Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2006 C-max Ghia Klima Kontrol Paneli Değişimi Sorun.

Fatih Ba.

Soru

Arkadaşlar selamlar;

Klima kontrol panelinin cmax 2 ninki ile değiştirildiğini  gördüm. Çok hoşuma gitti bunun üzerine çıkma cmax 2 klima kontrol paneli alıp cmax 1 aracıma taktım. Herşey süper oldu çalıştı ancak kontrol ederken fark ettimki fan arttırma düğmesine basınca fan hızı düşüyor, fan  kısma butonuna basınca fan hızı artıyor. Keza bununla birlik de klima auto da iken ortam istediğim sıcaklığa ulaştığında fan hızının düşmesi gerekirken yine tam tersi oluyor ve fan hızı artıyor.

İşte böyle garip bir durum oluştu.

Bu arada araca tanıtımları falanda yapıldı sorunsuz şekilde hatta bir kaç kere denedik yanlış yüklenmiş olabilir mi diye ancak sorun orada değil.

Yetkili servisede götürdüm onlarda yapamadı zaten pekde umutlu değildim.

Birde araç beyin işleriyle uğraşan bir ustaya gittim, o da kalorifer rezistansından olur dedi o panele uygun rezistans takılması lazım dedi. Çok mantıklı geldi dediği. Ama bunu henüz uygulamadım sizlerden de bilgi almak istedim.

Sonuç olarak fikirleriniz nedir acaba rezistans değişim işine gireyim mi?

Gir derseniz cmax 1 lerde rezistans nerede oluyor biliyormusunuz?

Yada hiç uğraşma olmuyor diyeniniz varmı?

Herkeze şimdiden teşekkürler.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Fan motoru kumanda modülü diye bir parça var, bence ne yapılacaksa burada yapılacak. Fan motoruna çıkan uçlar ters çevrilmesi yetebilir, ya da komple değişmesi gerekiyor olabilir (sadece fikir yürütüyorum)

fkm.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.