Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0,1.5,1.6 Manuel Ecoboost Geri çağırma

Kaan Zaim

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Hafta sonu arkadaşım "https://www.msn.com/tr-tr/finans/ekonomi/ford-190-bin-aracı-geri-çağırdı/ar-AAAmpjL?li=BBpmbhP" linkinde ki haberi benimle paylaştı. Haberin içeriğine göre manuel vitesli 1.0,1.5 ve 1.6 ecoboost motorlu araçların debriyaj sisteminde bulunan bir sorundan dolayı geri çağrılacağı belirtilmiş. Sorunun yazılımla giderilip giderilemeyeceği servisler tarafından test edilecekmiş. Kendimce debriyaj ile yazılımın manuel viteslli bir araçta ne alakası olabilir diye yorum yaparak, haberi çok önemsemedim :).  Yalan olabilir, resmi kaynakları beklemek lazım diye düşündüm.

Az önce tekrar aklıma geldi Etisten kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi bir uyarı eklenmiş.

"Acil Kampanya

18S07 - ÇAPRAZ ARABA HATTI DEBRİYAJ PATLAMASI.

Tespit edilen ülkenize göre seçtiğiniz aracınızda yapılacak servis işlemlerini kontrol edeceğiz; ülke bilgisi yanlışsa, doğru bilgileri göremeyebilirsiniz.Tespit ettiğimiz ülkeniz: Turkey Bu bilgi yanlışsa, ülkenizi değiştirmek için buraya tıklayın."

Servisi aradım onların sisteminde bu şekilde bir uyarı çıkmadığını belirttiler. Sanırım henüz Türkiye için bir uyarı yok. 

daha bilgili ve tanıdıkları olan arkadaşlar bir inceleme yapabilir mi?. Bu işin detayı nedir acaba?.  Yurtdışında tanıdığı olanlar varsa belki daha detaylı bilgi alınabilir. Benimki sadece merak, yoksda 150.000 km yapmış ve debriyaj baskı balatasını yeni değiştirmiş biri olarak içim rahat sayılır ?

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
42 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

SS çalışıyor mu?

Vallahi benim ki 30 dereceye kadar canavar gibi çalışıyor.

Ama onun üzerinde ı-ıh.

Dün 34 derecede yanıma bir Dacia geldi, pat durdu, çat çalıştı ve gitti. 

Ulen Ford bir Dacia olamamışsın dedim, dediğimle kaldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Ama onun üzerinde ı-ıh.

Abi rastlantımıdır bilmiyorum ama debriyaj pedalında bir swich var. Geçenlerde söktüm üfledim (okumadan) sonra taktım ss çalıştı. Bu alet sanırım debriyajdaki baskının olmadığını algılıyor. Yarın serviste onu gösterip kontrol ettircem. Daha önce ss için tüm sistemi kontrol ettiler.Debriyajın konumu ve ss şartlarının hepsini detaylı incelediler laptop ile. Hiç sorun çıkmadı. Ama sonuç SS faal değil. Debriyajdaki swich i kontak spreyi ile temizleyip deneyecem bir de en kötü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ama onun üzerinde ı-ıh.

yorum yapmıyım hocam, sonra tükaka oluyorum ?

-10'da da çalışacak +40'da da... Belki çok düşük derecelerde çalışmamasını anlarım (nispeten) ama 34-35 falan ne ki bunlar yani? Çok saçma ve başarısız. Katalogda "SS var" demek için koydukları bir "donanımsı" resmen.

--10 dakika sonra eklendi--
10 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

-10'da da çalışacak +40'da da... Belki çok düşük derecelerde çalışmamasını anlarım (nispeten) ama 34-35 falan ne ki bunlar yani? Çok saçma ve başarısız. Katalogda "SS var" demek için koydukları bir "donanımsı" resmen.

iyi ki yorum yapmamışım haa :D:D:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

--10 dakika sonra eklendi--

iyi ki yorum yapmamışım haa :D:D:D 

acaba bi bildikleri varda özellikle mi öyle yaptılar demeden geçemiyorum.

fordda direksiyonu çevirince çalışma var mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

SS olayi fordun pacasindan akiyor.

hele suanda bu basliga yazanlarin bir kisminda calisiyor bir kisminda calismiyor ya, o daha da icler acisi.

hic bir sart altinda calismadigina tanik olmadim golfte.-8 derecede de calisti 42’derecede de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

SS olayi fordun pacasindan akiyor.

hele suanda bu basliga yazanlarin bir kisminda calisiyor bir kisminda calismiyor ya, o daha da icler acisi.

hic bir sart altinda calismadigina tanik olmadim golfte.-8 derecede de calisti 42’derecede de.

ısınana kadar pek istekli olmuyor benim gördüğüm kadarıyla.

mesela okulun çıkışında bir ışık var orada durduğum zaman 5 sn sonra filan stop ediyor. çalışmadığı zamanlar oldu bende onda da kapat aç yapınca devreye girdi.

42 derecede klima açmıyor musun yahu ? özellikle çeşmede stop ettikten kısa süre sonra geri çalıştı. böyle bi durumda hiç devreye girmemesini tercih edebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ısınana kadar pek istekli olmuyor benim gördüğüm kadarıyla.

mesela okulun çıkışında bir ışık var orada durduğum zaman 5 sn sonra filan stop ediyor. çalışmadığı zamanlar oldu bende onda da kapat aç yapınca devreye girdi.

42 derecede klima açmıyor musun yahu ? özellikle çeşmede stop ettikten kısa süre sonra geri çalıştı. böyle bi durumda hiç devreye girmemesini tercih edebilirim.

Klima acikkende calisiyor genelde ama tabi calisamayacagi duruma gelince kapatiyor kendisini dogal olarak.

ben otoparkta hareket edip otopark kapisinin onunde kapinin acilmasini beklerken bile ss calisiyor. 

Yani her arabada ayni performans yoktur belki ama genel olarak ford bu konuda muthis basarisiz. Umarim mk4 de duzeltirlerz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Yani her arabada ayni performans yoktur belki ama genel olarak ford bu konuda muthis basarisiz. Umarim mk4 de duzeltirlerz

Aslında biraz gecikmeli devreye girmesi iyi. Durma süresi tanımlansa -sözgelimi 5 saniye gibi- daha kullanışlı olur gibi. Yoksa dur-kalk trafikte bunaltıyor. Bir de yeni serilerde ısı üst limiti yükseltilmiş.

Açıkcası ben SS'tan bazı aksaklıklarına gayet memnunum.

Konu dışına çıktık bayağı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ben bir yere park ediyorum stop start devreye girip motoru durduruyor. Şimdi emniyet kemerini çıkarırsam veya direksiyonu 3-5 derece çevirirsem anında çalışıyor ben bir küfür ediyorum. Hala alışkanlık edinemedim. Motor durusa önce N sonra elfreni sonra P sonra kemeri çıkar ?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.