Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Passat Cc Takas için Tavsiye

Gökhan Türker

Önerilen Mesajlar

C segment aracını D segment araçla kıyaslamak biraz saçma olur ama fiyat araştırması km ve kaza hasar gibi durumları baz alarak kafanda bir yol tut passat güncel fiyatını her zaman yükselten bir araç focusa nazaran satışı bi tık ilerdedir ikinci el de 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Ulaş Taş yazdı:

C segment aracını D segment araçla kıyaslamak biraz saçma olur ama fiyat araştırması km ve kaza hasar gibi durumları baz alarak kafanda bir yol tut passat güncel fiyatını her zaman yükselten bir araç focusa nazaran satışı bi tık ilerdedir ikinci el de 

CC alın satın bir de sonra yorumu güncelleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Ulaş Taş yazdı:

passat güncel fiyatını her zaman yükselten bir araç focusa nazaran satışı bi tık ilerdedir ikinci el de 

Passat ve CC aynı değil. Bu satışa da yansıyor. CC daha zayıf alım-satımda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Passat ve CC aynı değil. Bu satışa da yansıyor. CC daha zayıf alım-satımda.

pardon ya ben passat cc değil aklım direk passata gitti doğru söylüyorsunuz abi CC passatlar pek tutulmadı fiyatlarıda uygun 

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

CC alın satın bir de sonra yorumu güncelleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Aynen haklısın hocam benim akıl passata takıldı cc yazısına takılmadım :d passat cc ler tutulmadı doğru diyorsun fiyatları da uygun zaten ben passat diye söylemiştim pardon :d

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat yıllardır Passat yine passat olacak. Ama CC yok, artık Arteon var. Bu durum 2.eli daha da düşürdü. 

Bana göre araçların 2.el piyasası marka-modele olan güvenle de alakalıdır.  Örnek olarak talisman da öyle. 

Sebebi bir önceki modelin Latitude olması sanırım. 

Dediğim gibi ben olsam focustan vazgeçmezdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
8 dakika önce, Gökhan Türker yazdı:

2016 volkswagen cc 1.4 TSİ 150 hp sizce alınır mı sizce. Yılda en fazla 15 bin zor yapıyorum.

2017 focus titanium 1.5 tdci powershitf aracım var takas nasıl olur 

Gökhan CC ye gönlün var anladığım kadarıyla ?

Alman arabası sonuçta, yakışıklı da, neden alınmasın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruyu birkez daha sormuştum?

kafaya çok fazla taktım açıkçası ama bir türlü sorularıma net cevap alamıyorum ki 

aracın üretimi durduruldu aldığımda zarar edermiyim ileriki safhalarda araç şuan 52 binde ben 90 bine kadar binsem satarken sıkıntı çekermiyim.

150 HP lerin yakıtı düşük diyorlar şehir içi ne yakar

bunlardA silindir kapama muhabbeti var mı 

ve focusumla sizce kafa kafaya takas edilirmi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maddi kayıpları göz önüne almazsanız ve CC ye bineceğim diyorsanız rahatlıkla takas edebilrisiniz maddi kayıpları göz önüne alırsanız takas edilmez.

--1 dakika sonra eklendi--

CC ile passatı ayrı tutmak lazım. sanki iki bir gibi yorum yapılmış 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Gökhan Türker yazdı:

Bu soruyu birkez daha sormuştum?

kafaya çok fazla taktım açıkçası ama bir türlü sorularıma net cevap alamıyorum ki 

aracın üretimi durduruldu aldığımda zarar edermiyim ileriki safhalarda araç şuan 52 binde ben 90 bine kadar binsem satarken sıkıntı çekermiyim.

150 HP lerin yakıtı düşük diyorlar şehir içi ne yakar

bunlardA silindir kapama muhabbeti var mı 

ve focusumla sizce kafa kafaya takas edilirmi 

cc tutulan bir araba olmadı, arteon olarak yenilendi ama değişen bir şey yok, ama bu sınıf bir arabanın çok satması piyasasının olması zor. dolayısıyla focusa göre kaybı daha çok olup satışı da daha zor olacaktır.

konu ilk açıldığında a4 ile cc nin aynı olmadığı yazılmıştı sanki ama ben yine de örnek olarak yazayım, bugün bilkent-şaşmaz-bilkent yaptım 8 yaktı. trafik pek yoktu. normal bir sürücüyseniz daha az yakarsınız, ben hangi arabayı kullanırsam kullanayım çok yakıyor ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

10 lt altı yakmıyor denilmiş YouTube de bir kullanıcı 7.5 ile geziyorum ve her türlü trafiğe girdiğini söylüyor 10 lt yakan varsa kontağı kapasın diyor .sizin o 10 lt dediğiniz eski nesil 160 lik motorlar olabilir mi şuan üstünde 150 HP lik bmt teknolojili motor var bu motorun az yaktığını söylüyorlar.benzinli araçların tümünü performanslı kullanırsan zaten fazla yakar normal kullanım değerleri önemli olan bence

--4 dakika sonra eklendi--
26.08.2018 - 10:33 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Cevaplaması kolay bir soru değil.

CC üst sınıf bir uzun yol ve biraz da gösteriş aracı.

Motoru yeterli gücü sağlar, ama performanslı kullanırsanız şehir içi 10, şehir dışı 8-8,5 L/100km görebilirsiniz.

Sakin kullanımda fark kabul edilebilir düzeylere iner. Ama ekonomi odaklı düşünülüyor ise, önümüzdeki günlerde yakıtın çok ciddi fiyat artışları göreceği de hesaba katılırsa, Focus'ta kalmak mantıklı olabilir.

Uzun yolda CC açık ara avantajlıdır, hissettirmeden hızla ve konforlu olarak yol alırsınız. Özellikle otoyol performansı Focus'a göre belirgin keyiflidir.

Tabii iç mekan genişliği, koltukların rahatlığı gibi üst segment özellikleri de var. 

Yeni nesil şanzımanlar daha sorunsuz ama çift kavramalıların her halükarda manüel şanzımana göre daha az dayanıklı olduğu biliniyor.

Yani burada pek fark yok.

İkinci elde değer kaybı az olsa da CC (alçak bulunuyor) ve benzinli olması aracı tercih nedeni olmaktan çıkarır biraz. 

Ayrıca servis ve bakım maliyetleri de göreceli yüksek olacaktır.

Dediğim gibi karar kolay değil.

Geniş hacim arıyor ve biraz da gösterişli olsun diyorsanız ve bu konuda ciddi hevesli iseniz bedelini ödeyerek değiştirin derim.

Mantıklı ve ekonomik olsun derseniz Focus'ta kalın.

Esas soru: Araç sahibi niye değiştirmek istiyor?

Cem bey aracı değiştirmek istememin sebebi biraz gösteriş açıkçası ve kalite ben kamu personeliyim ve hep şehir dışında oluyorum yılda kullanımım 3 bilemedin hadi 5 ay olsun en fazlA.ben ikinci el piyasasına takıldım sadece 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.