Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Tdci Otomatik, Alt Devir Cansızlığı.

Talat Cirit

Soru

Herkese merhaba arkadaşlar, bir sorunum var yardımlarınızı rica edeceğim, problem şu;normal şartlarda sürekli shellvpower yakıt kullanırım. Aracımın çekişinden fevkalade memnun idim. Son 2 depoda totalden yakıt aldım, çekişte pek bi fark yoktu. Biraz da az yakıyor gibiydi. Devam dedim, 3.depoyu da altım totalden. Bu arada aracımın 30.000 bakımını yaptırdım. Daha sonra 50 km falan kullandıktan sonra eski atiklik kalmadı. Bu süreçte 500 kmde uzun yol yaptım acaba evham mı yapıyorum dedim ama hayır. Önceden gaza basar basmaz deli gibi koltuğa yapıştıran aracım şimdi iki ya da 3 saniye düşünüp tamam hadi gidelim diyor, 3bin devirden sonra. Aklıma takılanlar yakıt tan mı, ya da filtre montajların da mı bi hata oldu. Aracın torku çok yüksek olduğu için acaba diyorum servis bi güncelleme falan mı attı şanzumanı falan korumak için. Kafamda deli sorular. Yorumlarınızı eksik etmeyin arkadaşlar, son çare bu depo bitmek üzere tekrar bi shellvpower koyup 0-100 denemesi yapacağım. Bakalım ne olacak ???

Talat Cirit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Test ve İzlenimlerimiz kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam bir güncelleme var baskı balata ve volant'ı korumak için çıkarılmış muhtemelen onu yükledi servis. Bana şahsuvaroğlundakiler söyledi , aracın biraz çekişi hızlanması yavaşlayacak kabul ediyor musunuz diye,dedim tabi ki de sonuçta baskı balata ve volant söz konusu. Hız tutkunu da değilim,yarış da yapmıyorum nihayetinde,bastım mı yine gidiyor araç, ama ilk kalkışlar eskisi gibi değil,ben bu halini daha çok sevdim, ilk hali dizginlenemeyen fişek gibiydi :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Mustafa Islamcan yazdı:

Erhan Güler 

Aracınız kaç bin km bakımına girdi acaba? 

30 bin bakımıydı.. şuan 45 bin bakımı geliyor aracımın. Baya bir güncelleme vardı , ekran güncellemesi sorun oluyormuş garanti veremem demişlerdi bir tek onu yaptırmamıştım,onun dışında baya bir güncelleme yapmışlardı araca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Erhan GÜLER yazdı:

30 bin bakımıydı.. şuan 45 bin bakımı geliyor aracımın. Baya bir güncelleme vardı , ekran güncellemesi sorun oluyormuş garanti veremem demişlerdi bir tek onu yaptırmamıştım,onun dışında baya bir güncelleme yapmışlardı araca.

Teşekkürler cevabınız için... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.08.2018 - 00:27 tarihinde, Erhan GÜLER yazdı:

hocam bir güncelleme var baskı balata ve volant'ı korumak için çıkarılmış muhtemelen onu yükledi servis. Bana şahsuvaroğlundakiler söyledi , aracın biraz çekişi hızlanması yavaşlayacak kabul ediyor musunuz diye,dedim tabi ki de sonuçta baskı balata ve volant söz konusu. Hız tutkunu da değilim,yarış da yapmıyorum nihayetinde,bastım mı yine gidiyor araç, ama ilk kalkışlar eskisi gibi değil,ben bu halini daha çok sevdim, ilk hali dizginlenemeyen fişek gibiydi :))

Tam da tahmin ettiğim gibi, maalesef bana herhangi bi bilgi verilmedi. Aynen dediğiniz gibi araba fişekti ? hep korkusunu çekiyordum zaten bu güce aktarma organları şanzuman falan dayanıklı mı diye, şuan valla ne yalan söyleyim eski hali çok daha iyiydi özellikle ani hızlanmalarda, şimdi cesaret edemiyorum fazla kafa kaldıran aracım şimdi zaman kaybı yaşıyor ya da bana psikolojik olarak böyle geliyor. Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğiniz güncelleme, resimde görülen güncelleme herhalde.

Bakımda yetkili servise gitmediğim için, bende yapılmadı demek.

Sizin dediklerinizi okuyunca yaptırayım mı diye terettüd ediyorum.

image.png.0369c829066669c3ea2067cc104177b2.png 

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.08.2018 - 10:44 tarihinde, Talat Cirit yazdı:

Tam da tahmin ettiğim gibi, maalesef bana herhangi bi bilgi verilmedi. Aynen dediğiniz gibi araba fişekti ? hep korkusunu çekiyordum zaten bu güce aktarma organları şanzuman falan dayanıklı mı diye, şuan valla ne yalan söyleyim eski hali çok daha iyiydi özellikle ani hızlanmalarda, şimdi cesaret edemiyorum fazla kafa kaldıran aracım şimdi zaman kaybı yaşıyor ya da bana psikolojik olarak böyle geliyor. Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler. 

Merhaba, bence aracınıza yapılan güncelleme doğru bir hamle olmuş. Octavia dan Focus 1.5 tdci pws titanium a geçmiş birisi olarak doping almış deli at gibi bu nasıl kullanacağım diye düşünüyordum:) yakın zamanda servise gidince bende talep edeyim. Sanki 2.0 araç kullanıyor gibi biraz kontrolsüz gibiydi. Kullandıkça alışılacak bir durum diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Özgür Ş_ yazdı:

Merhaba, bence aracınıza yapılan güncelleme doğru bir hamle olmuş. Octavia dan Focus 1.5 tdci pws titanium a geçmiş birisi olarak doping almış deli at gibi bu nasıl kullanacağım diye düşünüyordum:) yakın zamanda servise gidince bende talep edeyim. Sanki 2.0 araç kullanıyor gibi biraz kontrolsüz gibiydi. Kullandıkça alışılacak bir durum diye düşünüyorum 

Dediğiniz gibi kullanmaya başladığımda beni de arabanın ataklığı tedirgin etmişti,

ama şimdi gaz pedalina tam uyum sağladım.

Gayet mutedil kullanabiliyorum.

Ama firma mekanik aksam için,

gerekli görüyorsa ki,

görüyor demek ki.

Yaptırmak gerekir gibime geliyor.

Artık Afyon yakınların da bir yetkili servise gitmek gerekecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.