Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Cam Değişimi Sonrası Yağmur Sensörü

Ferudun Gökcegöz

Soru

Aracımın ön camına otobanda giderken büyükçe bir taş gelmesi nedeniyle değiştirmek zorunda kaldım. Sanko sanayide değiştirdim. Lakin dikiz aynasının arkasındaki yağmur sensörünü yamuk takmışlar. Kapağıda oturmuyor, muhtemelen takarken dişlerini kırdılar.  Kapağı sürekli düşüyor. Dikiz aynası da camdaki sensör kutusuna bağlandığı için ayna da sensör kutusuyla birlikte sallanıyor. Aracım 2011 model focus sedan titanium. Aynı yere götürsem, sensörü ve dikiz aynasını daha da mahvederler diye tedirginim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
8 saat önce, Ferudun Gökcegöz yazdı:

Kapağı sürekli düşüyo

O kapağın tırnakları çok hassastır ve bilmeyen biri sökerken kırar. Sizinki de öyle olmuş, yapan kişilerin kabul edip durumu düzeltmesi gerek ancak sizin dediğiniz gibi pek olası görünmüyor.

Mevcut halini fotoğraflarsanız belki bir çözüm yolu önerebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aynada hafif sağa sola dönüyor cama takılı olduğu yerden. Kapakları sökünce görülüyor. Cama yapışık yuvarlak plastik parçaya tutturulmuş ayna.. Ve sıkmanın bir yolu var mı bilmiyorum. Görünürde sıkılacak bir şey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Mehmet Demir

O parça plastik değil metal bir parça.

Aynayı şu şekilde söküp tekrar takabilirsiniz yerine oturması için. Camdaki metalin çentiği ile aynanın üstündeki çentik buluştuğunda oynama yapmaz diye tahmin ediyorum. 2 numaralı resimde göz hizasına dikkatli bakın.

f1977513db557bec3854df3904437e84.jpg.e19c7a9abadc0ef10240ac6fe2ff2d2d.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Söktüm taktım, O çentik sol, sağdan milimetrik genişlemiş ve artık ayna sola soğa hareket ediyor maalesef.

Bir araba düşünün aynası her 2 günde bir aşağı sarkıyor, sizde durmadan düzeltiyorsunuz. 5.5 yılda olacağı buydu...

Çentiğin olduğu siyah disk(gri) plastik, ayna tutacağı (mavi)metal..

@Yunus Emre Öztürk

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

Söktüm taktım, O çentik sol, sağdan milimetrik genişlemiş ve artık ayna sola soğa hareket ediyor maalesef.

Bir araba düşünün aynası her 2 günde bir aşağı sarkıyor, sizde durmadan düzeltiyorsunuz. 5.5 yılda olacağı buydu...

Çentiğin olduğu siyah disk(gri) plastik, ayna tutacağı (mavi)metal..

@Yunus Emre Öztürk

Merhaba ,

Bu parçadan bahsediyorsak metal olmalı, ben plastiğini görmedim daha önce,

brckt.jpg.30af8ef33e92020e7fa421856ea8f4fe.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

Merhaba ,

doğrudur ben tam olarak anlayamadım...düşündüm ki metalse o boşluk neden oluşsun, belkide aynanın döküm tırnağında aşınma var.. tekrar sökmek lazım ama gerek yok.. birde orayı yalama yapıp başa bela almamak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Mehmet Demir 

Bence sizin ayna o kısımdan oynamıyor , oradan oynama yapsa üstündeki kapak da oynardı, Aynanın ekseni gevşemiş sanki, o eksenin sürtünmesini artırmak lazım. Çok rahatsız etmiyorsa oynamamak da iyidir.

ea.JPG.11c40702e4d75f79f5f33cd8334bd664.JPG 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

@Mehmet Demir 

Bence sizin ayna o kısımdan oynamıyor , oradan oynama yapsa üstündeki kapak da oynardı, Aynanın ekseni gevşemiş sanki, o eksenin sürtünmesini artırmak lazım. Çok rahatsız etmiyorsa oynamamak da iyidir.

ea.JPG.11c40702e4d75f79f5f33cd8334bd664.JPG 

O eksen çok sıkı belkide çok sıkı olduğu için merkezden sağa sola oynar hale geldi. Sensör kapağıda zaten oynuyor ayna ile. cama taş vurdu, uzun ince çizik var belkide çatlak ve değişim gerekecek.. ? 

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cam değişimi yaptırdığım yere tekrar götürdüm bugün. Adam aynayı sökeyim derken bir çekti, cama yapışan siyah kısımdan bir parçada aynayla beraber geldi. Oraları siyah boya ile kapattı ama kötü bir görünüm oluştu. Cama takılan parçayı silikonla tekrar yapıştırdı. Yarın tekrar gidip aynayı da üstüne taktıracağım. Bakalım sonuç ne olacak. Gittiğim yer, sanko sanayide cevahir oto cam. İşçilik berbat. Fitilleri falan değiştirirken japonla yapıştırdılar, sağda solda japon izleri vs. Her tarafta el izi. İki saat camı içten temizlemeye uğraşıyorsun birde. Aklınızdan bulunsun gitmeyin oraya. Böyle saçma sapan biryer görmedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorunumu çözdüler en sonunda. Cam üreticisini arayıp, ücretsiz yeni bir cam talep ettiler. Zannedersem uğurlu(lucky) cam kullanıyorlar. Problemli camı çıkarıp tekrar değişim yaptılar. Ayna ve yağmur sensörü kısmıda bu sefer sıkıntısız gibi. Bu da iyi tecrübe oldu bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.08.2018 - 16:49 tarihinde, Yunus Emre Öztürk yazdı:

Merhaba ,

selamlar,

2 hafta önce bakıma götürdüm arabayı garanti dışı bakım ve kazıklandık ama işe de yarıyor bazı şeyler.. aynanın oynadığından bahsettim, çentikten falan.. yukarıdaki parçaya ayna 3 veya 4 yasssı tırnakla tutunuyor.. usta tornavida ile biraz ağzını daralttı.. taktı.. sarkma hala daha yavaşta olsa devam ama 1- ayna artık sağa sola oynamıyor.. 2- müzik baslarında göbek atan ayna artık yerli yerinde duruyor.. bu kronik sorun f3 lerde.. demekki aynayı çıkarıp sıkıştırılacak parça varmış.. halbuki araç 6 aylıkken ayna garantiden değişmiş göbek atma hep devam etmişti.. müzik dinlerken arka görünmezdi.. şimdi sorunsuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.