Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul-Ataşehir Oto Yıkama Kampanyası

Önerilen Mesajlar

30.08.2018 - 09:40 tarihinde, Serdar Eryürekli yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. İşleri ilerletince Adana'ya da bir şube bekleriz ? 

Sorma Serdar zaten memleket burnumda tütüyor, tası tarağı toplayıp gelesim var ama çakıldık işte İstanbul'a; ne onunla oluyor ne de onsuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ahmet Açıkel yazdı:

Sorma Serdar zaten memleket burnumda tütüyor, tası tarağı toplayıp gelesim var ama çakıldık işte İstanbul'a; ne onunla oluyor ne de onsuz?

Oooo hemşehri çıktık yani. Ne güzel. Hayırlısı artık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.08.2018 - 14:28 tarihinde, Ahmet Açıkel yazdı:

Hepinize iyi dilekleriniz için tek tek teşekkür ederim dostlar, valla aslında mekan sizin; ne zaman arzu ederseniz buyurun. Şimdilik sallama da olsa çayımız mevcut:)

Ben bu hafta burada olacağım, önümüzdeki hafta içi iş güç dolayısı ile burada olamasam da gelenletin söylemesi kafi.

Balıkçı taburesini kapan gelsin, yeni buluşma yeri belli:)

Ankara'da bir arkadaşım'da oto yıkama açtı, ilk zamanlar işinin başında idi, sonrasında pek sallamamaya başladı, geçenlerde gittim ''tabiiki yine yok,'' elemanlar arka kapı döşemedeki çocuğun ayak tozunu bile silmiyorlar, elemana sorduğumda; ''biz böyle temizliyoruz'' cevabını alıyorum. Umarım işinizi takip edip başında durursunuz. Bol kazançlar.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Tuncay A. yazdı:

Ankara'da bir arkadaşım'da oto yıkama açtı, ilk zamanlar işinin başında idi, sonrasında pek sallamamaya başladı, geçenlerde gittim ''tabiiki yine yok,'' elemanlar arka kapı döşemedeki çocuğun ayak tozunu bile silmiyorlar, elemana sorduğumda; ''biz böyle temizliyoruz'' cevabını alıyorum. Umarım işinizi takip edip başında durursunuz. Bol kazançlar.

İyi dilekleriniz için teşekkürler Tuncay Bey. Dediğiniz gibi özellikle hizmet sektöründe kaliteyi stabil tutmak çok önemli. Bende iş geliştikçe çalışanların dikkatini ve bağlılığını arttırıcı farklı uygulamalar yapmak niyetindeyim. Lokasyon itibariyle ev muhitinden ziyade etrafımızdaki kurumsallara ve cafe-restaurantlara gelen insanlara hizmet verdiğimizden ötürü benim için öncelik gelen müşterilerin düzgün karşılanarak aldıkları hizmetten memnun ayrılmalarını sağlamak ki tekrar tercih sebepleri olalım. İnşallah da bunu devamlı kılabiliriz. Selamlar.

--3 dakika sonra eklendi--

Dün sağ olsun @Gürkan Çakıroğlu abim uğradı.Hem çok keyifli ve güzel bir sohbet gerçekleştirdik hem de kendi tabiriyle "kamyon"unu temizledik. Bu vesile ile de kendisi ile tanışma fırsatına eriştim. Umuyorum ki memnun ayrılmıştır; nezdinizde kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sende sağol Ahmet, sohbet güzeldi.

Mekânın güzel ve düzenli, İnşallah her şey umduğun gibi gider, tekrar hayırlı olsun.

Bu arada benim kamyonda yıkanıp paklandı  ?

20180901_164600.jpg

20180901_171321.jpg

Teşekkürler abi, dükkan senin ne zaman istersen:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hayırlı olsun, şimdiden bol bereketli kazançlar. Ben de civarda ikamet etmekteyim, konu başlığında anlattığınız gibi bir yer bulamadığım için, 2.kattan hortum, uzatma kablosu çekip aracımı kendim yıkarım bir yıldır. Kendimle aynı titizlikle bir işletme sahibi forumda görmek çok güzel. En yakın zamanda uğramak, yerinizde olursanız tanışmak isterim. Bazı arkadaşlarında konuda belirttiği gibi, öyle personeller var ki yıkamacılardan soğutuyor insanı, mesela benim en fazla takıldığım konu, kapıların açılıp içine su tutulması(ön hoparlörlin içine kadar su sıçramıştı bir kere). Paspaslar alındıktan sonra sulu çizmeyle ki çalışan arkadaşların işi gereği kıyafetleri az yada çok kirlidir o şekilde koltukları oturtulması filan, sorulmadan direksiyona torpidoya koltuklara sürülen kir sökücü parlatıcı ürünler falan mesela. Benim kadar kıl araç sahipleri nadir gelebilir ?(kendimi tanıyorum) ama herkese aynı titizlikle, davranıp ilk defa gelen müşteriye de bunu hissettirir iseniz, Allahın izniyle yürür gidersiniz. Nacizane tecrübelerimi paylaşmak istedim. Sağlıcakla kalın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Talat Cirit yazdı:

Hayırlı olsun, şimdiden bol bereketli kazançlar. Ben de civarda ikamet etmekteyim, konu başlığında anlattığınız gibi bir yer bulamadığım için, 2.kattan hortum, uzatma kablosu çekip aracımı kendim yıkarım bir yıldır. Kendimle aynı titizlikle bir işletme sahibi forumda görmek çok güzel. En yakın zamanda uğramak, yerinizde olursanız tanışmak isterim. Bazı arkadaşlarında konuda belirttiği gibi, öyle personeller var ki yıkamacılardan soğutuyor insanı, mesela benim en fazla takıldığım konu, kapıların açılıp içine su tutulması(ön hoparlörlin içine kadar su sıçramıştı bir kere). Paspaslar alındıktan sonra sulu çizmeyle ki çalışan arkadaşların işi gereği kıyafetleri az yada çok kirlidir o şekilde koltukları oturtulması filan, sorulmadan direksiyona torpidoya koltuklara sürülen kir sökücü parlatıcı ürünler falan mesela. Benim kadar kıl araç sahipleri nadir gelebilir ?(kendimi tanıyorum) ama herkese aynı titizlikle, davranıp ilk defa gelen müşteriye de bunu hissettirir iseniz, Allahın izniyle yürür gidersiniz. Nacizane tecrübelerimi paylaşmak istedim. Sağlıcakla kalın. 

Üstad bende oto yıkamada çalışıyorum. Dedikleriniz gerçekten yıkamacı için istenmeyen müşteri profiline sokuyor sizi. Adamlar sizin araca binmesi için kıyafet değiştirmesi mi gerek. En iyisi aracınızı siz yıkayın hem sizin kafanız rahat olsun. Hende yikamacinin keyfi

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı durum bende de söz konusu.Para veriyorsun tamam aracı malum meşhur yerler gibi yıkamalarını istemiyoruz ama görünen yerleri bile pas geçiyorlar.Uyarınca da klasik cevap"abi gözümüzden kaçmış"oluyor.Bende benim kamyonu (yılların kamyoncusu öyle diyorsa @Gürkan Çakıroğlu vardır bir bildiği?) benzin istasyonun da dışını yıkatıyorum,içini de otomatla çekiyorum ve sonra da genel iç temizliğini yapıyorum.

Ayrıca yeni işiniz hayırlı olsun,Allah utandırmasın,bol kazançlar dilerim.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Mete Turfan yazdı:

Üstad bende oto yıkamada çalışıyorum. Dedikleriniz gerçekten yıkamacı için istenmeyen müşteri profiline sokuyor sizi. Adamlar sizin araca binmesi için kıyafet değiştirmesi mi gerek. En iyisi aracınızı siz yıkayın hem sizin kafanız rahat olsun. Hende yikamacinin keyfi

Merhaba Mete bey, amacım güzel bir konu başlığı altında tartışma çıkarmak değil konu sahibine de ayıp olur zaten. Ama yazdıklarınıza da cevap vermesem olmayacak, çalışan için istenmeyen müşteri profilinde olabilir evet. Ama iş yeri sahibi için tartışılır. Yazdığım eksikler içinde kıyafet konusuna takılmanız enteresan, alnının teriyle ekmeğini kazanan insanlara kıyafet değiştirme gibi bir talepte bulunacak egoya Allah'a bin şükür sahip değilim. Peki ne yapılabilir gibisinden bi görüş istemenizi umardım.Servislerde görmüş olmanız lazım. Araba girer girmez koltuğa seyyar bir kılıf takılır 5 saniyelik olay, çözüm işte. 40 lira para verince işletmeyi satın aldım edasıyla çaka satan, çalışana üstten bakan egosu tavan yapmış küçük dağları ben yarattım tiriplerindeki şahıslardan değilim sanırım öyle anladınız beni. Müşteri her zaman, özel olduğunu hissetmek ister bununla alakalı kişisel görüşlerimi yazdım sadece ilk gönderimde. Olayı sanırım biraz kişiselleştirerek fazla tepki verdiniz. Buna hiç gerek yok. Bol bereketli kazançlarınız olsun sizin de. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Talat Cirit yazdı:

Merhaba Mete bey, amacım güzel bir konu başlığı altında tartışma çıkarmak değil konu sahibine de ayıp olur zaten. Ama yazdıklarınıza da cevap vermesem olmayacak, çalışan için istenmeyen müşteri profilinde olabilir evet. Ama iş yeri sahibi için tartışılır. Yazdığım eksikler içinde kıyafet konusuna takılmanız enteresan, alnının teriyle ekmeğini kazanan insanlara kıyafet değiştirme gibi bir talepte bulunacak egoya Allah'a bin şükür sahip değilim. Peki ne yapılabilir gibisinden bi görüş istemenizi umardım.Servislerde görmüş olmanız lazım. Araba girer girmez koltuğa seyyar bir kılıf takılır 5 saniyelik olay, çözüm işte. 40 lira para verince işletmeyi satın aldım edasıyla çaka satan, çalışana üstten bakan egosu tavan yapmış küçük dağları ben yarattım tiriplerindeki şahıslardan değilim sanırım öyle anladınız beni. Müşteri her zaman, özel olduğunu hissetmek ister bununla alakalı kişisel görüşlerimi yazdım sadece ilk gönderimde. Olayı sanırım biraz kişiselleştirerek fazla tepki verdiniz. Buna hiç gerek yok. Bol bereketli kazançlarınız olsun sizin de. 

Amacım bu konu altında tartışma açmak değil. İkincisi konu olayı kişiselleştirmek değil birde işin bu tarafından olaya bakmak.dışarıdan bu kolay geliyor sanırım. Birde vermiş olduğunuz servis örneğinde saati bilmem kac liraya hizmet veriliyor bırakın da o özeni gostersinler. Neyse ben size işin empati yönünü anlatmaya çalıştım. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Saygılarımla talat bey

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Talat Cirit @suat coşkun @Süleyman Özen Öncelikle iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ben memur çocuğuyum, etrafımda da ticaret ile uğraşan kimse yok. Ama babamın bir sözü hep kulağıma küpedir. Ne iş yaparsan yap, önce yaptığın işi kendin beğeneceksin ki başkası da beğensin der hep, kulakları çınlasın.

Bu sözü hep kendime düstur edinmişimdir. Hepimiz her yerde aracımızı yıkatıyoruz ve hep bir beklenti ile gidiyoruz. Kimimiz için üstündeki kirin akıp gitmesi yeterli iken; bazılarımız için ise kapı menteşelerinde dahi su damlasının kalmayana kadar aracın silinmesi ancak yeterli oluyor. Hizmet sektöründe ise verdiğiniz hizmetin ne kadar iyi ve kaliteli olduğuna inansanız da bahsettiğim sebeplerden ötürü kimisi için fazla kimisi için yetersiz kalabiliyorsunuz. Bir de buna zaman ve maliyet optimizasyonu girdiği zaman ister istemez bazı özelleştirmeleri belirtmek gerekiyor. Zaten maksimum 3 ya da 4 kez üst üste gittiğinizde çalışanlar da sizi tanıyıp beklentinize uygun hizmet vermeye çalışıyorlar. Misal kapı içlerine su tutulması zinhar benimde kendi aracıma uygulanması hoşuma gitmese de öyle araçlar geliyor ki; menteşelerin ve direğin temizlenmesi için değil su tutmak aracı kuyuya batırmak gerekiyor:)

Bu doğrultuda işletmelerin de yapabilecekleri sınırlı kalıyor. Düzgün edepli insanlar çalıştırmak, iyi malzeme kullanmak ve araçları özenle yıkamanın haricinde standardize edilebilecek konular maalesef bu iş kolunda sınırlı kalıyor.

Koltuk kılıfı fikri için teşekkür ediyorum; maliyetini ve ürünü araştıracağım. Özellikle Vag'ların yeni Highline larındaki açık bej döşemeye ben bile binerken çekiniyorum:)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.