Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kalkışta Gelen şakırtı

Abdurrahman K.

Soru

Aracım 2013 dizel  tit x 62 bin kmde. Kalkışlarda ve araba yüke bindiğinde bi şakırtı sesi geliyor özellikle soğukken. Enjektörleri 2 defa ayarlattım düzeldi 1 hafta sonra tekrar yapmaya başladı şimdi 4 enjektörü 0 aldım orijinal eskisine göre iyi fakat hala kalkışlarda inceden şakırtı sesini duyuyorum. Acaba sorunum ne başına gelen var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet dar yollarda daha belli oluyor. Anlayamadım ki enjektörü sıfırladım fakat hala duyuyorum ilk aldığımda araba benzinli gibiydi şimdi sesi değişik arabanın sanırım yakıt sistemiyle ilgili bir durum ama ben bi türlü bulamadım sadece enjektör olsaydı değiştirince tamamen geçmesi lazımdı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazen kullandığınız yakıttan da kaynaklı olabiliyor. Benim arabada da şakırtı sesi var ancak motor ısındıktan sonra ses tamamen kesiliyor, pamuk gibi oluyor resmen ? Hatta kışın daha bariz geliyodu ses. Şimdi yaz mevsimi havalar da çok sıcak olduğu için bayağı bir yumuşadı. Sordum soruşturdum normal dediler bende kurcalamadım daha fazla ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Abdurrahman K. yazdı:

Kalkışta ve vites geçişlerinde duyuyorum

Sizin olay benimkiyle tamamen aynı. Naçizane tavsiyem bu sese hiç takmayın. Motor ısındıktan sonra ses kesiliyosa, performansa etki eden bir durum yoksa hiç uğraşmayın. Ben 15 bin km dir bu şekilde devam ediyorum sıkıntı yok. Arabayı dinledikçe takıyo insan ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Sizin olay benimkiyle tamamen aynı. Naçizane tavsiyem bu sese hiç takmayın. Motor ısındıktan sonra ses kesiliyosa, performansa etki eden bir durum yoksa hiç uğraşmayın. Ben 15 bin km dir bu şekilde devam ediyorum sıkıntı yok. Arabayı dinledikçe takıyo insan ??

Aynen ısınınca yumuşuyor. Ses dinleme bende hastalık teyibi açsan hiç srs yok ama huy işte ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2012 dizel 142000 focus aracımda ustaların tespitine göre enjektörlerde şıkırdama, enjektör işemesi var. Fakat bir pompacıya götürmedim. Pazartesi günü Bursa’da götürmeyi düşünüyorum. Ortlama yakıt verileri şu an 12 lt. uzerinde. 

Aracı kullanmamda sıkıntı olur mu?

Fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim

Nafiz Savas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2014 focus 110000 de aracımda ilk çalıstırmadan sonra bes dk motor ısınana kadar şakırtı sorunum vardı ozel servıslere gıttım ustanın bırı enjektör sökülecek kodlanacak kalıbre edılecek vsvs dedı pompacıya gıttım aracı once bılgısayara bagla arıza vermısse ona gore bakalım dedıler en son gıttıgım servıs aracın yakıtı degıstır opetten al ıcıne wurth dızel enjektör temızleme solusyonu koy bır muddet  kullan gecmezse servıse gıtmeyı onerdı inşallah gecer yada ben fazla takıyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

12 lt ortalama çok yüksek benim ortalama 6.5 civarı bence bir an önce aracınıza baktırın. Ben opet würth yakıt hepsini denedim hocam enjektörleri ayarlattım olmadı en son çare hepsini değiştirdim yine de var yine de var anlamadım gitti 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Abdurrahman K. yazdı:

12 lt ortalama çok yüksek benim ortalama 6.5 civarı bence bir an önce aracınıza baktırın. Ben opet würth yakıt hepsini denedim hocam enjektörleri ayarlattım olmadı en son çare hepsini değiştirdim yine de var yine de var anlamadım gitti 

Bugün iki pompacı bir tamir ustasıyla görüştüm. Enjektör işemesi varsa egzozdan beyaz duman atması gerekiyor diye söylendi. Würth katkıyı ben de yarın deneyeceğim. Buraya gelişmeleri yazarım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Opet wurth hepsını denedıkden sonra gecmezse sizce dısardakı pompacı enjektorcuye gıtmekmı mantıklı yetkılı servısemı gıtmek mantıklı cok kararsız kalıyorum sabah ılk calısırken beyaz dumanda gelıyor  aracdan enjektör sıkıntılı sanki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Bülent Özdemir yazdı:

Opet wurth hepsını denedıkden sonra gecmezse sizce dısardakı pompacı enjektorcuye gıtmekmı mantıklı yetkılı servısemı gıtmek mantıklı cok kararsız kalıyorum sabah ılk calısırken beyaz dumanda gelıyor  aracdan enjektör sıkıntılı sanki

Garantisi bitmiş bir aracı servise götürmeye gerek yok diye düşünüyorum. İşini iyi yapan ustaların dışarda da olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama parça garantisi servisten başka bir yer vermiyor. En uygun tercihi siz yapacaksınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, Abdurrahman K. yazdı:

turbo hiç söküldümü acaba turbonun wasgate bölümünde vgt nin açılıp kapanmasını  ayarlayan bir vida var eğer bu vidayla oynamışlarsa iş bilmez ustalar şakırdama ondanda yapar çok mm bir ayarı var  çünkü ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31.07.2018 - 10:51 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

turbo hiç söküldümü acaba turbonun wasgate bölümünde vgt nin açılıp kapanmasını  ayarlayan bir vida var eğer bu vidayla oynamışlarsa iş bilmez ustalar şakırdama ondanda yapar çok mm bir ayarı var  çünkü ...

Yok turbo hiç sökülmedi

--1 dakika sonra eklendi--
30.07.2018 - 23:02 tarihinde, Bülent Özdemir yazdı:

Servis direk enjektör değişimi diyor veya anlaşmalı olduğu pompacıya enjektörleri gönderiyor. Onun için araştırın direk sağlam bir pompacıya kendiniz gidin 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.