Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III Motor Kodları ?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Yurt dışı sitelerde arama yaptığım zaman bizim pek yazmadığımız motor kodları yazıyor. Mesela arabamdaki 120 bg lik 1.5 dizelde olabilecek 4 motor sözkonusu. XWDA, XWDB, XWDC ve XWDD . Hadi 270 torkluk düz vites ile 300 torkluk PS in farklı olabileceğini düşünüyorum. Ama niye ikişer tane var. Belki bir sorun vardı ve revizyon yapıldı diye speküle ediyorum. Yani biri belli bir tarihe kadar diğeri sonra gibi düşünüyorum. Tabii üretim yeri, AB ABdışı falan gibi daha basit farklar da olabilir. 

Aracımdaki  motorun kodunu  ve farklarının ne olduğunu görebileceğim bir yer var mı ? ETİSte yok, VIN de yok, ruhsatta yok görebildiğim kadarıyla

Şu linkte aracınızda olabilecek motor kodlarını görebilirsiniz. 

https://www.zpare.com/en/cars/ford/focus-iii

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Ruhsatta motor no kısmının başında yazmıyor mu abi? Bize ruhsattan bakıp söyleyenler oluyor.

Baktım geçen gün VIN in en sonundaki no yazıyor. 

Peki farkları ne aynı motorda niye 4 kod var ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ruhsatta motor no olarak VIN in son kısmı yazıyor evet doğrusu da bu.

Bende FL****** şeklinde ben o FL yi facelift olarak değerlendirmiştim ? Neyse ama bu motor no . Ben motor tipini öğrenmek istiyorum . Sanıyorum kimse bu konuda bilgiye sahip değil ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz neler çekiyoruz o motor kodlarından. Adam bir kod veriyor katalokta yakını bile yok. O numara bu diye ısrar ediyor, biz yok diye ısrar ediyoruz. Sonuçta %90 hiç bir şey çözemiyoruz. Birde her marka farklı bir şekilde kod veriyor sanırım. Mesela Renault motorlarında kodların çoğu motor hacmine göre. Mesela K9K=1.5 DCI  F8Q=1.9 D   F8M=1.6 D  gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.