Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

ilave Fonksiyonel Usb Ve Dijital Göstergeler

Önerilen Mesajlar

Merhaba

Focus aracımda Hiç olmayan USB şarj girişi olmayınca ayrıca araç içinde dış ısıyı görebilmeme rağmen araç içi Isı bilgisini de anlık görme isteğinden dolayı aklıma gelen parlak fîkri paylaşayım. 

Umarım fîkrim bu uygulamayı yapmak isteyenlerde olacaktır.

Bu ihtiyaçlardan dolayı önce Sabit Çiftli Usb portlarını en uygun olabilecek yere konumlandırdım. Ardından hemen yanına araç içi ısıyı anlık gösteren ve akü akımını anlık takip edebileceğim dijital gösterge yerleştirdim. 

İkisi bir yerde dijital gösterge ve göstergeyi park halinde aküyü zayıflatmasın diye açıp kapamayı kontrol edebilen hoş kırmızı birde anahtar yerleştirdim.

2.png

1.png

3.png

Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

imageproxy.php?img=&key=e35e4aacc1fefbb7Aynı anahtardan siyahta vardı. İkisi arasında kalmıştım. 

Kırmızı farklı ambians oldu.

İkaz anahtarınında gri boyası atıyordu. Gri boyasını çizmeden çıkardım. Kırmızı renk bütün oldu.

Göstergelerde kırmızı olduğu için bir bütünlük oluşturduğunu düşündüm.

Sıkılırsam anahtar yapıştırma değil geçme olduğu için siyahı takmak kolay olacaktır.

20180929_175340_HDR.jpg

20180929_175813.jpg

Resim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cengiz Yılmaz yazdı:

İkaz anahtarınında gri boyası atıyordu. Gri boyasını çizmeden çıkardım.

Arabanın çakmaklığından elektriği alsaydınız keşke. Düğme koymaya gerek kalmazdı. Bir de derecenin olduğu yerde cihazların ısısı nedeniyle doğru dereceyi göstermeme durumu olabilir sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Arabanın çakmaklığından elektriği alsaydınız keşke. Düğme koymaya gerek kalmazdı. Bir de derecenin olduğu yerde cihazların ısısı nedeniyle doğru dereceyi göstermeme durumu olabilir sanırım.

28.09.2018 - 20:10 tarihinde, Cengiz Yılmaz yazdı:

Merhaba

Elektriği çakmağı besleyen kablodan aldım.

Kırmızı anahtarı sadece dijital ısı ve akü voltajını gösteren göstergeyi aracı stop ettiğimde kapatarak aküyü gereksiz yere tüketmesin diye taktım.

Araç bir hafta bazen çalıstırmadığım oluyor. 

Ayrıca ısı algılayıcıyı hava alma kanalının içine verdim.

Tabiki aldığım değerler yaklaşık değerlerdir. Aksini iddia etmiyorum.

Capture+_2018-09-29-23-09-16.png

Capture+_2018-09-29-23-07-36.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

--41 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Elektriği çakmağı besleyen kablodan aldım.

Kırmızı anahtarı sadece dijital ısı ve akü voltajını gösteren göstergeyi aracı stop ettiğimde anahtarlardan kapatarak aküyü gereksiz yere tüketmesin diye taktım. (Belki bilmiyor olabilirsiniz  ama bu model araçlarda stop etsende çakmaklıkta elektrik vardır.)

Araç bir hafta bazen çalıstırmadığım oluyor. 

Ayrıca ısı algılayıcıyı hava alma kanalının içine yerleştirdim. (Aynı yerden klima ısı algılayıcı termometre alıcısı var zaten. Ford mühendisleri bunun için en uygun yer olarak burayı boşuna koymamışlardır herhalde.) Dolayısıyla araç içi Isı algılama olabilecek en iyi konumda olduğunu düşünüyorum.

Tabiki aldığım değerler yaklaşık değerlerdir. Aksini iddia etmiyorum.

Bu şekilde aktif olmayan (düğme) anahtar yerlerinide değerlendirdim.

Uygulayıp uygulamamak kişinin zevkine kalmış.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bi de dövseydiniz yahu. Yapıcı eleştirilere kapalıysanız forum ortamında paylaşmayın o zaman. Benim aracımda da çakmaklıkta stop edince elektrik var. Ama 20 dk sonra otomatik kesiyor elektriği.Ford mühendisleri bişey düşünmüşlerde 20 dk elektrik vermiş dimi. Bir diğer olay da arabanızda otomatik klima sistemi var. İç ısıyı tek bir noktadan mı ölçüyor sanıyorsunuz araç.  Zevk sizik keyif sizin karışmak kimsenin haddine değil. Ama eleştirilere açık değilseniz paylaşmayın lütfen. Ki ben size faydalı olacağını düşünerek yazdım mesajımı. Nasıl isterseniz öyle yapın. Keyifli forumlar dilerim size. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm eleştirilere açığım.

Siz sanırım olayı farklı anlamıssınız. Veya ben yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Burada kimseye ders vermek haddine değil. 

Ben oto elektrikçisi veya mühendis falan değilim.

Burada amatörce paylaşım yapmamda tek sebep paylaşmak. Ve eleştiriler yönünde gerekirse kendimi gülcellemek. 

Maksadım asla kimseyi kırmak değil. Kimseye siz yanlış söylüyorsunuz veya siz yanlış yapıyorsunuz demiyorum.

Hepimiz kendi çapında aracına yaptığını paylaşıyor.

Olumsuz gelebilecek eleştiride olabileceğini düşünerek paylaşıyorum. 

Saygılar sunuyorum.

imla hataları vs.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oncelikle emegine saglik yanlis anlamazsan beni bazi arkadaslarin dedigi gibi keske anahtarsiz biseyler uydursaydin anahtar pek hos olmamis gibi ama usb akillica olmus benim aracta durmadan bozulan bir orjinal usb var omdan sonra bu akillica olmus seninde belirttigin gibi ilerde sikilirsan bi o anahtara el at derim nacizane kendi aklimca 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

USB Portları bozulduğu takdirde içini değiştirmek son derece basit. 

Belki fikir olabilir diye resimleri ayrıntılı olarak paylaşmayı uygun gördüm.

Saygılarımla

Capture+_2018-10-01-17-25-15.png

Capture+_2018-10-01-17-24-30.png

Capture+_2018-10-01-17-23-51.png

Capture+_2018-10-01-17-41-00.png

Capture+_2018-10-01-17-45-23.png

--16 dakika sonra eklendi--

Merhaba

Minyatür boyutta olmaları tercih sebebine göre değişir. Ben sade olmasından dolayı öneririm.

Saygılarımla

Ek açıklama
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.