Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.ve 2 Vites Geçişlerinde Tırnaklama Olması

Kenan Cete

Soru

Herkese merhabaa
Arkadaşlar 2012 focus araç hareket halindeyken 1.ve 2. Vites geçişlerinde sanki tırnaklama gibi oluyor sangi vites geçişinde bir şeyler bir yere sürtüyor gibi araç dururken geçişlerde her hangi  bir sorun yok baskı balata iyi baskıda herhangi bir kaçırma yok 5.viteste el frenini çekip denedim değerli fikirlerinizi ihtiyacım var saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

merhaba

km hız farketmiyor araçla haraket eder etmez vites değiştirincede oluyor 2000 2500 devirdede oluyor  focus mk3 1.6 tdci 95 ancak debraja 3 5 saniye basılı tutup değiştirdiğimde ise bahsettiğim sorunu yaşamıyorum özellikle soğuk havalarda bu sorun daha iyi belli ediyor baskı balatadan şüphe etmeye başladım artık değiştirmem gerekirmi çünkü aracın km 165bine ulaştı artık saygılar 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

bilemiyorum benden önce değiştirildimi değiştirilmedimi ama sorun ısınınca düzeliyor şanzıman yağını değiştirttim ama pek bir fark olmadı büyük bir ihtimal ile baskı balata debraj bilyasi takım halinde değiştirtmek ama yinede sorun devam edermi diye düşünmoyorda değilim umarım sorun baskı balatadandır

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar merhaba

yaşanan bir tecrübe bu sorunu yaşayan arkadaşlara belki bir faydası olur bundan 3 gün önce yağ değişimi yaptırdım 1 ve 2 viteste takılan vites yağ değişiminden sonra havalarında biraz soğuması ile artık iyice sertleşerek geçmemeye başladı biraz arşatırma yaptım ki focusların 2012 modelden sonra focuslar için uygun kullanılan şanzıman yağı castrol syntrans multivehicle 75w-90 imiş yağı değiştirttim ne bir takılma ne sabahları zor geçme problemi hiçbir sorunum kalmadı kaç usta baskı balatanın değişmesi gerektiğini söylesede sağolsun murat usta baskı balatadan değil yağdan kaynaklandığını belirterek sorunumu çözdü kendisine burdan teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.09.2018 - 16:18 tarihinde, Kenan Cete yazdı:

arkadaşlar merhaba

yaşanan bir tecrübe bu sorunu yaşayan arkadaşlara belki bir faydası olur bundan 3 gün önce yağ değişimi yaptırdım 1 ve 2 viteste takılan vites yağ değişiminden sonra havalarında biraz soğuması ile artık iyice sertleşerek geçmemeye başladı biraz arşatırma yaptım ki focusların 2012 modelden sonra focuslar için uygun kullanılan şanzıman yağı castrol syntrans multivehicle 75w-90 imiş yağı değiştirttim ne bir takılma ne sabahları zor geçme problemi hiçbir sorunum kalmadı kaç usta baskı balatanın değişmesi gerektiğini söylesede sağolsun murat usta baskı balatadan değil yağdan kaynaklandığını belirterek sorunumu çözdü kendisine burdan teşekkür ederim 

Geri bildirim için teşekkürler. Peki şimdi ben internetten sipariş edeceğim de kaç adet gerekiyor 1 Litre yeterli mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.