Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar saygılar.

2011 HB makyajlı focusumdan daha iyi ses almak istiyorum ve sizlere danışacağım çok şey var. izninizle bir başlık halinde tartışalım istedim.

bu konuda acelem yok, kafama yatan bişey olsun, ne zaman olursa olsun problem değil.

Kafamda düşündüğüm şeyi size bahsedeyim, fikirlerinizi bekliyorum ve her türlü fikre açığım.

öncelikle benim amacım kaliteli ses. hiçkimseyi rahatsız etmek istemem. yeri gelir yüksek ses müzik dinlerim ama müsait bir yerde ve camlar kapalı olacak şekilde olur muhakkak.

düşüncelerim:

direksiyon kumandasından feragat edemem. bundan dolayı collectiondaki track çalan teybi çıkartıp sony teyp ayarlıyorum, en azından şimdilik.

navi li bizim araçlara özel teypleri fazla araştıramadım,(necvox-cyclone-fly audio-kamosonic vs) ses kalitesine emin olmam gerek. yeni bir makina çıkmış henüz prototip durumunda.. markasını duydum, nasıl yazılıyor bilmiyorum, navix gibi bişey. diğerlerinden farkı çift işlemcili olması. iddalı bir makinaymış, yaygınlaşmasını bekliyorum. bir de pioneer 9220bt var, fiyatı uçuk.

Haliyle iyi bir ses için iyi kolonlar gerek.

Bu konuda benim için öne çıkanlar Hertz ve İnfinity.

komponent, amfi, bass konusunda kalite cebiniz ile orantılı. ben kapıların orjinal yerlere olacak şekilde 4 komponent, duruma göre 5kanal amfi veya 4 kanal+mono amfi ve 30 cm bass istiyorum. bu isteklerim 800-1000 liradan başlıyor, üst sınır gider de gider.

benim bütçem ana ünite hariç 3000 liraya kadar, fazlası beni sarsar ve benim için gerek de yok.

bass bagajda bir köşede standart kutu olmayacak şekilde ayarlanması gerekir, duruma göre usta ellerden fiber veya mobilyadan olacak.

bu işlemler büyük ihtimal antalyada olacak ama istanbul-ankaraya gitmem eksik olmaz, oralarda da yapılabilir.

şimdilik böyle konuyu açayım, marka, fiyat, yaptırılacak yer konusunda her türlü fikrinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 bin lira çok ciddi bir para.. O fiyata focal audison falan kullanarak rahat rahat set kurabilirsiniz.

Ben sizin yerinizde olsam Sony kullanarak audison SRx5 amplifier ile (direk hoparlör girişlerini bağlayabilirisiz. Dönüştürücüye falan ihtiyacınız yok) focal komponent seti (165 poyglass ya da access serisi işinizi görür bence) kurardım. Bagaja 25 ya da bilemediniz 30 cm lik gene focal kapalı kutuda bir subwoofer koyup arabanızı doğru dürüst izole ederseniz başka şey yapmanıza gerek kalmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

söylediğiniz parçaları araştıracağım, teşekkür ederim.

bahsettiğiniz amfinin dönüştürücüye gerek duymaması çok güzel, böyle bir sistemden haberim yoktu. yalnız çıkışlar falan çok güçlü, haliyle fiyat da yüksek geldi gözüme. 3000 liranın hepisini bitirmek şart değil:)

izolasyon kısmını unutmuştum, hatırlattınız. en kötü ihtimalle sadece kapılara, duruma göre bagaj havuzu içi, arka çamurluk içleri, bagaj kapağı yapılacak.

zemine de yapabileceğimi söylediler ama ben çok oynamak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

titanyum sony'nin bluetooth mikrofon alıcısı nerdedir? tavan lambasının oradamıydı?

tesisattan anlayan birisine onun arkadan kablosunu ayırıp harici bir mikrofon ile benim araçta kullanmak istiyorum.

yeri içinde sol ön dirsek plastiğinin bittiği, tavan kumaşının başladığı yeri düşündüm.

bu şekilde kullanmayı düşünüyorum, uygun olurmu sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

titanyum sony'nin bluetooth mikrofon alıcısı nerdedir? tavan lambasının oradamıydı?

tesisattan anlayan birisine onun arkadan kablosunu ayırıp harici bir mikrofon ile benim araçta kullanmak istiyorum.

yeri içinde sol ön dirsek plastiğinin bittiği, tavan kumaşının başladığı yeri düşündüm.

bu şekilde kullanmayı düşünüyorum, uygun olurmu sizce?

Yok ama olanlarda tabi tavanda oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar saygılar.

2011 HB makyajlı focusumdan daha iyi ses almak istiyorum ve sizlere danışacağım çok şey var. izninizle bir başlık halinde tartışalım istedim.

bu konuda acelem yok, kafama yatan bişey olsun, ne zaman olursa olsun problem değil.

Kafamda düşündüğüm şeyi size bahsedeyim, fikirlerinizi bekliyorum ve her türlü fikre açığım.

öncelikle benim amacım kaliteli ses. hiçkimseyi rahatsız etmek istemem. yeri gelir yüksek ses müzik dinlerim ama müsait bir yerde ve camlar kapalı olacak şekilde olur muhakkak.

düşüncelerim:

direksiyon kumandasından feragat edemem. bundan dolayı collectiondaki track çalan teybi çıkartıp sony teyp ayarlıyorum, en azından şimdilik.

navi li bizim araçlara özel teypleri fazla araştıramadım,(necvox-cyclone-fly audio-kamosonic vs) ses kalitesine emin olmam gerek. yeni bir makina çıkmış henüz prototip durumunda.. markasını duydum, nasıl yazılıyor bilmiyorum, navix gibi bişey. diğerlerinden farkı çift işlemcili olması. iddalı bir makinaymış, yaygınlaşmasını bekliyorum. bir de pioneer 9220bt var, fiyatı uçuk.

Haliyle iyi bir ses için iyi kolonlar gerek.

Bu konuda benim için öne çıkanlar Hertz ve İnfinity.

komponent, amfi, bass konusunda kalite cebiniz ile orantılı. ben kapıların orjinal yerlere olacak şekilde 4 komponent, duruma göre 5kanal amfi veya 4 kanal+mono amfi ve 30 cm bass istiyorum. bu isteklerim 800-1000 liradan başlıyor, üst sınır gider de gider.

benim bütçem ana ünite hariç 3000 liraya kadar, fazlası beni sarsar ve benim için gerek de yok.

bass bagajda bir köşede standart kutu olmayacak şekilde ayarlanması gerekir, duruma göre usta ellerden fiber veya mobilyadan olacak.

bu işlemler büyük ihtimal antalyada olacak ama istanbul-ankaraya gitmem eksik olmaz, oralarda da yapılabilir.

şimdilik böyle konuyu açayım, marka, fiyat, yaptırılacak yer konusunda her türlü fikrinizi bekliyorum.

sen benim arabayı incele sormak istediklerini sor isteklerin buna çıkıyo çünkü :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bahsettiğim navix'i buldum:

navix

Ben kamosonic KS-F01 kullanıyorum,genel anlamda çok memnunum,ses kalitesine gelince düşük seste orjinal CD6000 kadar doyurucu değil fakat sesi yükselttikce cd6000 i geçiyor doygunlukta.Radyo konusunda biraz sıkıntı var hareket halinde sabit net ses alamıyorsunuz,seste azalmalar oluyor zaman zaman,bir de saati kendi kendine değişiyor,navigasyon açıkken saati navigasyon saatiyle eşleştiriyor.Bunların haricinde hiç bir problemi olmayan bir cihaz.Yazılım olarak Başarsoft un harita yazılımını kullanıyor.Düşünürseniz Kamosonic KS-F01 olarak aratıp incelemenizi öneririm.Fiyat 1000 TL idi en son.Bu arada ben de 2 ay kadar önce Antalya'dan İstanbul'a taşındım orada olsaydım cihazı görmeniz açısından görüşebilirdik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kamosonic KS-F01 kullanıyorum,genel anlamda çok memnunum,ses kalitesine gelince düşük seste orjinal CD6000 kadar doyurucu değil fakat sesi yükselttikce cd6000 i geçiyor doygunlukta.Radyo konusunda biraz sıkıntı var hareket halinde sabit net ses alamıyorsunuz,seste azalmalar oluyor zaman zaman,bir de saati kendi kendine değişiyor,navigasyon açıkken saati navigasyon saatiyle eşleştiriyor.Bunların haricinde hiç bir problemi olmayan bir cihaz.Yazılım olarak Başarsoft un harita yazılımını kullanıyor.Düşünürseniz Kamosonic KS-F01 olarak aratıp incelemenizi öneririm.Fiyat 1000 TL idi en son.Bu arada ben de 2 ay kadar önce Antalya'dan İstanbul'a taşındım orada olsaydım cihazı görmeniz açısından görüşebilirdik.

tv'den verim alabiliyor musunuz peki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir içinde pek mümkün değil fakat açık alanda sabit durduğum takdirde net izleyebiliyorum.Fakat DVB-T denen dijital karasal yayınlar yaygınlaştığında(2014 yılına kadar başlayacak) hareket halinde bile cam gibi tv izlenebilecek.Bunun için sadece DVB tuner takılması gerekiyor.Şu anda Türkiye'de satışı yok fakat yurt dışında yaygın olarak kullanılıyor.Bildiğim kadarıyla şu anda 2-3 kanalın dijital olarak belli şehirlerde yayını var.Bahsettiğin cihaz şunun gibi bir şey.

http://www.dealextreme.com/p/dvb-t2-dual-tuner-digital-car-tv-receiver-box-w-antenna-12v-91808

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada kepez'e 100 Mt lik DVB-T2 anteni takıldı,Bu da yakında yaygınlaşacağı anlamına geliyor.Boşu boşuna neden yatırım yapılsın ki.Eski işyerim Kepez deki tramvay depolama sahasındaydı oradayken görmüştüm anteni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.