Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

    Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

    Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Alparslan Özaslan

Adliye Taşınmaz Satışı

Önerilen Mesajlar

iyi günler arkadaşlar konu dışı ama formda konu ile ilgisi bulunan vardır diye açıyorum.1986 yılında aldığım evimin bulunduğu yer tek ada  21 parselden oluşuyordu.1999 yılında mahkeme kararı ile 4 adaya bölünmüş ve bu 21 parsel sahiplerini her adaya hissedar etmek suretiyle hisse verilmiş(adalarda herkesin kendi evi var keşif sırasında ada üzerindekilere hissedar yapılmamış herkes heryerde hissedar yapılmış)müstakil tapu alınması için 8 yıl uğraştık ve satış aşamasına getirerek ada üzerinde evi olanlar kendi adalarını almak suretiyle rızaen satışı yapıldı.adliye satış memurluğuna diğer hisselerde bulunan paylar için karşılıklı olarak sonrada iade edilmek üzere rayiç bedel üzerinde tutarlar yatırıldı.bugün satışlardan dolayı kdv ve damga vergisi tahsili için yazı almaya gititğimizde her ada kendi kdv damga vergisini yatırsın makbuzu gelince yatırdığı tutarlar iade edilsin deik kabul etmedi 4 ada ayrı ayrı satın alan kişiler kdv ve damgayı yatırıp makbuz gelecek sonra iki resimle tapuya yazı yazacağım sonra iade ederim diyor 21 parsel toplam biray önce 325000 tl para yatırdık geri alacağı diye birde üstüne 4 adanın kdv damga toplamı 62000 tl civari tutuyor(kdv %18 hesapladı oysa 150 m2 altındaki evler %1  üzerinde ev olsada arsa gibi düşünülüyor k 1.ada 5 kişi 2.ada 3 kişi 3.ada 4 kişi 4.ada 9 kişi kimi yurtdışında kimi başka şehirde(1 ada 2.ada ve 3. ada hissedarları bir yerdeyiz)kdv toplamak zor.satış memuruna kdv leri yatan paradan kes gerisini öde diyoruz yok,burada olan 3 ada sahibi 3 adaya ait olanı yatıralım bizimkileri iade et diyoruz yine yok diyor.21 kişiyi birararya getirip içerde 325000 tl para dan da almıyor birçoğu günlük bulup günlük yiyen kişiler her birimizin içeride hissesine göre 10000 tl ile 20000 tl arasında teminatı var ne kadar söylediysek ikna edemedik yaptığı iş doğrumu öyleki pişman olmaya başlayanlar var.satış memurunun dediği doğrumu formda hukuki konularda yardımcı olacak birileri varsa yardımlarını bekliyorum.tşk.ederim.

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.