Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• Similar Content

• By onurcelikaslan
      Merhaba,

Ford Focus III (2015) Titanium aracımın kaputu açılmıyor. Kaput açma kolunu çektiğim zaman tel kilidi tetikliyor fakat kaput açılmıyor. Telin tetikleme sesi geliyor. Sanırım sıkışma oldu. Servise götürmeden açma için bir yöntem var mı? Konu hakkında bilgisi olan mı?

Saygılarımla,
      Onur
    • By Nesimi Kılıçaslan
      Arkadaşlar 2005 Model Ford fiesta dizel 1.4 TDCI motor aracım var. 185 000 Km. Aracım oldukça temiz motoruda iyi durumda aslında.Ancak 175000KM de bakım yaptırdığımda motor ustası trigerleri değiştirdiğinde bu aracı biraz daha kullan sonra sat gitsin motorunda ufak bir üfleme var zor hissediliyor ama var demişti. Bende aracımdan gayet memnunum. Yeni fiestalardan da kat kat güzel bence... Gerek hacim gerek tasarım olarak. Hafif bir Motor üflemesi yüzünden sizce aracı satmam mı gerek ?  Yeni araç alma imkanım var. 200 000 km devirmeli miyim ? 

• By Serkan Sakarya
      Merhaba, çok yeni üyeyim, üye olmadan da epey takip ediyordum. Elimden geldiğince forumdan ya da internetten araştırdım, çık net bilgi alamadım, gözümden kaçtıysa şimdiden özür dilerim. Benzer sorunları olan olmuş, dilim döndüğünce açıklamaya çalışacağım yardım ederseniz çok sevinirm.

Aracım 2006 1.6 tdci otomatik 193.000 km 1 ay oldu alalı. Aracı çalıştırdığımda epey titreme oluyor 10-15 dakika sonra titreme azalıyor. Bu normaldir diye düşünüyorum. Esas sorun şu ki; sonrasında araç çalışır durumda hareketsiz ve P park vitesinde diyelim, gaza yavaş yavaş bastıkça aracın her yeri titremeye başlıyor, kapılar camlar ön cam yan camlar göğüs torpido motor bölümü vs kısacası her yerden titreme gibi bir ses geliyor, hareket ederken de aynı şekilde gaza bastıkça titriyor. 

bir ustaya gösterdim sibop bölümünde ses geliyor, kayıştan ses geliyor kayışta çatlak var dedi, kayıştan kastı sanırım triger değil,

bu konuda bana yardımcı olabilecek, Eskişehir de olanlar için iyi bir ustaya yönlendirebilecek var mıdır? 

şimdiden teşekkür ederim, ALLAH kaza bela vermesin kimseye. 

saygılarımla

• By Mertcan Başaran
      Merhaba herkese. Ön balatalardan böyle bir şey sürtüyormuş gibi ses geliyor. Balataların azaldığını söylediler. Balata değiştirmek yeterli olacak mıdır? Ve 4 tekerinde değişmesi gerekiyor mu? Şu zamanda balata değişim ücretleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.
    • By Muhammed E.
      Şu motor arıza lambası en nefret ettiğim sembol oldu 😄 kurtulamıyorum bir türlü... Sıfır aldığım 2016 Focus LPG Oto. aracıma 50.000km de subap değişimi, 60.000km de katalizör değişimi yapıldı. Şimdi 70.000km de ve bu sefer de oksijen sensörü (sanırım) hata kodları almaya başladım...

Aldığım arıza kodları şunlar:

P0030 P0031 P0036 P0037 P0050 P0051 P0056 P0057

İnternette bulduğum açıklamaları ise şöyle:
      P0030 HO2S BANK 1 SENSOR 1 ISITICI DEVRE
      P0031 HO2S BANK 1 SENSOR 1ISITICI DEVRE DUSUK
      P0036 HO2S BANK 1 SENSOR 2 ISITICI DEVRE
      P0037 HO2S BANK 1 SENSOR 2 ISITICI DEVRE DUSUK
      P0050 HO2S BANK 2 SENSOR 1 ISITICI DEVRE
      P0051 HO2S BANK 2 SENSOR 1 ISITICI DEVRE DUSUK
      P0056 HO2S BANK 2 SENSOR 2 ISITICI DEVRE
      P0057 HO2S BANK 2 SENSOR 2 ISITICI DEVRE DUSUK

Dün bir ustaya gösterdim bağladı OBD cihazına tamam oksijen sensöründe sıkıntı var ama Enjektörlerde sıkıntı var diyor bilgisayar dedi, LPG olduğu için "tüpçüye götür enjektörleri kontrol etsinler" dedi en son. Açıkçası yukarıdaki kodları araştırdığımda doğrudan oksijen sensörü değişmesi gerekir gibi gelldi bana ama bilemedim.

OBD cihazım olduğu için Oksijen sensörlerindeki voltajları görebiliyorum ve araç hareket halindeyken bir video çektim, konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar izleyip yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Benim daha önce hiçbir bilgim olmadığını belirtip zannımca O2 2x2 dediği 2. sensörde voltajda anormal dalgalanmalar oluyor gibi sanki...

video_2020-07-14_22-10-07.mp4

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.