Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mk2.5 Trend Ve Titanium Hoplarlörleri Farklı Mı?

Önerilen Mesajlar

Değerli forum üyeleri öncelikle merhaba;

Yeni bir konu açıp forumu meşgul etmeden önce başlıktaki ilgili konuları ve interneti kurcaladım ancak bir bilgiye ulaşamadığım için sizlere danışmak istedim.

Daha önce MK2.5 HB Titanium kullanıyordum ve Sony performansından çok memnundum. Şimdi ise yine MK2.5 SDN Trend kullanıyorum ancak 6000 CD'nin ses kalitesi malum. 2. el bir Sony alıp seti değiştirmek istiyorum ancak Trend ve Titanium araçların hoparlör kitleri de farklı mıdır bilginiz var mı?

Sadece müzik setini değiştirmek Tit.daki ses performansına erişmek için yeterli olacak mıdır?

Cevaplayan herkese şimdidenteşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet hoparlörler farklı. Sony olanlar 1 kademe daha kaliteli. Ayrıca MK2/2.5 için, sony olanlarda 6 yerine 8 hoparlör var (arka kapılarda +2 tweeter şeklinde)

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Evet hoparlörler farklı. Sony olanlar 1 kademe daha kaliteli. Ayrıca MK2/2.5 için, sony olanlarda 6 yerine 8 hoparlör var (arka kapılarda +2 tweeter şeklinde) 

Ben henüz daha arka kapıları açma fırsatı bulamadığım için bakmamıştım Murat Bey, iyi oldu hatırlattığınız:) Peki stnd. trend tesisatına Sony takarsak hiç mi fark etmez ki acaba; bir nebze de olsa iyileşme olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ahmet Açıkel yazdı:

Ben henüz daha arka kapıları açma fırsatı bulamadığım için bakmamıştım Murat Bey, iyi oldu hatırlattığınız:) Peki stnd. trend tesisatına Sony takarsak hiç mi fark etmez ki acaba; bir nebze de olsa iyileşme olmaz mı?

Emin değilim, ama ediyordu diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.07.2018 - 08:28 tarihinde, Göksel Yaman yazdı:

Evet ünite ve kolonlar farklı. Sadece Sony teyp değişimi ilede daha iyi bir ses alınıyor. Lakin kolonlar değişince, çok daha verimli oluyor. 

Cevap için teşekkürler Göksel Bey; yalnız Murat Bey’in de hatırlattığı gibi arka kapılarda da tweeter vardı Titanium da. Dolayısı ile aynı hoparlör setini trend de yapmak tweet yuvası olmamasından sebeple çok meşakkatli olacaktır. Sanırım mevcut hoparlör seti + Sony ile idare edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Ahmet Açıkel yazdı:

Cevap için teşekkürler Göksel Bey; yalnız Murat Bey’in de hatırlattığı gibi arka kapılarda da tweeter vardı Titanium da. Dolayısı ile aynı hoparlör setini trend de yapmak tweet yuvası olmamasından sebeple çok meşakkatli olacaktır. Sanırım mevcut hoparlör seti + Sony ile idare edeceğiz.

Bence yeterli ses kalitesine ulaşacaksınız. Sizi tatmin edecektir. Arka kapılara twitter uygulamasıda çok meşaketli değil. Uygun ölçüde punch ile kesilip, montajınıda yapabilirsiniz. Ben yaptım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Göksel Yaman yazdı:

Bence yeterli ses kalitesine ulaşacaksınız. Sizi tatmin edecektir. Arka kapılara twitter uygulamasıda çok meşaketli değil. Uygun ölçüde punch ile kesilip, montajınıda yapabilirsiniz. Ben yaptım.

Bilgilendirme için teşekkürler Göksel Bey, delip biçmeye imtina ettiğim için park sensörünü bile henüz taktıramadım? Tweeter takmaktan ziyade belki orta vadede vasat üstü bir takım hoparlör iöe değiştiririm orjinallerini

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.