Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sigorta ve kaskonuzu kaça yaptırdınız ve hangi şirket?

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

Benim yaptırmış olduğum Allianz kasko fiyatı (1750)normalmi? Araç 2015 model dizel 1.5 powershift 02.2016 trafiğe çıkışlı. Araç babamın adına kayıtlı yaş 79. Engelli aracı, kasko en full u tek sürücü değil. Yani 1 den fazla şoför kullanabiliyor. Bu 2. Kaskosu sizin yazdığınız fiyatları görünce acaba ben fazla mı vereceğim diyorum. İlk kaskosu 2250 civarında idi. Kaskoyu yapan eniştemin halasının oğlu. Çok ilgili biri geçen ay yaptığım kazada sağolsun çok ilgilendi. Yaptığım kazada kusur %100 karşı tarafındı. Yani kaskom da bozulmadı. Yorumlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhabalar,
Kasko ve Trafik fiyatlarını buradan karşılaştırmak çok mantıklı değil.
Kimin plakası ne, araç sahibinin yaşı kaç, hasarsızlık indirim basamakları ne bunlara elbette dikkat etmek gerek.
Benim babam şöför ama gidip aynı araçtan birer tane alsak bana daha az çıkar çünkü hasarsızlık indirimlerim var gibi gibi.

Dikkat etmemiz gerekenler bunlar değil aslında.

Trafik sigortası çok farketmez hangi şirket olduğu, sonuçta devlet güvencesinde ve teminatlar bütün şirketlerde eşit.
En uygun fiyatı tercih edebilirsiniz.
Acentelerden fiyat alırken şirket bazında fiyat alın yani fiyat aldığınız şirketin adını öğrenin.
Çok önemli değil ama olay şu.
Mesela en düşük fiyat kötü bir şirket birsonraki en düşük fiyat iyi bir şirket ve arasında çok fark yoksa ancak o zaman şirket seçmek mantıklı olabilir.

Kasko ise bambaşka.

---- Mesela biz Focus sahiplerinin en çok dikkat etmesi gereken şey Cam muafiyeti
 - Cam muafiyeti olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bizim camlarımız rezistanslı ve Orjinal almak için fark ücreti vermemeliyiz. 
 - Allianz - Anadolu - Doğa - Güneş - Axa sigortalardan uygun fiyat aldıysanız cam konusunda korkmayın Orjinal Cam bu şirketlerde standart.
 - Ak - Ankara - Unico - Ergo - Groupama - Ray - Sompo 'da acentenin seçimine göre fiyat düşürmek amacıyla değiştirilebileceği için dikkat edilmesi gerekir.
- Halk - Koru - Generaliye gibi şirketlere bulaşmayın orjinal cam hayal olur yada pahalıya patlar.
- Ama camınız zaten orjinal değil ise !!!!! orjinal şeçeneği işinize yaramaz çünkü kaskonuz orjinal veriyor bile olsa üzerindeki kırık cam orjinal değilse orjinal vermezler. acentenize söyleyin kaldırsın, 50 TL civarı karınız olur.

---- Diğer konu servis muafiyeti 
Hasar anında genellikle gittiğiniz servise göre seçim yapın.
- Sadece yetkili servise yada sadece Ustanıza gidiyorsanız bunu acenteye bildirin.
- Mesela sadece ustasına giden biriyseniz Yetkili Servis Seçeneğini çıkarıp fiyat düşürebileceğiniz yada sadece Yetkili Servise gidiyorsanız -sadece Yetkili Servislerde geçerli olan seçenekler ile yine fiyat uygunluğu yakalayabilirsiniz.
- Ama burada en çok dikkat edilmesi gereken şey ise Anlaşmalı Tamirhane dayatması. 
 Başta Eureko gibi şirketlerin uygun fiyata yaptığı kaskolarda şirketin size gösterdiği yerlerden başka yere gidemiyorsanız yandınız demektir. Çünkü bu dayatmalar sonucunda mağdur olan çok insan gördüm. 
- Anadolu - Groupama - Sompo da istediğiniz yere gidersiniz bu şirketlerin servis kısıtlama ayarı yok.
- Allianz - Ak - Güneş - Axa'da da ise sadece Yetkili seçilerek fiyat düşürülebilir. (Marka Kasko deriz)
- Unico - Doğa - Halk ta ise sadece yetkili servis çıkartılarak yine avantaj sağlanabilir. Ama istemiyorsanız dikkat etmeniz gerekir.
- Diğer şirketlerde ise çok fazla seçenek var, Muafiyetsiz yani her yere gidebileceğiniz yada sadece sigorta şirketinin zorlaması ile onların istediği yere gitmek zorunda kalacağınız seçenekler mevcut dikkat etmek şart.

---- Bir diğer konu ikame araç yani hasar anında yedek araç.
- Bazı şirketlerde sadece gün farkı var. Bazı şirketlerde bazı değişik kurallar var. Bazı şirketlerde lüks seçenekler var.
Eğer birkaç gün yada hafta arabasız kalmak sorun olmazsa çok önemli bir seçenek değil, ancak araba her gün lazımsa o zaman dikkat şart.
- Ak Sigortada olay şöyle;
Acente fiyatı düşürmek için ikame araç seçeneğinizi sıkıntıya sokabilir. Hasar anında kesinlikle AK Sigortanın çekicisini çağırın.
Ama Ak Sigorta'dan kasko yaptıracaklara tavsiyem acentelerinden; "Onarım Süresi boyunca C Segment" seçeneğini istemeleri olacaktır. 
Bu seçenek 50 Tl anca fark eder. Yedek araç önemli olanlar için tavsiyem.
- Eureko sigorta başınızın belası olur. Onların istediği yere gitmezseniz yedek araç vermezler.
- Ankara Sigorta'da dikkat etmeniz gereken ise şu; Anlaşmasız yerlere gittiğinizde, poliçede tanımlı olan süreden birkaç gün eksik alırsınız. 
Tavsiyem 14 günlük seçenek olan 3. seçenektir. Anlaşmasız Ustanıza gittiğinizde 14 değil 10 gün verirler en azında 10 güne usta halleder. 
- Anadolu - Axa - Allianz - Güneş - Sompo - Unico gibi şirketlerde gün sayısına dikkat edin. Sizin için önemli bir konuysa az öncede söylediğim gibi 15 gün seçeneğine göre fiyat vermelerini ısrarlar belirtin.
- Tabi bu söylediğim gün adetleri eksper yazdı ise olur. Sizin yedek aracınız 15 günlük seçenek bile olsa eksper 4 gün yazarsa 4 gün verirler sadece.

---- Orjinal parça çok az şirkette kaldırılabilir. Genellikle kimse kaldırmaz. 
- Büyük şirketlerden korkmayın. Onlarda kaldırmak bile mümkün değil. Ama bazı şirketlerde Eşdeğer Logosuz seçeneği fiyat düşürmek için yedek parçayı bile düşürecek kadar kötü niyetli acenteye gitmediğinize emin olun.

---- IMM yani İhtiyari Mali Mesuliyet seçeneği. Fiyatı Hususi araçlarda çok az etkiler. Minimum 50.000 TL kombine isteyin.
 - Anadolu sigortada böyle bir şansınız yok çünkü Anadolu sigortada bu kloz limitsiz. Ama acenteniz biraz uyanıksa bunu 100.000 TL ye düşürebilir. Yeterli de olur.
- Bankalarda uygun fiyat vermek için yada bilgisizlikten bu değeri 10.000 TL veren bankacılar var. Bankcılara sigorta konusunda güvenmeyin çok insanı mağdur ettiklerini gördüm.

Kaskolarda ki diğer seçenekler pek önemli değil. Daha çok şükür ihtiyacı olanını görmedim.

Değinmeyi unuttuğum birşey varsa buradan sorabilirsiniz.

Cihangir Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse müjdeyi vermemiş. Artık trafik sigortası kişisel olacakmış. 5000 tl ile 400 tl arasında yapılacak. Eve bir araba aldım ben hanım çocuk kullanırız devri bitti. Benim arabam yok şirket aracı kullanıyorum devri bitti. Arada komşudan babadan kardeşten araba alıp sürerim devri bitti. Bir öneride benden illa ehliyet lazım değil. Yaya olarak insanlar trafiğe çıkıyor. Onlardanda trafik sigortası alınsın hatta binek hayvanı at eşek deve vb.. 

Tabi ki haber Müjde niteliğinde.

http://www.milliyet.com.tr/sicili-temiz-suruculerin-primi-400-ekonomi-2399384/

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Kimse müjdeyi vermemiş. Artık trafik sigortası kişisel olacakmış. 5000 tl ile 400 tl arasında yapılacak. Eve bir araba aldım ben hanım çocuk kullanırız devri bitti. Benim arabam yok şirket aracı kullanıyorum devri bitti. Arada komşudan babadan kardeşten araba alıp sürerim devri bitti. Bir öneride benden illa ehliyet lazım değil. Yaya olarak insanlar trafiğe çıkıyor. Onlardanda trafik sigortası alınsın hatta binek hayvanı at eşek deve vb.. 

Tabi ki haber Müjde niteliğinde.

http://www.milliyet.com.tr/sicili-temiz-suruculerin-primi-400-ekonomi-2399384/

Bence çok doğru bir uygulama,  sonuna kadar destekliyorum (ABDde de böyle sanırım).  Elbette kısa sürelik sigortalar da olacak bu sistemde. Yani yılda 2 gün 5 gün 1 hafta 1 ay araba kullanan o süre için daha ucuza kasko yaptırabilecek   

Babamın işyerinde bir adam vardı. Bıçkın bir oğlu vardı. Çocuk tam 3 tane araba pert etti babam orada çalışırkenki 3-5 sene içinde. Arabaların hepsi başkasının adına idi . Adam babama bizde akraba çok diye espri yapmış. Pert eden hep aynı oğlan ama araba sahipleri başkası olduğu için hep düşük sigorta ödüyorlar. Ne güzel hep birlikte para topluyoruz çocuğun araba pert etme keyfini finanse ediyoruz. 

Bir araba kaza yaptığında sorumlunun önce sürücü , sonra araç sahibi olması bana çok doğru geliyor. Bir arkadaşım benim arabamı ödünç alıp hırsızlık yaprsa önce o sorumlu olur onu bulamazlarsa bana bulaşırlar değil mi ? Aynı mantık işte.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence çok doğru bir uygulama,  sonuna kadar destekliyorum (ABDde de böyle sanırım).  Elbette kısa sürelik sigortalar da olacak bu sistemde. Yani yılda 2 gün 5 gün 1 hafta 1 ay araba kullanan o süre için daha ucuza kasko yaptırabilecek   

Babamın işyerinde bir adam vardı. Bıçkın bir oğlu vardı. Çocuk tam 3 tane araba pert etti babam orada çalışırkenki 3-5 sene içinde. Arabaların hepsi başkasının adına idi . Adam babama bizde akraba çok diye espri yapmış. Pert eden hep aynı oğlan ama araba sahipleri başkası olduğu için hep düşük sigorta ödüyorlar. Ne güzel hep birlikte para topluyoruz çocuğun araba pert etme keyfini finanse ediyoruz. 

Bir araba kaza yaptığında sorumlunun önce sürücü , sonra araç sahibi olması bana çok doğru geliyor. Bir arkadaşım benim arabamı ödünç alıp hırsızlık yaprsa önce o sorumlu olur onu bulamazlarsa bana bulaşırlar değil mi ? Aynı mantık işte.. 

Hayaller Amerika gerçekler .....
Dediğin gibiyse bence ok. Arabasını bırakıp kaçan görürüz artik ;)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Hayaller Amerika gerçekler .....
Dediğin gibiyse bence ok. Arabasını bırakıp kaçan görürüz artik ;)

Ancak burada dikkat edilmesi gereken ince bir husus var ve sıkıntılı bir nokta.
Kullandığı araç kendi üzerine olmayan kişilerde olay yerini terk etmeye teşebbüs daha çok görülebilir. :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

3 ay once 34 plakli 2015 focusu 

Axa sigorta 1450 tl

Kasko anadolu 2250 tl ye yaptirdim siz pahali gormemissiniz :)

Daha ucuza yok muydu vardi ama firmalara guvenemedim.. ama her ikiside full.. yinede cok rakamlar resmen kaziklaniyoz ayak ustu

okan ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.