Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kasko'dan Kayıp Anahtar Yaptırma

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba,

Bayramdan önce aracımın kumandalı anahtarını kaybettim.

Bir müddet yedek anahtarla kullandım.

Yeni bir anahtar temini için ne yapabilirim diye araştırırken kasko poliçem aklıma geldi,

Kasko poliçemi inceledim baktım gördüm ki senede bir defa hasarsızlık indirimini bozmadan kayıp anahtar yaptırılabiliyormuş.

tabi tüm kaskolarda böyle olmayabilir.

Hemen Kar Oto yolunu tuttum. Kar Oto aynı zamanda FocusClub Polonezköy ettkinliğininde hem katılımcı hemde sponsor olmuştu.

Kar Oto Hasar Servisinden Sinan Odabaş bey sağolsun çok yardımcı oldu.

Aracın evraklarını aldı kayıp anahtar ile ilgili tutanağımı hazırlattı.

Bayram öncesi cuma günü işlemleri tamamladık ancak anahtar temini yapılabilmesi için ekspert onayı gerektiğinden işlemler bayram sonrasına kaldı.

Bayramdan sonra Pazartesi tekrar gittim ve aracın ekspert tarafından görülmesi gerektiği bilgisi ile aracı bıraktım.

Salı günü anahtar temini için ekspert onayı alındığındı öğrendim ve akabinde Sinan bey sağolsun Otosana anahtar siparişi verdi.

Kumanda ve anahtar ucu cuma Kar Oto ya ulaştığı bilgisini aldım ve Pazartesi anahtar ucunun çekilmesi kumandanın araca kodlanması için anlaştık.

Pazartesi sabah aracı tekrar servise bıraktım ve yaklaşık 3 saat içinde yeni anahrarım hazırdı.

Kar Oto ve özellikle Sinan beye teşekkürlerimi sunarım.

0180907_171508_resized.jpg.e56140d24309345d96fb0b443b7e4d16.jpg20180907_171958_resized.jpg.04ec00e98f5435cc5bd4f8f4362fe4e6.jpg

Ergün YILDIZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Ergün YILDIZ yazdı:

sponsor

Hediye ve araç sergileme ? 

Güle güle kullan abi geçmiş olsun ? 

Bir soru: Anahtar araca tanımlanmış ya, peki kaybedilen anahtar hala bu aracı açabilecek mi?

(Oldu ki anahtarı buldum sonra ? )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın sponsor demek biraz fazla oldu. Eski anahtarın silinip silinmediği ile ilgili bir bilgi iletilmedi. Ancak silinmesi gerekirdi sanirim.

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford araçlara aynı anda 8 anahtar kodlanır. Yani forumca 8 kişi ortak arabaya gireriz ? Ford da anahtarı Silsende sonradan o anahtarı kodlayabilirsin, ama bazı markalarda bu mümkün değil. Mesela FIAT anahtarı sildiyseniz, o anahtar çöp oluyor. Ayrıca FIAT'ta yeni anahtar gelince, şasene göre direk ucu arabanın kilidine göre hazır geliyor, Ford gibi boş gelip yapılmıyor

Tuncay A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hediye ve araç sergileme ? 

Güle güle kullan abi geçmiş olsun ? 

Bir soru: Anahtar araca tanımlanmış ya, peki kaybedilen anahtar hala bu aracı açabilecek mi?

(Oldu ki anahtarı buldum sonra ? )

kilitler kontak değişmemiştir, kapıları açar, kontak açar marş basar (eskiden öyleydi daha doğrusu) ama çalışmaz (sildilerse tabii ? )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.