Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'tan Sonra Bmw 320d Üzer Mi?

Mustafa Islamcan

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba herkesin zafer bayramı kutlu olsun. 

Uzatmadan Konuya girecek olursak Focus 1.5 tdci powershift satılıp üstüne 30-40 bin aralığında para eklenip 320d 2012 2013 almaya değer mi? (320d iki gömlek focusdan üstün bir araç orası öyle ama) 

İkinci el değeri vs... 

Yani bakım olsun yedek parça olsun bmw üzer mi?  

Çok kararsız kaldım arkadaşlar düşünceleriniz neler? 

Yoksa focusla devam mı etmeliyim? 

Mustafa Islamcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'tan Sonra Bmw 320d Üzer Mi? olarak değiştirdi
3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Temiz, güvenilir bir 320d bulmak lazım önce ? Aday var mı?

Evet bir arkadaşım satıyor bildiğim bir araba ama 100k üzerinde o yüzden biraz tereddüt ediyorum. Focusum daha 30k da yani iki üç yıl binip 130k da zararsız satabilirmiyim? Çok karışık kafam şuan 

--8 dakika sonra eklendi--

Yada şöyle sorayım iki yıl sonra bu tempoda gidersek focusum 50k olur max. 320d alırsam 130 135k da olacak? 

İki yıl içinde bakım, satış vs. gibi hangisini tercih etmem daha akıllıca olur? 

Mustafa Islamcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mustafa Islamcan yazdı:

İki yıl içinde bakım, satış vs. gibi hangisini tercih etmem daha akıllıca olur? 

Garantisi olması, parça ücretlerinin göreceli düşük olması, daha yeni olması gibi etkenler mantıkla değerlendirmede Focus der. 

BMW ise gönül işi olur, gülü seven de dikenine katlanır durumu ister istemez yaşanır. 

Ekonomi iyiye gitmeyecek, hepimiz an be an fakirleşiyoruz, daha doğru dürüst hissetmedik.  

Bunu da hesaba katmakta yarar var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

320d yerine bence 320i bakın  hem vergi avantajlı hemde daha az km de  hem daha yüksek model yakıt olarakta çok iyi performans olarakta .Hatta performans mükenmel Bakımları  700 900 1200 TL şeklinde yetkili Bmw servisinde...Yakit olarak gerçekten çok iyi bu ağırlıkta bu güçte daha az yakan  araç yoktur bence uzun yolda 110 120 km hızlarda 4.5 -5 lt yi çok rahat görüyor 

20180817_165830.jpg

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2016ya kadar olan tüm BMW 2.0 dizellerde zincir sorunu var. kimisi kullanıma bağlı diyor kimisi şans diyor. 1.5 ay önce ses yapmaya başladığında müdahale edilirse 7000tl fiyat aldım.

ben bmw niyetiyle yola çıkmıştım ama hem zincir sorunu hemde temiz araç bulma sıkıntısı nedeniyle vazgeçtim. bence bmw sadece tanıdık ilk sahibinden alınır.

birde g20 geliyor. ekimde tanıtılacak sanırım, onun gelmesini bekleyin derdim ama o zamana focusta gelecek sizinkide eski kasa olup fiyatı düşecek.

bunlar haricinde performansı olsun konforu olsun zf şanzımanı olsun 3.20d her türlü kullanıma uygun 10 numara araba. g20 gelince f30un fiyatları kayda değer düşerse beni de şeytan dürtebilir ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

2016ya kadar olan tüm BMW 2.0 dizellerde zincir sorunu var. kimisi kullanıma bağlı diyor kimisi şans diyor. 1.5 ay önce ses yapmaya başladığında müdahale edilirse 7000tl fiyat aldım.

ben bmw niyetiyle yola çıkmıştım ama hem zincir sorunu hemde temiz araç bulma sıkıntısı nedeniyle vazgeçtim. bence bmw sadece tanıdık ilk sahibinden alınır.

birde g20 geliyor. ekimde tanıtılacak sanırım, onun gelmesini bekleyin derdim ama o zamana focusta gelecek sizinkide eski kasa olup fiyatı düşecek.

bunlar haricinde performansı olsun konforu olsun zf şanzımanı olsun 3.20d her türlü kullanıma uygun 10 numara araba. g20 gelince f30un fiyatları kayda değer düşerse beni de şeytan dürtebilir ? 

g20 300 binden satışa çıkar ve f30 kesinlikle değer kaybetmez kaldiki dövız bu şekilde artarsa otomobil fiyatları dahada artacaktır özelikle premium sınıf 2.el otomobiller...Birde bir aracın yeni kasası çıktı diye eski kasasi düşecek olayı yanlış ,focus 3 cıktı focus 2.5 nerdeyse 3 le yarışıyor .Yakında 4 çıkacak kimse yeni kasa çıktı diye ucuza vermez aracını dolu dizel otomatik bi focus 200binden başlar artık dizel.oto. focus 3.5 unuda kimse  ucuza vermez yenisi çıktı diye 

Birde neden bmw tanıdık ilk sahibinden alınır onu anlamadım ? Tanıdık olmayınca kötü mü oluyor araç temiz olan her araç alınır tanıdık olunca iyi mi bakıyor araca benim bir sürü tanıdığım var eşşek niyetine biniyor aracına

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

g20 300 binden satışa çıkar ve f30 kesinlikle değer kaybetmez kaldiki dövız bu şekilde artarsa otomobil fiyatları dahada artacaktır özelikle premium sınıf 2.el otomobiller...Birde bir aracın yeni kasası çıktı diye eski kasasi düşecek olayı yanlış ,focus 3 cıktı focus 2.5 nerdeyse 3 le yarışıyor .Yakında 4 çıkacak kimse yeni kasa çıktı diye ucuza vermez aracını dolu dizel otomatik bi focus 200binden başlar artık dizel.oto. focus 3.5 unuda kimse  ucuza vermez yenisi çıktı diye 

Birde neden bmw tanıdık ilk sahibinden alınır onu anlamadım ? Tanıdık olmayınca kötü mü oluyor araç temiz olan her araç alınır tanıdık olunca iyi mi bakıyor araca benim bir sürü tanıdığım var eşşek niyetine biniyor aracına

yenisi çıkan bir şeyin eskisinin değer kaybetmemesi mümkün değil, millet f30 almayı çoktan bıraktı g20 çıkacak diye,  yani bu kaybı yaşamaya başladı bile. adı eski kasa olunca illaki biraz daha kaybedecek. dövizdeki artış bu kaybı tolere edebilir o ayrı konu.

sanal piyasaya bakmak anlamsız satılan araçlar üzerinden konuşmak lazım, hala 2.5a 3 parası isteyenler var ama satamıyorlar. 2012 3ede 80-90 yazan vardı ama hiç biri satamadı doğal olarak.

bmw kullanıcılarının çoğu hor kullanıyor çünkü, düzgün kullanılıp kullanılmadığını anlamak her zaman kolay değil. eşek niyetine binen tanıdıktan alma sonucuna nasıl vardınız anlamadım ama düzgün kullanan tanıdıktan almaktan bahsediyorum tabi ki. bu benim görüşüm kimse katılmak zorunda değil. cümlenin başında BENCE yazıyor zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomobil keyif işi , imkanlar doğrultusunda bütçeni sıkıntıya sokmadan yapabildiğin alabildiğin keyif paha biçilemez bence...

Tanıdık alışverişine gelince, ordaki ayrıntı kullanıcısını bildiğin, aracına gerekli özeni ilgiyi gösteren kişiden araç almak, diğer alışverişe göre daha tatminkar olabilmesi yoksa tabii heryerde oto test merkezleri var sonuç a bakıp sözlerine testlerine bir şekilde güvenip alınıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önümüzdeki aylarda fiyatların başta artacağını, ama çoğu kimsede satın alacak para olmayacağını, bu nedenle satışların çok düşeceğini, ve mecbur olanların ederinin altına satmak zorunda kalması dışında piyasada ciddi bir hareket olmayacağını öngörüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Önümüzdeki aylarda fiyatların başta artacağını, ama çoğu kimsede satın alacak para olmayacağını, bu nedenle satışların çok düşeceğini, ve mecbur olanların ederinin altına satmak zorunda kalması dışında piyasada ciddi bir hareket olmayacağını öngörüyorum. 

Hocam bende uzun zamandır hep aynı şeyi ön görüyorum ama en sonunda kendime sorduğum soru hiç değişmiyor. 

'' Kim alıyor ya bu arabaları'' ?   Ama tabi şu anda şartlar çok değişti. Özellikle faizler inanılmaz yüksek seviyede. 2014 Kasımda 27000 tl kredi çekmiştim ve toplam geri ödeme ana para dahil 32500 tl idi.  Şimdi aynı rakam aynı vade ama geri ödeme tutarı 47500 tl ?? Araba fiyatlarından bahsetmeye bile gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

320d yerine bence 320i bakın

Galiba dediğiniz mantıklı gibi temiz bir araç bulursam alabilirim. 320i 40.yıl paketleri hoşuma gidiyor. 

--1 dakika sonra eklendi--

Bütün arkadaşlara cevaplarından  ötürü teşekkür ederim beni bir nebze aydınlattınız. 

--4 dakika sonra eklendi--
13 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bmw kullanıcılarının çoğu hor kullanıyor

Aynen ozan abi tanıdık olmasa o kilometredeki araca kesinlikle o kadar vermem

--7 dakika sonra eklendi--
16 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ses yapmaya başladığında müdahale edilirse 7000tl fiyat aldım.

Dediğiniz durum araçta olmuş fakat yetkili serviste garantiden halledilmiş. Acaba bir daha tekrarlar mı diye de düşünmüyor değilim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mustafa Islamcan yazdı:

Dediğiniz durum araçta olmuş fakat yetkili serviste garantiden halledilmiş. Acaba bir daha tekrarlar mı diye de düşünmüyor değilim. 

eğer ki çoğu kişinin dediği gibi kullanımla alakalı ise pek düzgün kullanılmış bir araç olmayabilir. yani motor zorlandığında zincirde zorlanıp uzuyor diyorlar. zaten uzamaya başladıktan sonra kademeli olarak dişli palet vs diğer parçalarıda bozuyor. 

değişim sonrası tekrarlayan yok yada çok nadir bildiğim kadarıyla ama bu sorun 2016 modellere kadar devam etmiş, öncesinde yapılan değişim nasıl çözüm oluyor anlamış değilim. birde serviste yapılanlardan sadece sesi kesmeye yönelik işlem yapıldığı gerekli tüm parçaların değişmediği bu nedenle bir süre sonra tekrarladığı durumlar olmuş. ben bu bilgilerin çoğunu şu başlıktan okudum:

http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?t=18651

Başlığı açan servis yetkilisiyle de görüştüm, bu yüzden soğudum dedim, soğunacak bir durum yok çözümü olmayan hiç bir şey yok alınır dedi.

Çözümü olmayan bir şey yok tabii ama masrafı var ?

Aynı zincir sorunu 1.8 turbo 204ps benzinli mercedeslerde de var. o tarafta hemen hemen herkes kullanımla alakalı olduğunu söylüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.