Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

OEM Kolçak içi Usb Nasıl Aktif Edilir?

HakanKalkan

Önerilen Mesajlar

• Yakup Ç. A., başlığı OEM Kolçak içi Usb Nasıl Aktif Edilir? olarak değiştirdi
28.07.2018 - 23:18 tarihinde, HakanKalkan yazdı:

SYNC 1 var ona uyarlayabilirmiyiz yoksa satalım mi

Olmaz bence neden sync 2-3 de  apim modülünden geliyor usb sizde yanlış hatırlamıyorsam ana üniteden geliyor ... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Sync modülü varsa modülden gelir. Bağlantı nasıl yapıldı, daha önceki usb girişi iptal mi edildi?

Sync 1 modülü ile çalışmaz abi. Sync 1'in usb girişi yalnızca dişi usb soketi. Bu elektronik kart, sistem bunu dayamalar modülü olarak görüyor.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu çalıştırmanın bir yolu var mı? Modülde 2 tane dişi soket var biri beyaz, diğeri siyah uyun yerlere uyun skotle ri takarak birde kolçak tan gelen 2 tane dişi soketi var bunlara da sadece 1 tane giriş  yapabileceğim parçam var diğeri boş kalıyor buraya ne takılıyor bilemedim çünkü modüle takılan 2 tane soket in bir ucuna flash disk takılıyor diğer 2.nin ucu da kolçak tan gelenin dişisine takılıyor diğer dişi soket boş kalıyor birde usb modülüne elektrik gelmediğinden çalışmıyor olabilir mi? USB modülünde 2 tane USB giriş var biri siyah diğeri beyaz birde ayrı 2 kablolu bir soket var acaba elektrik soketi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan Bey aynı yerlere dönüp dolaşıp tekrar geliyoruz. Elinizdeki USB hub Sync 3'e ait bir parça, evet elektrikle çalışıyor, içinde uygun devre kartı var ve sizin sisteminize uygun değil. Eğer çok çok istiyorsanız ben bunu zorla çalıştıracağım diyorsanız, USB girişinin yanındaki 4 pinli sokete 5V çekip deneyebilirsiniz.

Sync 1 modulünde bulunan iki usb girişinden gri olan aşağıda resmini paylaştığım usb ve aux girişine gelecek. USB kablosu iki parça halinde biri teybin arkasında diğeri de kolçağın altında yer alan uygun tesisatta.  Siyah olan da klima panelinin altında bulunan USB girişine girecek. Bu kadar. Ayrıca bu soket üzerinde bulunan AUX girişi için gerekli bağlantılar doğru parça numaralı tesisatta mevcut (hani konu içinde yazdığım). Sizin elinizde bulunan uymaz. Ya gerekli pinlemeleri kendiniz yapacaksınız ya da tesisatı alacaksınız.

image.png.db7373c6887917ee9154a34284ad88a0.png

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih bey bu bilgiler için teşekkürler ben daha çok amatörüm inanin sadece hobi olarak yapmaya çalışıyorum birşeyler de öğrenmek istiyorum sizin sayenizde..Yoksa bir Multimedya bütün işi çözer biraz zamanim olsa sizin yanınıza gelecem belkide bayramda gelebilirim.

--3 dakika sonra eklendi--

Yani parcayi bilmeden sync 3 almışım benim araçta trend x Önce Bluetooth ve sync 1 daha sonra da 2 veya 3 yaparız..Sizin desteğiniz sayesinde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

Semih bey bu bilgiler için teşekkürler ben daha çok amatörüm inanin sadece hobi olarak yapmaya çalışıyorum birşeyler de öğrenmek istiyorum sizin sayenizde..Yoksa bir Multimedya bütün işi çözer biraz zamanim olsa sizin yanınıza gelecem belkide bayramda gelebilirim.

--3 dakika sonra eklendi--

Yani parcayi bilmeden sync 3 almışım benim araçta trend x Önce Bluetooth ve sync 1 daha sonra da 2 veya 3 yaparız..Sizin desteğiniz sayesinde..

Ben sizi anlıyorum, yardımcı olmaya da çalışıyorum ama daha önce de söylemiştim, yolladığım konuyu okursanız bunlara zaten gerek kalmayacak, haybeye de para harcamamış olursunuz. Gerekli parça numaraları, doğru tesisat, doğru usb aux jakı konuda hepsi yazıyor zaten. Siz kafanıza göre bir iş yapıyorsunuz, sonra olmayanı oldurmaya çalışıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

Semih bey bu 5 voltu Çakmaklık tan direnç kullanarak alsam yada teyb den veya herhangi bir yerden 5 Volt alsam olurmu.

Israrla bu parçayı kullanacaksınız yani... Bakın 12V mu 5V mu hatırlamıyorum. Öyle aklımda kalmış. Normalde sync 2 ve 3'te modül arkasında buna uygun besleme pinleri var. Bundan sonrasına birşey diyemiyorum artık. Size kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

Semih bey bu 5 voltu Çakmaklık tan direnç kullanarak alsam yada teyb den veya herhangi bir yerden 5 Volt alsam olurmu.

Hakan, elindeki parça olmaz, onu heba etme demek istiyor Semih. İlgili konudan devam edersen daha kolay olacak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.