Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-Max Alım Tavsiyesi

Emre Kuvel

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar hali hazırda 2014 megane 3 dizel otomatik touch paket aracım var yatırımlık ev alicam 25/30 bin civarı bir paraya ihtiyacım var ve bu miktar iöin  kredi cekmek istemiyorum aracımı saticam 65 civarı bir piyasası var km si 57 bin de. Sattıktan sonra en mantıklı secim ford c max lar oldu genelde aracı uzun yol amaçlı kullanan biriyim şehir içinde pek kullanmıyorum.Hafta sonu ufak tefek mesafeler hariç.Çocukta olduğu için C Max ların geniş yapısı ve yüksek tavanı beni cezbediyor. Zaten oldum olası MPV araçları seven biriyim ( c max , scenic , zafira vs.)  2005/06/07 kasa bakıyorum bütçem doğrultusunda.Hem geniş aile tarzı hemde megane dan daha kaliteli bir arac.35~40 bin tl arası bakıyorum aşağıdaki linkteki aracı buldum tek değişeni arka bagaj istenilen yere gösterirsiniz dedi sahibi fiyat konusunda biraz daha inecek ancak aklıma takılan km si  ford un dizelini hic kullanmadim kendi aracım da bu km ye kadar hiç bir sorun yaşamadım.Ancak kendi aracım neredeyse bu aracın 3 te 1 i km de bu yüzden çekiniyorum.TDCİ motor 190 bin de çok başımı ağrıtirmi kronik sorunları neler önerilerinizi bekliyorum 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ikinci-elde-0-gibi-c-max-586450522/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Emre Kuvel yazdı:

önerilerinizi bekliyorum

Bir C-Max kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. İlandaki kasa Ghia olanını 145 bin km’ye kadar kullandım ve hiç sorun yaşamadım. 

Satıcının dediği gibi temiz bir araç ise alınır ancak km bakımları muntazam/düzenli ve düzgün şekilde yapılmış olmasının sağlamasını yapmanızı da öneririm...

--0 dakika sonra eklendi--

Bagaj kapağının değişmiş olmasının bir önemi yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bir C-Max kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. İlandaki kasa Ghia olanını 145 bin km’ye kadar kullandım ve hiç sorun yaşamadım. 

Satıcının dediği gibi temiz bir araç ise alınır ancak km bakımları muntazam/düzenli ve düzgün şekilde yapılmış olmasının sağlamasını yapmanızı da öneririm...

--0 dakika sonra eklendi--

Bagaj kapağının değişmiş olmasının bir önemi yok bence.

yanıtınız için çok teşekkür ederim araç trend paket sanırım baz donanım bu fiyat aralığında daha üst paket bulabilir miyim ? Ayrıca sonradan takılmış jantlar çok belli sanırım kormetal marka.Bu modellerde en dolu paket ghia oluyor sanırım neyse biraz daha araştıracağım teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Emre Kuvel yazdı:

yanıtınız için çok teşekkür ederim araç trend paket sanırım baz donanım bu fiyat aralığında daha üst paket bulabilir miyim ? Ayrıca sonradan takılmış jantlar çok belli sanırım kormetal marka.Bu modellerde en dolu paket ghia oluyor sanırım neyse biraz daha araştıracağım teşekkürler

Ghia donanım almayı tercih ederim tabiki, sunroof vb fonksiyonel farklılıklar güzel.

Fiyat kısmına bir şey diyemem malum piyasa çok değişken ancak şunu söyleyebilirim; yaş itibarıyla temiz araç bulmak zor ve farklı araçlara baktıkça ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

145 bin km’ye kadar kullandım ve hiç sorun yaşamadım. 

iyiymiş, bizde o civarda satmıştık. turbo bişey hortumunun çatlaması, alternatör ve elektrikli el freni ile ilgili sıkıntılar aklıma gelen kronik sorunları.

sırf koltukları için ghia alınır ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı motora sahip bir focusu arkadaşım 170 bin km de aldı, çok da memnun, bir komşumuz 210 bin km civarında aldı, o arabanın da contası yanmış galiba, contasını değiştirdiler, motorda sıkıntılıymış, çok binmeyin satın bunu falan demişler. 

Yani motora iyi bakıldıysa üzmeyecektir. 

Ekspertiz yaptıracaksınızdır illa ki, ancak ekspertiz yaptırılırken özellikle motor kompresyon testi yaptırın. 

Bir de şöyle bir ürün var. CS Motor Test diye. 

Bana mantıklı gelmeye başladı. Bununla da bir test yapabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C max tercihiniz çok yerinde.Çok rahat edersiniz.Araç da çok diri görünüyor.Şimdilerde teneke araçlara 25-30 bin istendiği bir dönem de fiyat gerçekten çok iyi.Arkadaşların dediği gibi motoruna baktırın.Sıkıntı varsa pazarlık payınız olur.Pazarlıkla size kalan parayla tamirini yaptırıp uzun yıllar binersiniz.

--7 dakika sonra eklendi--

Şöyle 2005-2006 ların fiyatlarına bakayım dedim.İnsanlar tutturursam mantığı ile mi ilan veriyor,anlamadım..2006 model 180 bin de Ghia ya 47 bin tl yazmış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı C-Max Alım Tavsiyesi olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.