Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0,1.5,1.6 Manuel Ecoboost Geri çağırma

Kaan Zaim

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Hafta sonu arkadaşım "https://www.msn.com/tr-tr/finans/ekonomi/ford-190-bin-aracı-geri-çağırdı/ar-AAAmpjL?li=BBpmbhP" linkinde ki haberi benimle paylaştı. Haberin içeriğine göre manuel vitesli 1.0,1.5 ve 1.6 ecoboost motorlu araçların debriyaj sisteminde bulunan bir sorundan dolayı geri çağrılacağı belirtilmiş. Sorunun yazılımla giderilip giderilemeyeceği servisler tarafından test edilecekmiş. Kendimce debriyaj ile yazılımın manuel viteslli bir araçta ne alakası olabilir diye yorum yaparak, haberi çok önemsemedim :).  Yalan olabilir, resmi kaynakları beklemek lazım diye düşündüm.

Az önce tekrar aklıma geldi Etisten kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi bir uyarı eklenmiş.

"Acil Kampanya

18S07 - ÇAPRAZ ARABA HATTI DEBRİYAJ PATLAMASI.

Tespit edilen ülkenize göre seçtiğiniz aracınızda yapılacak servis işlemlerini kontrol edeceğiz; ülke bilgisi yanlışsa, doğru bilgileri göremeyebilirsiniz.Tespit ettiğimiz ülkeniz: Turkey Bu bilgi yanlışsa, ülkenizi değiştirmek için buraya tıklayın."

Servisi aradım onların sisteminde bu şekilde bir uyarı çıkmadığını belirttiler. Sanırım henüz Türkiye için bir uyarı yok. 

daha bilgili ve tanıdıkları olan arkadaşlar bir inceleme yapabilir mi?. Bu işin detayı nedir acaba?.  Yurtdışında tanıdığı olanlar varsa belki daha detaylı bilgi alınabilir. Benimki sadece merak, yoksda 150.000 km yapmış ve debriyaj baskı balatasını yeni değiştirmiş biri olarak içim rahat sayılır ?

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

su seviyesi tespit sensörü asıl 1.0 lar için gerekli ben ford 444 ü arayıp belirttim. türkiye de su eksiltmesinden 1.6 eb mi yoksa 1.0 eb mi daha çok yandı dedim. tüm 1.0 sahipleri bu işi yapmalı. arayın ford hattı, belki bizide bir gün dinlerler.. ikinci takılan hortumdan bile sıkıntı yaşayanlar oldu + su kabı çatlaması hala bir risk.

kısaca 1.0 eb ler için sensör işlemi yok sadece kavrama ve yazılım. yazılımda motor sıcakken 4 le giderken 5 i gösterip, 6 ya at diyor sanırım çok üst devirlere gelmeden vites atsınlar diye.. asıl baskı-balataya zarar veren unsur o gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.07.2018 - 10:06 tarihinde, Kaan Zaim yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Hafta sonu arkadaşım "https://www.msn.com/tr-tr/finans/ekonomi/ford-190-bin-aracı-geri-çağırdı/ar-AAAmpjL?li=BBpmbhP" linkinde ki haberi benimle paylaştı. Haberin içeriğine göre manuel vitesli 1.0,1.5 ve 1.6 ecoboost motorlu araçların debriyaj sisteminde bulunan bir sorundan dolayı geri çağrılacağı belirtilmiş. Sorunun yazılımla giderilip giderilemeyeceği servisler tarafından test edilecekmiş. Kendimce debriyaj ile yazılımın manuel viteslli bir araçta ne alakası olabilir diye yorum yaparak, haberi çok önemsemedim :).  Yalan olabilir, resmi kaynakları beklemek lazım diye düşündüm.

Az önce tekrar aklıma geldi Etisten kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi bir uyarı eklenmiş.

"Acil Kampanya

18S07 - ÇAPRAZ ARABA HATTI DEBRİYAJ PATLAMASI.

Tespit edilen ülkenize göre seçtiğiniz aracınızda yapılacak servis işlemlerini kontrol edeceğiz; ülke bilgisi yanlışsa, doğru bilgileri göremeyebilirsiniz.Tespit ettiğimiz ülkeniz: Turkey Bu bilgi yanlışsa, ülkenizi değiştirmek için buraya tıklayın."

Servisi aradım onların sisteminde bu şekilde bir uyarı çıkmadığını belirttiler. Sanırım henüz Türkiye için bir uyarı yok. 

daha bilgili ve tanıdıkları olan arkadaşlar bir inceleme yapabilir mi?. Bu işin detayı nedir acaba?.  Yurtdışında tanıdığı olanlar varsa belki daha detaylı bilgi alınabilir. Benimki sadece merak, yoksda 150.000 km yapmış ve debriyaj baskı balatasını yeni değiştirmiş biri olarak içim rahat sayılır ?

Kusura bakmayın, Belki biraz geç bir cevap olacak ama, Benim aracımın bakımı için Ford servisinde götürdüm, aracımı almaya giderken Servis; aracınızın debraj ve baskı balatasında problem var. Biz Almanya’daki genel üstüne bildireceğiz, ondan sonra bununla ilgili tüm işlemleriniz ücretsiz yapılacak dedi. Bir kaç hafta sonra eve mektup geldi, Ford servisinden rendeu alarak debriyajı , baskı ve Volant hepsi komple değişti ve hiçbir ücret ödemedim . 

Bununla ilgili hiçbir fikrim yoktu, bazen aracım 1. Vitese geçerken zorlanıyordu sadece pek önemsemedim ama genel olarak kronik bir sorun ve Ford’dan kaynaklanmıyormuş o yüzden arıza tespit edilen bu araçlar geri çağrılıyormuş. Ford’da değil de sürekli dışarda servis yaptırsaydım bu konuda bir bilgim olmayacaktı. 

Vedat Irin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.01.2019 - 07:32 tarihinde, Muhammed Memiş yazdı:

Arkadaşlar aracımızı götürdük yapılan işlemler ek te gözükmektedir.Ford.jpeg.9382c73ed8ae2199a2d4a3def6b44fb5.jpeg

Merhaba.

Aracınıniz kaç km idi acaba.parçalara onay çıkmasında aracın  km sinin bir alakası olabilir mi. ?

kavrama testi için Bayramdan sonra götüreceğim. Ama sadece birinci vitese zor geçiyor benim Arac oda 4-5 senedir var arada bir yapıyor du 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

--2 dakika sonra eklendi--
17.05.2019 - 01:56 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Volant değişiyorsa bende bir gideyim. ?

götürdünüz mu aracı. Bende test yaptırdım kavrama kaçırıyor çıktı. Parça siparişi verildi. Bugün aradılar yarın sabah götürüyorum değişecek.

Hangi parçalar değişecek diye sordum sadece baskı ve balata dedi. volant yok mu dedim hayır cevabını aldım.. Neye göre belirlenir ise artık. 

Ziya Durak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.