Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fiesta 1.6 Sport 120 Hp Turbolamak?

Eren Can Güldalı

Soru

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ford'un 2.0 Zetec motorlar için satılan turbo kitleri var bolca, ancak 1.6 için bulmak pek kolay değil.

Olanlar da ucuz değil, mesela aynı motoru kullanan Focus için böyle bir şey var: https://focus-power.com/product/ti-vct-complete-turbo-kit/

Tabii ürünleri temin etmek, bunları monte etmek, yzılımı değiştirmek, hepsi ustalık ve deneyim gerektiren işler. 

Ayrıca standart motorun turbo basıncına ne kadar dayanacağı da ayrı br konu.

Çok uğraşılırsa yapılır ama harcama çok yüksek olur ve kesinlikele değmez bence.

Benim önerim üzerine biraz daha koyup bir 1.6 EB Focus almak üzere pusuya yatmanızdır.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ford'un 2.0 Zetec motorlar için satılan turbo kitleri var bolca, ancak 1.6 için bulmak pek kolay değil.

Olanlar da ucuz değil, mesela aynı motoru kullanan Focus için böyle bir şey var: https://focus-power.com/product/ti-vct-complete-turbo-kit/

Tabii ürünleri temin etmek, bunları monte etmek, yzılımı değiştirmek, hepsi ustalık ve deneyim gerektiren işler. 

Ayrıca standart motorun turbo basıncına ne kadar dayanacağı da ayrı br konu.

Çok uğraşılırsa yapılır ama harcama çok yüksek olur ve kesinlikele değmez bence.

Benim önerim üzerine biraz daha koyup bir 1.6 EB Focus almak üzere pusuya yatmanızdır.

teşekkür ederim hocam yorumunuz için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.09.2018 - 10:29 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

+1 o işin ucu açık trde yapılmayanı yapmak büyük maliyet ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2000 yılında seat 1.8 125 atmosferik aldım. Biliyorsunuz VW grubunun o zaman ki baz motoru idi. Turbo ile 150 , 180, 225 versiyonları vardı. SEATta 1.8 180 bg ve 150 bg vardı ama TRye gelmiyordu. 

Ben de bir mail attım. O yıllarda daha internet gelişmiş değil firmalara az mail gidiyor "aynı motor turbo takalım 180 bg yapalım . Mümkün mü" dedim. 

ertesi gün SEATın mühendislerinden biri cebimden aradı. Belki 20-25 dk konuştu. Mümkün ancak inanılmaz masraflı olacaktır. Sadece turbo yetmez, turboların üst kapağı, enjektörü, sübapları, pek çok parçası farklı. Frenleri tamamen farklı. Ayrıca pek çok sorun çıkabilir , araba haftalar ve belki aylar boyunca yatabilir. Önerimiz güç ihtiyacınız varsa bunu satmanız  ve daha güçlü bir araç almanızdır demişti.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, H. Cenk yazdı:

2000 yılında seat 1.8 125 atmosferik aldım. Biliyorsunuz VW grubunun o zaman ki baz motoru idi. Turbo ile 150 , 180, 225 versiyonları vardı. SEATta 1.8 180 bg ve 150 bg vardı ama TRye gelmiyordu. 

Ben de bir mail attım. O yıllarda daha internet gelişmiş değil firmalara az mail gidiyor "aynı motor turbo takalım 180 bg yapalım . Mümkün mü" dedim. 

ertesi gün SEATın mühendislerinden biri cebimden aradı. Belki 20-25 dk konuştu. Mümkün ancak inanılmaz masraflı olacaktır. Sadece turbo yetmez, turboların üst kapağı, enjektörü, sübapları, pek çok parçası farklı. Frenleri tamamen farklı. Ayrıca pek çok sorun çıkabilir , araba haftalar ve belki aylar boyunca yatabilir. Önerimiz güç ihtiyacınız varsa bunu satmanız  ve daha güçlü bir araç almanızdır demişti.  

işin cilvesi de o bence emekle uğraşıp farklı olmak ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.