Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Kapı Fitilleri iyileştirmesi

Önerilen Mesajlar

Merhaba;
Daha önce Forumda Turkay arkadaşımız aynı konuyu paylaşmıştı; ondan esinlenerek bizde araca dün uyguladık.
Öncelikle 15 metre akvaryum hortumu aldık; kasa üzerindeki fitillere uyguladık.Hortumun fitilin içinde daha rahat ilerlemesi için vazelin kullandık.
Tüm kapıların kasa kısımlarına bu işlemi uyguladıktan sonra kapıları açıp kapattığımızda uygulamanın çok etkili olmadığını gördük, borunun esnek bir yapısı olduğunu düşünerek aynı işlemi kapının üzerindeki fitillere de uygulamaya karar verdik.
Tekrar bir 15 metre boru alarak bu kezde kapı fitillerine uyguladık, hatta kalan kısmıda bagaj fitiline geçtik.
Sonuç olarak kapılar daha tok bir şekilde kapanıyor, aracın dış dünyadan aldığı ses kesinlikle azaldı, hatta araç durur vaziyetteyken dışarıdan hiç ses almıyor.
Uygulamanın püf noktaları; 2 tip akvaryum hortumu var, bunlardan biri daha çok silikon ağırlıklı ve yumuşak, diğeri daha sert biz sert olanı kullandık, yumuşak olan ile sanırım bu uygulamayı yapmak çok zor olurdu.Vazelini güneşte biraz bekleterek akışkanlığını arttırdık ve Doktordan aldığımız ameliyat eldivenlerini kullandık.Yakup'ta uygulama ile ilgili bir kaç foto var.Bu arada çoğul yazıyorum ama tüm uygulamayı Yakup yaptı aslında ben sadece yanında durdum, teşekkürler Yakup.

Resimlerr

Hortumu geçirirken (eldivensiz yapmayınız)

24072_290520101582_122_486lo.thumb.jpg.b
İlk kısım bitti 2. için dinlenirkene

24076_290520101583_122_370lo.thumb.jpg.f

Akvaryum hortumu almaya gittiğimiz yerdeki hayvanlar 
24067_290520101581_122_113lo.thumb.jpg.d24062_290520101580_122_586lo.thumb.jpg.f24056_290520101578_122_89lo.thumb.jpg.e4

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Tüm focus sahiplerine tavsiye ederiz :)

Basit bir uygulama Sadece kapı sesi için bile değer.

İnce gelirse kapı menteşesinin denk geldiği kısıma 2 kat atabilirsiniz ben öyle yaptım kilit kısmı kalın olunca kapı zorlanıyor ona dikkat edin.

Aracın kasasındaki fitilin ucunu bulun çekin çok kolay bir şekilde çıkıyor. çıkardıktan sonra bir sprey yardımı ile fitilin içine sabunlu su sıkın daha sonra akvaryum hortumunu çok rahat bir şekilde giriyor. sonlara gelince biraz naz yapıyor zorlanıyor ama gıdım gıdım gidiyor.

Benim akvaryum hortumum fazla geldi bulduğum her fitile geçirdim :)

Birde Bir arkadaşım söyledi kaput altı yalıtım olmayan focuslara yapı marketlerinde satılan keçe tarzı ısıya dayanıklı süngerimsi bir madde var onunla kaplandığında motor sesini baya kestiğini söyledi Aklınızda bulunsun. :D

Bunuda şunun için söyledim kapılardan gelen sesi azaltınca motorun sesi önden daha çok duyulmaya başlıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:D ne gündü ama.

Tolga; akvaryum hortumu esnek fitillerde herhangi bir deformasyon yaratmıyor, bagaja da uyguladık kapanmasında bir değişiklik olmadı.

Anten kablosu sert o deforme edebilir.

not: gönder lastiklerimi gelemicem bu gidişle ben :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de aynı uygulamayı ben de yapmıştım unuttunuz mu?

Fitildeki deformasyon fitili elinizle hafif gerdiğinizde görülür hale gelen çatlaklarla belil oluyor arkadaşlar + sedan ve hb lerin bagajları aynı rahatlıkta kapanmıyor, aradaki fark hortum uygulamasından sonra iyice açılıyor.

Ama yine de sonucu için bu çaptaki aşınma artışına göz yumulabilir, fitil daha erken aşınıyor ama ciddi bir hızda değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.