Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kısa Far Aydınlatma Sorunu

Gökhan Türker

Soru

Farlarım bu arkadaşlar mercek far.ama kısa farlarda problem yaşıyorum önümü 4-5 m anca aydınlatıyor çok kötü.ne tür ampul kullanmalıyım şuan  6000 k 8000 lm led ampul taktım çok kötü. önerilerinizi alabilirmiyim farım beyaz olcak Ankara’da bildiğiniz yer var mı ve ampul önerilerinizi alabilirmiyim.teşekkürler 

38B5E9FB-835E-4D08-A6BD-8043DB2167FF.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Adamın arabasındaki farlar dinamik led. Yani ekstradan 6.300 tl ödeyerek yaptırdığı bir opsiyon. Neden değiştirsin halogen ile ? sadece ampul seçimi yanlış. Ford aslında burada H7 değil de D2S ampul tipi kullansa, bu sorunlar olmayacak. Ama H7 de ısrar ediyor. PHOTON Milestone led takınca sorun geçecektir.

ben anlamadım. fordla ne alakası var. Focusta 6300 TL ye dinamik led opsiyonu mu var ? Bu arabada da öyle bir opsiyon mu var. ?

Bu arabadaki  farlar aliexpressten alınma batı avrupa için standart dışı farlar değil mi?. 100-200 dolar falandır herhalde  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Bunu nereden çıkardınız?

Titanium serisinde dinamik led opsiyondur. Ford'un sitesinde opsiyonlar ve fiyat listesi yazılıdır. Zaten resim koyduğu için görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Titanium serisinde dinamik led opsiyondur. Ford'un sitesinde opsiyonlar ve fiyat listesi yazılıdır. Zaten resim koyduğu için görünüyor. 

Standart halojen farlı araca takılmış, Çin malı far görüyorsunuz. Resimde görülen bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

ben anlamadım. fordla ne alakası var. Focusta 6300 TL ye dinamik led opsiyonu mu var ? Bu arabada da öyle bir opsiyon mu var. ?

Bu arabadaki  farlar aliexpressten alınma batı avrupa için standart dışı farlar değil mi?. 100-200 dolar falandır herhalde  

Çok detaylı incelemedim farları. Bakınca led olduğunu gördüğüm için böyle düşündüm. Titanium seride led far yoktur. Normal halogendir. Opsiyonel olarak dinamik led taktırmak isterseniz o zaman, 6.300 tl ödeyerek bunu yaptırırsınız. Sizin aliexpress'ten alınma ise bu mercekli farlar, görüntü kalitesinin mercekle alakalı olduğunu söyleyebilirim. Bir Hella mercek ile, normal mercek arasında bayağı fark vardır. Etkiler aydınlatmayı.

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Standart halojen farlı araca takılmış, Çin malı far görüyorsunuz. Resimde görülen bu.

Evet şimdi söyledi arkadaş. Ama ben çok incelemedim o yüzden.  Şimdi sen uyarınca farkettim ben de durumu ??  Çinden gelen mercekler kaliteli değilse, ışığı yansıtması, odaklaması, ampul kalitesi çok etkiler aydınlatmayı. Ben de dinamik led far da nasıl olur da tatmin olmaz diyordum, sebebi buymuş demek ki ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Çok detaylı incelemedim farları. Bakınca led olduğunu gördüğüm için böyle düşündüm. Titanium seride led far yoktur. Normal halogendir. Opsiyonel olarak dinamik led taktırmak isterseniz o zaman, 6.300 tl ödeyerek bunu yaptırırsınız. Sizin aliexpress'ten alınma ise bu mercekli farlar, görüntü kalitesinin mercekle alakalı olduğunu söyleyebilirim. Bir Hella mercek ile, normal mercek arasında bayağı fark vardır. Etkiler aydınlatmayı.

Focusta dinamik led opsiyonu yok. Bixenon opsiyonu var. 

Yukarıdaki farlar Çin malı aftermarket dolayısıyla sorun farın kalitesinde. 

Yalnız dediğim gibi 100-200 değil 500 dolarmış.  Ben o paraya jant lastik alırdım ?

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Focusta dinamik led opsiyonu yok. Bixenon opsiyonu var. 

Yukarıdaki farlar Çin malı aftermarket dolayısıyla sorun farın kalitesinde. 

Yalnız dediğim gibi 100-200 değil 500 dolarmış.  Ben o paraya jant lastik alırdım ?

Bi-Xenon Farlar ve Dinamik Ön Far Sistemi 1.5L / 1.6L 7.800 tl    7.300 tl

Bu bilgileri ben Ford'un sitesinden yazıyorum. Dinamik Ön Far Sistemi demek istediğim. Bi xenon( yani kısa ile uzunun aynı mercekten verilmesi ) ve dinamik olması yani dönüşlerde sağa sola dönmesini kastediyorlar. Daha önceki adı adaptifti. Kısacası mercekli demek istiyorum. Yani opsiyonel olarak sunuluyor sonuçta. Ayrıca 1.000 tl zam gelmiş. Önceden 6.300 tl idi. 2-3 aydır bakmıyorum fiyatlara açıkçası. Ben olsam halogen alıp, bixenon HELLa mercek uygulaması yaptırırdım. Ama aynı paraya gelmezdi sanırım. Çünkü bunun D2S ampul fiyatı da var. Açıkçası yine de 4.000 tl 'yi bulurdu işçiliği şu bu. Siz bence PHOTON Milestone H7 alın. Fiyatı 500 tl civarında. Eğer yine de tatmin olmazsanız, o zaman sorun farlarda diyeceğim. Bu ampulleri kullanıp ta şikayet eden 1 tane belki gıcık bir tüketici çıkmıştır ama herkes mennundur. Zaten PHOTON bu işi beceremediyse herkes normal halogen kullanmaya devam etsin ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Semih O. yazdı:

Yani özetle Dinamik Led diye bir şey yok.

Dinamik Led Far sistemi diye birşey var. Google'a yazarsanız Mondeo'larda olduğunu görürsünüz. Ben mühendis değilim, nasıl çalıştığını bilmiyorum ama aklımda öyle kalmıştı benim. Yani bu isim patentini kim neye göre vermiş o da ayrı bir konu. Konuştuğumuz konuda ise evet böyle birşey yok. Sadece bixenon far ve dinamik ön far var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Dinamik Led Far sistemi diye birşey var. Google'a yazarsanız Mondeo'larda olduğunu görürsünüz. Ben mühendis değilim, nasıl çalıştığını bilmiyorum ama aklımda öyle kalmıştı benim. Yani bu isim patentini kim neye göre vermiş o da ayrı bir konu. Konuştuğumuz konuda ise evet böyle birşey yok. Sadece bixenon far ve dinamik ön far var.

Çağdaş Bey, niye bu kadar gereksiz ısrarla ve alakasız bir sürü yorum yazdığını anlamakta güçlük çekiyorum. Yoruldum yeminle.

Özet geçeyim.

1. Ben dinamik led diye bir şey yok demiyorum.

2. Ford Focus'ta dinamik led diye bir şey yok.

3. Ford Focus'ta adaptif bi xenon farlar var.

4. Ancak bu arkadaşın arabasında olan o değil.

• Beğen 4
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Affınıza sığınarak büyük bir keyif ve heyecanla okudum , sonucu nereye varacak merak ediyorum.

Hahahah cola mı çeğirdeğimi aldım bende okuyorum abi. Çin işi farlar led falan oldu. Du bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Semih O. yazdı:

Çağdaş Bey, niye bu kadar gereksiz ısrarla ve alakasız bir sürü yorum yazdığını anlamakta güçlük çekiyorum. Yoruldum yeminle.

Özet geçeyim.

1. Ben dinamik led diye bir şey yok demiyorum.

2. Ford Focus'ta dinamik led diye bir şey yok.

3. Ford Focus'ta adaptif bi xenon farlar var.

4. Ancak bu arkadaşın arabasında olan o değil.

Yani özetle Dinamik Led diye bir şey yok.           

Bu genel bir cümle oluyor ama. Şöyle yazsaydınız : Demek ki Focus'ta dinamik led diye birşey yok yazsaydınız, zaten ben EVET diyecektim. Yazdığınız 4 madde de doğru zaten. Onlar da hem fikirim ?  Ben de ısrarla neden söylediğimi bu kadar çürütme ısrarı ettiniz anlayamadım. Benim niyetim arkadaşa yardımcı olabilmek. Sonuçta burada far sistemini konuşmuyoruz.  İsme neden takıldınız bu kadar anlayamadım. Belki karıştırmış olabilirim. Kaldı ki dedim zaten sonunda bixenon, dinamik diye adlandırılan şeyin başka bir özellik olduğunu. 

Sonuç olarak doğru 1 tane ise, bu yazdığınız 4 maddede doğrudur ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.