Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

9 saat önce, barisozyurt yazdı:

Fiyatlara sallarken şunu hesap etmiyoruz?

Focus3.5 satışı devam ediyor. Eminim ellerinde ciddi bir F3.5 stoğu vardır. F4'ü çok uygun tutarlarda F3.5'i kimse almaz.

İkincisi bir arabanın yeni bir modeli ilk çıktığında fiyatı hep pahalı olur, sonradan bu fiyata çok zam yapılmaz ve zaman içinde rakiplerinin fiyatları artar ve rakiplerine göre makul rakamlara gelir.

Golf7, AstraJ ilk çıktıklarında fiyatları uçuktu. Golf7 normalleşti, Astra J normalden bile ucuz F/P arabası oldu. Focus4 de zaman için rakipleri ile kıyaslanınca normal olacaktır. Otosan şu an öncelikli olarak F4 satmak değil, F3.5 stoklarını bitirmek derdince bence.

focus 3,5 u satmak istiyorsa ucuza versin satsın rakipleri nasıl uygun fiyata veriyor ? Otosanın focus 4 satma derdi yok bence ondan fiyatlar böyle stok falan hikaye ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an Türkiye'de olan araçlar için kampanya varmış ancak online olarak yazılmıyor.

B&O ses sistemi tüm Titanium ve ST-Line araçlarda bedava olarak sunuluyor.

Dizel otomatik Sedan Titanium +M. Renk + Kış paketi + 360° Co-Pilot + Cam tavan (Yani sadece LED farsız) indirimli olarak satılıyor 192K (ÖTV sınırında satılıyor yani) normal fiyatı 239K civarında. 

Şu an stoktaki araçların çoğu böyle dolu veya benzinli boş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'dan Düzeltmeler:

• Renkli yol bilgisayarı, opsiyonlardan bağımsız Titanium'dan itibaren standart.
  • Elektrikli park freni ve otomatik tutunma (auto hold), otomatik şanzımandan bağımsız Trend X'te standart.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları Ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular) olarak değiştirdi
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Tüm yeni Ford'larda artık SYNC 3 bazı opsiyonlarla gelecek, diğerlerinde dokunmatik ekran+SYNC diye geçecek. 

Focus Mk4, Türkiye'de B&O ile SNYC 3 sunulacak. 

Detaylı görsel bilgisi olmayan, farkı kolay kolay anlamaz ancak özetlemek gerekirse, butonlar daha büyük ve daha net şekilde olacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sosyal medya hesaplarında anket yapmıştık, sizler de oyladınız zaten. Teşekkürler ?

Bu arada A'yı Titaniuma koymazlar, sadece tercihi görelim diye ankete eklemiştim. Bence B yada D birkaç ay içinde eklenir.

İşte sonuçlar:

Screen Shot 2019-03-20 at 03.09.57.pngcollageJANTLAR1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sosyal medya hesaplarında anket yapmıştık, sizler de oyladınız zaten. Teşekkürler ?

Bu arada A'yı Titaniuma koymazlar, sadece tercihi görelim diye ankete eklemiştim. Bence B yada D birkaç ay içinde eklenir.

İşte sonuçlar:

A demiştim ama asıl merak ettiğim Instagram'da c şıkkını işaretleyen arkadaşlar oldu :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

A demiştim ama asıl merak ettiğim Instagram'da c şıkkını işaretleyen arkadaşlar oldu :))

Yorum yapmıyorum bilinçsiz tüketici çok o konuda araştırmıyor bilmiyor ??‍♂️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9.200 tl ödenerek verilen Ledli far çok pahalı. Artık bunların opsiyonel değil, standart sunulması lazım. Bu ne ya 10.000 tl 'ya araba satılıyor bu ülkede. Sadece ses sistemi ve kış paketi için eksta ödeme yaparım. Göstergeleri ben de beğenmedim. Artık daha cool ve güzel göstergeler olmalı.  Orta konsoldaki ekran ise, gökten zembille inmiş gibi görünüyor. Onun arkası kapalı olsa çok daha şık ve dolu görünürdü. Ayrıca klima kontrol ünitesi ile üst kısmı ayrı 2 yer gibi ayırmışlar ve üstüne de o ekran berbat olmuş. Hiç içime sinmedi. Halen daha Focus 2.5 taki konsol kadar düzgün konsol üretemediğini görüyorum Ford'un. Bu konsol tasarımı üzerine çok çalışmaları lazım. Bu konuda Porsche'yi tek geçerim. Klima üfleme ızgaraları şık. Sevmediğim bir özellik te arkada oturanların yüksekte durması. Belki bu araçta bunu düzeltmişlerdir. Direksiyonun tasarımı güzel ve kullanışlı.  Fiyatlara gelince titanyum eco blue 120hp 'lik olanı 167.000 tl bence normal fiyat. Cebimizdeki paraya göre çok; ama sınıfındaki diğer araçlarla kıyaslandığında bana göre normal. Sadece ekonomik şartlar ve faiz oranları, aracın değerini yükseltiyor. Kolay kolay kimse bu parayı peşin veremez birikimi yoksa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
21.03.2019 - 22:13 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

İşte sonuçlar:

...ve yeni jant D oldu. Yıl sonundan itibaren gelecek araçlarda bu olacak. (Tit.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Türkiye Donanım, Motorları ve Fiyatlar (Sadece Bu Konular) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.