Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III lastik basınç göstergesi

Kadircan Yılmaz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba,

Lastik basınç ikazıyla ilgili başıma gelen bir olayı aktarmak istedim,

Aracım 2014 TDCI TIT. SP

Geçtiğimiz günlerde "lastik basıncı düşük uyarısı" aldığım için lastikçiye gittim ve tamir yapıldı, bir süre sonra araçtan bu sefer "lastik sensörü algılanmadı" uyarısı aldık.

Servise gittiğimizde basınç sensörünün kırıldığı söylendi. Sibobun iç kısmında madeni para büyüklüğünde sensör var ve maalesef lastikçi buna dikkat etmeden çıkarıp kırmış.

Servisteki başteknisyen 2014 modelden itibaren Focuslarda lastik sensörü konduğunu söyledi.

Lastik tamirinde bu konuya dikkat etmenizi öneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maalesef :) öyle olsa bile cebinden ödetmek kaydı ile olabilir :D trafik seti vb gibi

Cirkeflik yapip alirsin ford olursun mort diye yazilarla arabayi kaplatsam servisin onune de arabayi ceksem yine olmaz.

En iyisi mi arabayi satip highline golf almak galiba. :)

100 bin veripde tabi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ABS sensöründen memnun olanlar vardı diye hatırlıyorum. 4 lastiğin birden aynı oranda inme ihtimali düşüktür diye tahmin ediyorum :)

Gerçi daha bugün Servet beeğle uçak kazası raporu belgeselinde milyonda bir olma ihtimali olan bir şey yüzünden bilmem kaç kişi uçakla çakıldı o yüzden run 100% güven olamaz tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford için lastiklere takılan sensörler (TPMS) ebayda satılıyor.

MK3 ST için bu sensörlerin sisteme nasıl tanıtılacağı da biliniyor.

Acaba bunun için araç tarafına ayrı bir modül takmak gerekiyor mu?

Focccus ile #101->05 ayarlayınca bu sensör tanıtma menüsü aktif olacak mı?

Videoda hangi sensör tanıtılacaksa ona bir kumanda ile sinyal gönderiliyor. Bu aparat da satılıyor ama gereksiz yere pahalı. Başka bir yerde bu işlemin lastiği indirerek de yapılabileceği anlatılıyor.

Merhaba,

Lastik basınç ikazıyla ilgili başıma gelen bir olayı aktarmak istedim,

Aracım 2014 TDCI TIT. SP

Geçtiğimiz günlerde "lastik basıncı düşük uyarısı" aldığım için lastikçiye gittim ve tamir yapıldı, bir süre sonra araçtan bu sefer "lastik sensörü algılanmadı" uyarısı aldık.

Servise gittiğimizde basınç sensörünün kırıldığı söylendi. Sibobun iç kısmında madeni para büyüklüğünde sensör var ve maalesef lastikçi buna dikkat etmeden çıkarıp kırmış.

Servisteki başteknisyen 2014 modelden itibaren Focuslarda lastik sensörü konduğunu söyledi.

Lastik tamirinde bu konuya dikkat etmenizi öneririm.

http://ford.xtlt.ru/ab/

Aracınızın VIN numarası ile girip #101 değerinin ne olduğuna bakar mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"06-unknown" seklinde tanimli. Sensor su an serviste olmadigi icin siparis verildi belki de servis bu arada uyari vermesin diye bu konumami getirdi dicem ama aracta su anda da "lastik sensor algilanmadi" uyarisi aliyorum. Serviste sensor kontrolu icin ayri bir modulun aracta oldugunu soylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup benim araçta 2014 ama menude felan görmedim nasıl anlaşılır acaba araçta olduğu

Hocam hangi süreçte Focus'a eklendiğini bilmiyorum.

Yakup benim araçta 2014 ama menude felan görmedim nasıl anlaşılır acaba araçta olduğu

Hocam hangi süreçte Focus'a eklendiğini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.