

Şu resmen rezilliktir.. Baz modellerde artık bağımsız süspansiyondan da vazgeçip torsiyona geçtin. Oradan ayırdığın hatırı sayılır bir üretim maliyetini nereye harcadın ? Belli ki 1-2 tane fazladan oyuncağa harcamışsın hepsi bu. Baz donanıma bir kol dayama, sürgülü bardaklık ve en azından 6 - 6,5 inç sync 3 ekranı eklemek ne kadar zor ? Yahut ne kadar maliyetli ? En dolu versiyonlarına tüm modeller dizayn, donanım ve malzeme kalitesi akıtıyor. Önemli olan baz paketi de elle tutulur hale getirebilmek. Ben C liginde kafaya oynamak istiyorum diyorsan böyle oynayamazsın.

Ben şimdi çok basit bir şey diyeyim o halde, bu şekilde sade bir şekilde düşünürsen bunu da düşüneceksiniz ? Yoksa bugün aldığın her teknolojik ürün için bu tür serzenişte bulunup üzülmen kaçınılmaz son.

Sana verilen mal eskiden 1300 kg'idi bunu 100 birime satın alıyordun.

şimdi sana verilen mal torsiyona rağmen 1350 kg ve sana yine 100 birime satıyor adam. Bugün uzaya yollanan uyduda bile her kilonun 50 bin dolara fırlatıldığı söylenir hafif malzeme bu yüzden çok önemli. Bu örneği daha ucuza montajladığını düşündüğümüz süspansiyon eldesi için yazdım. Yani ortada sürekli çıkan bir şey yok ki, baştan aşağı neredeyse her teknik açıdan ilerlemiş bir nihai ürün var karşımızda. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.