Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farklı Bir Start/stop Arızası

Cem Boneval

Soru

Genel Sohbet'te kısaca bahsetmiştim.

Araçla yola çıktıktan 30 saniye sonra ekranda "Start/Stop arızası, servis gerekli" uyarısı çıkıyor, paneldeki kapatma düğmesi aktif görünüyor ve her basışımda aynı uyarıyı sesli bir şekilde veriyordu.

Sonra fark ettim ki silecekler de çalışmıyor ve otomatik far kapanmıyor.

Servise bıraktım.

Kısa sürede sorunu buldular.

Tahminimce akü başı tam oturmadığı için oksitlenmeye neden olmuş, ve miktar artınca akü başına monte akü voltaj takip modülünü de yemiş. 

Ufacık parça ama 600 TL üstünde fiyatı var, dış satışa da kapalı olunca parçacımdan ucuza alamaım ve Otosan'ın kucağına oturduk.

Tabii devre üzerindeki bir sonraki modülün de etkilenmiş olması olasıymış, adını söylediler de hatırlayamadım şimdi, o çok daha pahalıymış.

Sipariş verdik parçayı haftaya göreceğiz durumlar nedir. 

Hani bu da bir çeşni olsun diye paylaşayım dedim.

Akü başı dışarıdan bakınca kolay görünmüyor, ya aküyü çekmek ya da aradan görmeye çalışmak lazım.

O kadar servis gittik geldik kimsenin de aklına bakmak gelmemiş.

8e94d3e0-124d-4dca-a788-bf9d9a10dd8c.jpg

image.png 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 3
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aranan parça bulundu, akü voltaj takip modülü değişti, başka bir arıza saptanmadı ve araya sıkışan 550 TL ödenince çoğu şey normale döndü.

Yine de Gövde Kontrol Modülünde aslında var olmayan ve fakat silinemeyen hata mesajları kalmış. 

Yeniden programlayabiliriz ama şansınız yoksa araba çalışmayabilir gibi bir öneri/uyarı alınca "bırak dağınık kalsın" dedim.

Bu ifadenin geçtiği fıkrayı hatırlayan gür (!) saçlı arkadaş var mı acaba aramızda? 

Bu arada aktif ızgara sisteminin tırnaklarının kırıldığı ve kapalı kaldığı da fark edildi.

Gereksiz hassas bir sistem.

Antalya için gereksiz, söktürdüm, en azından artık bu sıcakta daha iyi nefes alacak.

Bayram ertesi de soğutma suyu modifikasyonu için sözleştik. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Yeniden yükleteceğm. Ama onun için bir Ankara veya Istanbul yolculuğu yapmam gerekecek.

abi senin bcmde sıkıntı olabilir, farlarıda yakmıyor mesela, hiç bulaşmamak daha sağlıklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Ozan Kar yazdı:

abi senin bcmde sıkıntı olabilir, farlarıda yakmıyor mesela, hiç bulaşmamak daha sağlıklı olabilir.

Bir süre kullanıp bakacağım hata mesajları siliniyor mu?

BCM'ye dokunuyor mu superchips emin olamadım. 

Bu arada 21 aylık akümü yarattığı zararı söyleyerek garantiden değiştirttim. 

Yani en azından o kadar paraya yeni bir akümüz oldu diye bir teselli bulmak mümkün.

20180807_162334-01.jpeg

Mutluyum, mutlusunuz, mutlular...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bir süre kullanıp bakacağım hata mesajları siliniyor mu?

BCM'ye dokunuyor mu superchips emin olamadım. 

Bu arada 21 aylık akümü yarattığı ararı söyleyerek garantiden değiştirttim. 

Yani en azından o kadar paraya yeni bir akümüz oldu diye bir teselli bulmak mümkün.

hataların ne olduğu da önemli, mesela ben xenon ayarlı olarak unuttuysam oda dtc atıyor ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.