Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk1 Arka Fren Lambası Led Sorunu

Eren Akhuy

Soru

Merhabalar, kardeşlerim ve saygı değer abilerim,

Aracım 1.6 zetec focus 1 Collection otomatik 5 ileri.  

Ben bugün stoplar için 2 adet mercekli led aldım.(Beyaz renk) Neredeyse aynısı olan bir versiyonunun fotoğraflarını ekleyeceğim konuya. Bu led'leri arka fren lambasındaki düz lambaları sökerek duylarına yerleştirdim.(+ - dikkat ederek) Park lambalarını açtığım zaman ledler yanmıyor. Fakat frene bastığım zaman tam parlaklıkta yanıyorlar.

Aldığım yerde denedim ledler alt kısımdaki 1. bağlantı noktasına elektrik verildiğinde %50 2. ye verildiğinde %100 yanıyordu.(Çakar değil). Fakat araçta bir türlü %50 yanacak şekilde sabit çalıştırmayı başaramadım. Arkadaşımın focus 2,5 olarak tabir edilen 2011 model manuel dizel'i vardı. Ona bağlayıp denedik sonuç yine aynıydı. Frene basınca yanıyor fakat park lambası olarak yanmıyor. Bu arada led'i duy'a takarken ufaktan bir yanıp sönüyor elimle oynayıncada ara sıra çok hızlı gelip gidiyordu ışığı(park lambaları açıkken.)

Umarım anlatabilmişimdir, konuyla ilgili çok madurum 150-200 tl lik bir led seti elimde kaldı şuan, iadesi mümkün değil. (Sinyaller için direnç gerekliymiş, acaba stoplar içinde mi direnç gerekli? akımla ilgili mi bir sorun var?)

Teşekkürler.

1157-cift-duy-stop-park-ampulu-kirmizi-parlak-led-ampul-mercek__0870753901674622.jpg

1157-cift-duy-stop-park-ampulu-kirmizi-parlak-led-ampul-mercek__1231329011531200.jpg

Eren Akhuy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
7 saat önce, Koray Demir yazdı:

Uyumsuz ampul almışsınız yuvasına tam oturmuyordur.

Cevabınız için teşekkürler.

Peki duy'daki metalleri biraz daha yukarı kaldırsam iş görür mü acaba? Ayrıca yarın orjinal düz lambaların alt kısmındaki 2 bağlantı noktasına bakacağım. Aldığım led'ler ile bir fark olup olmadığına. Tekrardan bildiririm buraya.

Eren Akhuy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18.08.2018 - 12:37 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

tırnakları aynı mı? düz ve şaşı olarak 2 tipi var. farklıysa farklı olan tarafı keserekte takılır.

hocam bugün bakma fırsatım oldu. tırnakları aynı. zaten frene bastığımda yanıyor. park lambalarını bir türlü yakamadım. Ledler sorunsuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Eren Akhuy yazdı:

hocam bugün bakma fırsatım oldu. tırnakları aynı. zaten frene bastığımda yanıyor. park lambalarını bir türlü yakamadım. Ledler sorunsuz.

sigorta sağlam demi?

focus 1de yoktur heralde ama ampul patlak diye düşünüp elektriği kesebilir, paralel ampul bağlayarak deneyebilirsiniz bu durumu.

başka aklıma gelen bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.08.2018 - 20:09 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

sigorta sağlam demi?

focus 1de yoktur heralde ama ampul patlak diye düşünüp elektriği kesebilir, paralel ampul bağlayarak deneyebilirsiniz bu durumu.

başka aklıma gelen bir şey yok.

sigorta sağlam. Yani düz lambaları taktığımda çalışıyor sorunsuz. Paralel bağlayıp deneme yapmak mantıklı gelmiyor. kabloları soyup işlem vs. yapmak. Kaldı ki bağladığım ampülüde saklamam gerekecek bir yere. Yinede teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Eren Akhuy yazdı:

sigorta sağlam. Yani düz lambaları taktığımda çalışıyor sorunsuz. Paralel bağlayıp deneme yapmak mantıklı gelmiyor. kabloları soyup işlem vs. yapmak. Kaldı ki bağladığım ampülüde saklamam gerekecek bir yere. Yinede teşekkürler.

Paralel bağlamayı sadece denemek için söyledim, o şekilde çalışırsa canbus diye geçenlerden alırsanız çalışır, 3 gün sonra bozulabilir tabi o ayrı. Kabloyu soymadan soketin kenarına kablo sokarak deneyebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geç oldu ama, bakacak arkadaşlara yardımcı olur belki ümidiyle yazıyorum...

Olmadı. Ne arkadaşımın olan mk2(2011 dizel 1.6 collection) olan kasada, nede mk1(2005 benzin 1.6 collection) olan kasada arka fren lambalarını led'e çeviremedik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.