Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 1.6 TDCI Yakıt Tüketimi Fazlalığı

EmreKesim

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
14.09.2018 - 12:00 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

uzun yolda sabit hızla

Yani adam şehir ici kullanmak amacı ile almışsa uzun yol ???

12.09.2018 - 21:23 tarihinde, EmreKesim yazdı:

1.6 tdci 2007 model focus 2m var.  100 km de 7.3L ortalama yakit gosteriyo bu normalmi acaba bana fazla gibi geldi.yakit tuketimi genelde 3 bin devirde vites yukseltiyorum.bu tuketimi nasil azaltabilirim 

Bence gayet normal değer, ben istanbul sıkışık trafik veya kısa mesafe ( motor soğumadan git gel vb. ) 7.5 - 8 arası yakıyorum ama bulduğum boşluklarda da affetmeyip gazladigim zaman. Ama ekonomi yaparsam 7-7.5 seviyesine düşüyor.. Ekonomi yaparsam dediğim mesela aracı elimden geldiğince durdurmuyorum ( araç en fazla kalkışlarda yakıt harcar ) onun yerine adamla aramda bir, iki arabalık yer bırakıyorum 1. Viteste ayağımı debriyajdan çekip çok hafif gaz ile yürütüyorum. Bunu internette araştırarak çok daha fazla bilgi edinebilirsin.. 

Hypermiling olarak araştırırsan daha geniş çaplı bulabilirsin..

M.Emre.S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

O zaman yakıtın yüksekliğinden şikayet etmeyecek, bak sen şikayet ediyor musun??? 

Sizi anlayamadım, evet yakıt tüketimi bana yüksek geldi demiş ( ilk defa dizel araç kullanıyorsa gayet doğal bir şey ) ve bunu nasıl düşürebileceğini sormuş ama Olcay Bey ise uzun yol ve sabit hız demiş bu bir çözüm müdür ? Bence; değil, dolaylı yoldan belki. Demek o ki adam zaten şehir içi kullanıyor anlaşılan ki yakıt 7.5 civarında, sırf yakıt düşsün diye de 80 sabit uzun yol yapacak hali yok dhfjdjfj onun yerine daha etkili ve efektif bilgiler vermek daha sağlıklı olacaktır ve 'mantıklı' olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, M.Emre.S yazdı:

anlayamadım

Önce ilk yazılan post u oku lütfen, sonra kendi cevabını. Bak bakalım aralarında ne fark var.

Ben yine de mantıklı olarak sana anlatayım; 7.3 ort fazla demiş ki sen de ş.içi kısa mesafelerde normal olduğunu anlatmak için eko kullanım ile 7-7.5 örneğini vermişsin. Olcay beyde senin söylediğini anlatmak maksadıyla bundan daha düşüğü uzun yol kullanımı ile olur demiş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Önce ilk yazılan post u oku lütfen, sonra kendi cevabını. Bak bakalım aralarında ne fark var.

Ben yine de mantıklı olarak sana anlatayım; 7.3 ort fazla demiş ki sen de ş.içi kısa mesafelerde normal olduğunu anlatmak için eko kullanım ile 7-7.5 örneğini vermişsin. Olcay beyde senin söylediğini anlatmak maksadıyla bundan daha düşüğü uzun yol kullanımı ile olur demiş...

Okey, neyse yakında birbirimizi daha iyi tanırız umarım ve yanlış anlaşılmalar olmaz.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mesut ç yazdı:

5-6 tl arası şehir içi

Öyle diyenler var da kafama yatmıyor açıkcası.Benim ve eşimin iş yolu (genellikle eşim kullanıyor)yoğun trafikli.Ayrıca bir keresinde araç bende 1 hafta kalmıştı ve 6.8 i yakalayabilmiştim.Diyorum ki bayan kullanımıyla farkedebilir.Fakat 5-6 litre uzun yol tüketimi gibi.Birde ben 2500 devirlerde vites değiştiriyorum.Hadi diyelim 1500-2000 aralığında değiştirdik. Yine de zor yakalarım 5-6 litreyi.Araçta da hiçbir sıkıntı yok.Gidişi,devirlenmesi maşallah..Ayrıca senin araç 1345 kg,benim ki 1400..50 kg deyip geçme uzun hesaplama da farkı olur.Aramız da 20 beygirlik fark da var.

Bence senin ayağının altında akrep var.Sen hiç gaza basmıyorsun galiba..

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.