Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
04.10.2018 - 02:49 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Titanium (Trend X Üzerine)

• 180o geniş Geri görüş kamerası

Kurcalarken bunu yeni farkettim güzel bir şey ama ben zaten hiç kafadan parketmem buna hiç ihtiyacım yok yani. deneme için ara ara kafadan parkedeceğim artık ? Edge de ön kamerada vardı bu sistem hatırlanırsa. Bildiğim kadarıyla 2 kamera ile yapılıyordu o. Ben benim arabanın arkasına baktım tek kamera var gibi görünüyor dolayısıyla nasıl yapıldığını anlayabilmiş değilim ama iyi görememiş de olabilirim. becerebilirsem bu özelliğin bir videosunu çekip foruma post edeceğim. 

Eski focustaki kamera yağmurda su tutar iş görmez olurdu, bunun da aynı olması ford mühendislerinin akıllanmadığını gösterir. İnsan golfteki gibi sadece geri viteste kamerayı ortaya çıkaran bir kapak falan koyar. 

Bu arada ben direksiyon çizgileri olmayan eski focustaki kamera ile mükemmel parkediyorum ancak bunda bir türlü beceremiyorum. Hakkaten kabızlık bende mi, ayar sorunu mu var, sarı çizgilere çok mu takılıyorum nedir. 

Not: Geri görüş kamerası konusu bulamadığımdan buraya yazdım. Varsa öyle bir konu taşınsın lütfen ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

Kurcalarken bunu yeni farkettim güzel bir şey ama ben zaten hiç kafadan parketmem buna hiç ihtiyacım yok yani. deneme için ara ara kafadan parkedeceğim artık ? Edge de ön kamerada vardı bu sistem hatırlanırsa. Bildiğim kadarıyla 2 kamera ile yapılıyordu o. Ben benim arabanın arkasına baktım tek kamera var gibi görünüyor dolayısıyla nasıl yapıldığını anlayabilmiş değilim ama iyi görememiş de olabilirim. becerebilirsem bu özelliğin bir videosunu çekip foruma post edeceğim. 

Eski focustaki kamera yağmurda su tutar iş görmez olurdu, bunun da aynı olması ford mühendislerinin akıllanmadığını gösterir. İnsan golfteki gibi sadece geri viteste kamerayı ortaya çıkaran bir kapak falan koyar. 

Bu arada ben direksiyon çizgileri olmayan eski focustaki kamera ile mükemmel parkediyorum ancak bunda bir türlü beceremiyorum. Hakkaten kabızlık bende mi, ayar sorunu mu var, sarı çizgilere çok mu takılıyorum nedir. 

Not: Geri görüş kamerası konusu bulamadığımdan buraya yazdım. Varsa öyle bir konu taşınsın lütfen ?

180 derece geri görüs arka kameranin daha genis aciyla görüntü vermesini sagliyor, tampon hizasindan itibaren aracin arkasini tamamen görebiliyorsunuz. Iki kamera yerine kameranin lens acisini buyuterek cözmüsler sanirim, olusacak deformasyonu da yazilimla düzeltmislerdir, sanal gerceklik gozluklerindeki gibi.

Ercan Özgönül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ercan Özgönül yazdı:

180 derece geri görüs arka kameranin daha genis aciyla görüntü vermesini sagliyor, tampon hizasindan itibaren aracin arkasini tamamen görebiliyorsunuz. Iki kamera yerine kameranin lens acisini buyuterek cözmüsler sanirim, olusacak deformasyonu da yazilimla düzeltmislerdir, sanal gerceklik gozluklerindeki gibi.

Tabii tabii, bu sistem Fordda zaten vardı. dediğim gibi Horizontal parkedilmiş ya da kapalı garajlardan geri çıkışlarda işe yarar sadece ; sağdan soldan gelen bisikletli yaya sokak hayvanı vs olup olmadığını daha erken görmemizi sağlar. Çok mu işe yarıyor az mı anca deneyerek görebiliriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Tabii tabii, bu sistem Fordda zaten vardı. dediğim gibi Horizontal parkedilmiş ya da kapalı garajlardan geri çıkışlarda işe yarar sadece ; sağdan soldan gelen bisikletli yaya sokak hayvanı vs olup olmadığını daha erken görmemizi sağlar. Çok mu işe yarıyor az mı anca deneyerek görebiliriz. 

Ben hep aracin ön tarafi yola gelecek sekilde park ettigim icin cok faydali gelmemisti ama dediginiz gibi kafadan park edip park yerinden geriye cikarken kullanisli olabilir.

Ercan Özgönül tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Sarı sitede ful dolu bir st line var. Açıklamada st line stil paketi var diyor. 

bu pakette neler var bilen var mı? Ben bakındım böyle bir paket  bulamadım. 

ST-Line donanıma alışamamış, Titanium üstüne görünüş paketi gibi donanım yaratmış arkadaş ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

Arkastaki mavi dimi 215 binlik ? 265 binden  Bursa'dan girdi 215 bine izmirden çıktı ?

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Bunlar bayilerin test araçları, bayiler bu araçları, ÖTV olayından önce aldıkları için, çok pahalıya aldılar.

dolu sedan çok var sarı sitede ? ötvde belli olmadı daha nolcak bakalım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, H. Cenk yazdı:

LED dinamik ön far ve led arka far paketi stil paket diye geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.