Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Trend Sis Farı Montajı

Ulaş Taş

Önerilen Mesajlar

Forumda diğer sitelerde vs. Her yerde arattım hiç bir bilgi yok şaka gibi yada ben mi bulamadım neyse.

Arkadaşlar Focus 2 Ghia Aracımdan sonra Focus 3 Sedan Trend paket araç aldım. Gönül isterdi Titanyum alayım ama gücüm yetmedi. Trend X araçlar da saçma şekilde 68 70 bin arası temizi neyse ben haddinden fazla temiz Trend bulunca aldım ucuza. Öncelikle sis farı montajı ile başlayayım dedim.  Sis çerçevesinin arkasında tesisatı hazır mı bilmiyorum. Sormak istediğim ilk soru bu Tesisat hazır mı fişi filan var mı? Tesisat hazır ise ben neden bulamadım. Buraya kadar hepsini halledersem Gösterge panelinde sisin yandığını gösterecek mi? Yazılımsal bi güncelleme gerektiriyor mu? Basitçe ne yapmam gerektiğini anlatacak bir arkadaş var mı? Bu arada araca ben harici röle ile sis farını montajını yapıp birde ufak anahtar koydum aç kapa yapmak için. Röleyi tetiklemesi içinde parktan enerji çektim düğmeğe :d parkı açınca yanıyor. Tabi ben orjinal olmasını istediğim için soruyorum bu sis farı tesisatı 2013 trend de varsa nerede çıkış yerini söyleyin ben oradan bakayım. Far fişinden mi gelip yerine gidiyor yoksa sigorta kutusunun içinden mi çıkıp gidiyor bilen birisi yardım edebilir mi? 

Ulaş Taş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce hayırlı olsun. Sis farı tesisatını orjinal yapabilirsiniz bunun için hem elm den açılması hemde far anahtarı değişmesi gerekir. (Tamamen orjinal isterseniz) Montajı ise kaputu açınca solda altta bir soket var o soketi bulup bakmak gerek hangi kablolar mevcut. Resimlerini bulursam eklerim. Böyle yazarak anlatmak ve doğal olarak bulmanız çok zor.

--5 dakika sonra eklendi--

Eğer resimler varsa @Sarp D. Uygur da vardır. O biraz daha basite indirgeyerek montaj yaptı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Önce hayırlı olsun. Sis farı tesisatını orjinal yapabilirsiniz bunun için hem elm den açılması hemde far anahtarı değişmesi gerekir. (Tamamen orjinal isterseniz) Montajı ise kaputu açınca solda altta bir soket var o soketi bulup bakmak gerek hangi kablolar mevcut. Resimlerini bulursam eklerim. Böyle yazarak anlatmak ve doğal olarak bulmanız çok zor.

--5 dakika sonra eklendi--

Eğer resimler varsa @Sarp D. Uygur da vardır. O biraz daha basite indirgeyerek montaj yaptı.

Abi fotosunu  yolla ben söker yaparım dert değil anahtarı da alırım elm327 miydi neyse sadece onun aktivasyonu kalır. Şuan sisler mevcut ama yinede orjinal olsun istiyorum. Kaputu açınca yolcu yoltuğunun önünden bahsediyorsunuz sanırım. Sağ farda bir tane ucu kapalı bir fiş var yalnız 3 kablolu ne işe yaradığını bilmiyorum. Far kablo tesisatıyla mı geliyor sis tesisatı da onu da bilmiyorum. Anahtar alıp sis açıp ucuna elektrik geldiğini görerek hareket edeyim diyicem ama şöyle bişi var eğer araç üstünde tesisat yok ise boş yere aktivasyon ile anahtar almış olucam kablo tesisatını çekerken anahtara kablo nasıl yürütücem vs. gibi sorular var aklımda 

Ulaş Taş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıda vermiş olduğum fotoğraflardan yola çıkarak anlamış oluyorum ki araçta kablo tesisatı yok. BCM modülüne kadar tesisatı hazır olduğunu söyleyen bir arkadaş oldu. BCM modülü dediği yer neresi tam olarak neresinden çekicem ben bu kabloyu yol gösterebilicek birisi var mı acaba?

focus (1).jpg

focus (2).jpg

focus (3).jpg

focus (4).jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman S. yazdı:

İşaretlediğiniz soket sis farı soketi değil.

yok bulamadım hocam Sarp abi ile iletişimdeyim oda fotoğraflarına bakıyor da yardımcı olabilicek mi bilmiyorum. Aracın etis.ford dan üretim tarihine EGM SGM den trafiğe çıkışını dahi buldum araç 21.06.2013 tarihinde üretilmiş 03.01.2014 tarihinde trafiğe çıkmış kaza boya değişen de yok ki bi tadilat olsun yerini değiştirsinler. Sadece ön tampon yüzeysel boyanmış sökülmemişe benziyor sekmanlarına filan baktım ufak bir iz yada sökme izine rastlamadım bir sis bu kadar olay oldu benim bunu yapmam lazım inat ettim. BCM modülüne kadar tesisatı varmış garantimidir onuda bilmiyorum ben buna orjinal far anahtarını takıp da yakacam yani o kadar inat ettim bi bana mı denk geldi kablo tesisatı olmayan focus :d

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

İşaretlediğiniz soket sis farı soketi değil. Sol farın altında kabloların altında. Araba olsa resim çekip aracam ama yok ?

Sarp abide şasiye bağlıdır dedi bi başka arkadaş davlumbaz ile çamurluk arasına tutturmuşlar dedi sende farın altında diyorsun. ? Bu sis far kablo tesisatı nereden geliyor geldiği yere bakayım ben fişini bulmaktansa geldiği yeri takip etmem daha çok işime yarayacak 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Sol farın altında şaseye bağlı duruyor. Tesisatı bulmak kesip biçmeye olur ama soketi bulursan çok kolay.

garanti var mı ki ? ya benimkimde yoksa ? tamponu söksem kabak gibi önüme çıkar mı ? ona göre sökeyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Tampon sökmene gerek yok. Sol farın altında onu bi ihtimal söksen görürsün. Daha önce dedim resim olmadan farazi konuşmayla bulamayız.

sol far dediğin yolcu tarafını demiyorsun demi? sürücü tarafını diyorsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Sol far. Aracın sol tarafı şöför tarafı. ??

işte yok orada öyle bi kablo ? davlumbazı söküp baktım sisleri takarken baktım şu an sisler üzerinde takılı ama yinede öyle bişi görmedim kafamı sokmadığım yer kalmadı alt muhafazayı söküp bakayım birde ne yapayım başka 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.